Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális hogy anyuék így...

Normális hogy anyuék így viselkednek az öcsémmel?

Figyelt kérdés

Az öcsém most tizedikes, de van egy kis (autizmus) spektrum zavara. Számára minden ami logikus abban jó, pl.: matek, fizika, kémia, informatika, stb. Emiatt viszont a humán és nyelvi tárgyakban nem jó. Tegnap pótolta a német témazárót amire anyu egész hétvégén tanult vele. Délután kiderült, hogy 4-es lett neki, és anyu nagyon boldog volt megölelte és gratulált neki. Pedig én végzős vagyok, ötösöket hozok haza anyu meg csak annyit mond, hogy ügyes vagyok.

Ha az öcsém haverjai jönnek és fura fizikai kísérleteket akarnak csinálni anyu boldog, hogy vannak barátai. De ha én szeretnék átmenni péntek este az egyik fiú barátomhoz húzza a száját, hogy ő biztos a pasim, és 18+ dolgokat csinálunk, amúgy meg köze sincs hozzá…17L



2022. okt. 4. 06:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Velem is mindig ezt csinálták, de az öcsém teljesen egészséges volt. Ajnározva volt, ha kitörölte a seggét 18 évesen kb. Én meg két munkahelyen dolgoztam, mellette nappalin tanultam az egyetemen, vezettem otthon a háztartást, mert anyám nem csinált semmit, és lusta semmirekellő voltam. El is költöztem.
2022. okt. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%

Lánygyereket fiúhoz elengedni nagyon más, mint ha a fiúhoz ide jönnek haverok. Gondolom nem kell magyarázni, a megoldása ennek az, hogy nem te mész, hanem a barátod jön hozzád.

A jegy kapcsán az erőfeszítés mértékét értékeli öcsédnél. Kissé túlreagálásnak érzem. Gondolom te is csinálsz dolgokat, amikben brillirozol (sport, hobbi, verseny), anyud pedig veled együtt örül neki.

2022. okt. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Mindenkit a saját szintjének megfelelően "ünnepelnek". Komolyan az öcsédre vagy irigy, aki "sérült" valamilyen szinten?
2022. okt. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Normális. Semmi olyat nem írtál, amit szülőként másképpen csinálnék. Neked megvan hozzá az eszed, hogy tudd, magadnak tanulsz és nem dícséretért. Az öcséd több figyelmet igényel a betegsége miatt, de téged is éppúgy szeretnek a szüleid. Ha neked lenne gondod, ugyanúgy megkapnád a törődést. Bízz magadban és bennük!
2022. okt. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Neki szüksége van arra, hogy ilyen látványos formában és gyakrabban legyen értékelve, mert érzelmileg egy 5 éves szintjén ragadt. Ne legyél féltékeny rá csak azért, mert gyakrabban meg van ölelve és tapsikolnak körülötte. Anyudnak pl. miért nem mondod, hogy neked is jól esne az ilyen, ha szükségét érzed?

Az átjönnek hozzá tanulni vs. átmegyek egy pasihoz dolgot szerintem te se gondolod komolyan, hogy azonos elbírálás alá kellene esnie..

2022. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

#3-nál a pont!


Eleve nem kéne irigykedned az öcsédre - ez alap.

De hogy 17 évesen nem vagy képes felfogni, hogy neki _az_ a teljesítmény jócskán többször akkora erőfeszítésbe kerül, mint neked egy ötös.... Háááát..... Ne féltékenykedj, semmi okod rá.

2022. okt. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Furcsa is lenne ha a jó képességű gyereket megünnepelnék minden ötösért. Pont elég annyi, hogy “ügyes vagy”. Viszont az öcsédnek kifejezettem nagy eredmény, ha számára nehéz tárgyból, komoly munkával kap egy négyest.
2022. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván az öcsédnek - és anyutoknak - sokkal nagyobb erőfeszítés az a négyes német tz mint neked az ötösök.

Mindemellett hogy téged 17 évesen nem enged el egy fiúhoz mert biztos 18+-os dolgokat csinálnátok... 17+ -osokat. Ahogy ő is anno 17 évesen. Amúgy abban nincs igazad, hogy köze sincs hozzá, van, ettől függetlenül én egy kamasz fiú anyjaként és egy kamaszlány nevelőanyjaként nem látok kivetnivalót abban, hogy 17 éves lány létedre átmenj egy fiúhoz.

2022. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez két külön dolog, amit mondasz. De mindkettőből beszélhetnél anyukáddal.

Az első, ahogy már mások is írták: az öcsédnek "látványosabb" elismerésre van szüksége, ne légy irigy rá, nincs miért. Rád is biztosan büszkék a szüleid, de ezt nem minden családban szokás kimutatni, sőt, a tapsikolva-ölelgetve örülés szerintem fura egészséges fiataloknál. Én például tiniként tuti furán néztem volna anyumra, ha kitörő örömmel fogadja a jó jegyeimet, amikor tudtam,hogy "kisujjból kirázom "azokat a tárgyakat, de ami nem ment annyira,és mégis jó lett, abból is bőven elég volt a "na,jól van, ügyes vagy" is.

A másik kérdés nehezebb ügy, mert szerintem is igenis van köze hozzá, hogyha atmesz eg, fiúhoz, de ha úgy érzed, érettebb vagy ebben a kérdésben,és éretlenebbként kezel, mint amennyire te erzed magad ,akkor beszélned kéne erről vele. Többször. Sokat. Az öcséd szituációjához hasonlítani meg tök hülyeség. :)

2022. okt. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
82%
Nem, ez nem egyenlő bánásmód veled szemben.
2022. okt. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!