Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért kellett velem ilyen...

Miért kellett velem ilyen bunkó módon viselkedni-e a tesómnak?

Figyelt kérdés

Szóval a bátyám 4 hónappal idősebb nálam (ő “apu” fia, én pedig anya lánya) a szüleink még egyéves korunk körül jöttek össze, ezért nem emlékszünk arra amikor ez nem így volt, de ő tartja a kapcsolatot az anyukájával. A bátyámnak nem igazán vannak barátai, meg kínosnak is érzi, hogy nem volt még barátnője, azt hiszi valamiről “le fog maradni” ha 18 évesen sem lesz még senkije. Szóval a barátnőimmel csináltunk egy ilyen nyárzáró bulit tegnap estére, minden barátunkat meghívtunk, akik hoztak még embereket, végül valami 40 fő lett. Én a bátyámat hívtam meg, hogy ismerkedjen, barátkozzon, “csajozzon”. Viszont anyu rosszul lett este, és nem akartam egyedül hagyni, apunak olyan műszakja volt, hogy tudtam hogy éjfélre fog hazaérni. Ezért mondtam a bátyámnak, hogy ő menjen nyugodtan, én megvárom aput, aztán utána megyek. Apu tényleg hazaért 23:45 körül, elmondtam hogy van anyu, mit evett, stb, és negyed egy körül elmentem. Csak sétatávolságban volt a buli az egyik barátnőmnél. Mire odaértem a bátyám enyhén szólva túl sokat ivott, úgyhogy az este további részében rá kellett figyelnem, hogy ne nyomuljon a csajokra, egyen, ne igyon több alkoholt, és ne akarjon először cigizni úgy hogy kb magáról sem tud. Egész este 2 bloody maryt ittam, és táncoltam egyet a legjobb barátnőmmel a kedvenc számunkra, amíg a barátom vigyázott a bátyámra. Akkor hazavittük a barátommal a bátyámat, szegény apu nem bírt volna anyu mellett a részeg fiával is, úgyhogy a barátommal itthon “aludtunk”, és igyekeztünk segíteni mindenkinek. Majd a bátyám reggel 8kor felkelt halál másnaposan és nekem esett, hogy miattam ivott annyit, mert egyedül hagytam, mikor tudta, hogy megyek. Nem azért, de ezek után nem vállalnám még azért is a felelőséget, hogy nem tudott mértéket tartani, és ráadásul agresszív lett a piától. Így is elég szarul éreztem magam, hogy a bátyám nyerte a “ki a legrészegebb” díjat a buliban…

Majd erre egy zuhany, és gyógyszer után közölte velem, hogy anyu még lesz szarul, ilyen egy beteg anya, de ilyen buli nem lesz még. Ez eléggé szíven ütött, mivel anyu nem “beteg anya” csak mostanában nincs jól, de majd jobban lesz, és szerintem “ilyen” buli ne is legyen több, mert nagyon lejáratott a viselkedésével. A barátom is teljesen kiakadt, hogy hogyan volt képes ennyire lerészegedni, és ő is kb akkor vette észre mikor én odaértem, úgy találtam meg őket, hogy a bátyám hányt a barátom meg ott volt vele, és próbálta életben tartani. Egy normális testvér így viselkedik ha a tesója kedves, és meghívja egy buliba mint “lehetőség” az ismerkedésre, tapasztalat szerzésre?



2022. aug. 29. 08:53
 1/10 A kérdező kommentje:
*viselkednie, bocsánat, autocorrect volt😅
2022. aug. 29. 08:55
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Legközelebb nem hívod sehova, ennyi az egész, ha akar magának csajt majd megoldja, nem kisgyerek, nem kell fogni a kezét.
2022. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Szóval bátyádnak 18 évesen nincsenek barátai, nem volt barátnője, ezek után már te is érted miért. Én se barátkoznék vele és távol tartanám a lánytesóimtól ha így viselkedik, úgyhogy a pasidnak respect amiért foglalkozott vele és figyelt rá.
2022. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

A "tesód" úgy tűnik nagyon zárkózott, nem tanulta még meg, hogyan kell viselkedni egy bulin.

Nem kellett volna egy ikyen introvertált személyt "bedobni" egy buliba mankó nélkül, azaz nélküled.

Természetesen ez nem menti fel a viselkedése alól, de többé ezt nem kell eröltetni és érthetően nem is fogod.

2022. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

"figyelnem, hogy ne nyomuljon a csajokra"

- Nem ez volt a cél?


Egyébként egy éretlen, másban hibát kereső személy. Gondolom a neten is főleg olyan tartalmakat keres, amelyek megerősítik abban a hitében, hogy ő a szegény "incel", a csajoknak meg csak a bunkó pasik kellenek.


Ha nem bírja, ne igyon. Ha nem bírja a társaságot, ne menjen. Te ne foglalkozz vele, mert egy egoista p*cs, nulla empátiával.

2022. aug. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Többet ne hívd el, a felelősséget pedig természetesen nem kell vállalnod semmiért. Felnőtt ember. Jöhet hülye kifogásokkal (ez elég sokat elárul róla), hogy miattad ivott, de ezt az indokot kb. mindenki kiröhögné.

A pasid tényleg nagyon normális, hogy foglalkozott vele.

2022. aug. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Elvégre 18 éves, azaz jogilag felnőtt ember akiért te nem vagy köteles felelősséget vállalni.


Te csak felajánlottál neki egy nagylelkű lehetőséget amit a saját döntése alapján el is fogadott.

Nyilván azért már nem lehet hibáztatni mert 18 éves fejjel még nem tudja hol a határ (ha nem szokott társaságba járni és inni akkor nem meglepő, hogy most tapasztalta ki), de a másnapi viselkedése elég bunkó volt és nem, nem kellett volna neked ott lenni és fogni a kezét. Ezen majdnem minden fiatal átesik, hogy túlissza magát, ez régen is így volt, ez egy természetes folyamat.

A bátyád egyszerűen csak bolond és kicsit nyámnyila is.

2022. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Hát én konkrétan kiröhögném, ha engem hibáztatna azért, mert sokat ivott. Mi vagyok én, kisdedóvó, ő meg a dedós? Ezt meg is mondanám neki. Ha meg ilyen bunkó a hozzáállása, többet biztos nem hívnám hasonló esetben.


Azért adj neki egy-két napot, másnapos ember is gyakran mond olyat, amit nem mondana normál esetben. ha pár nap múlva normálisabb a hozzáállása, netán még bocsánatot is kér (illene), akkor túl lehet lépni az eseten.

2022. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Direkt megkérdeztem előtte és mondta, hogy persze hogy ivott már, még nagyzolva közölte is, hogy nem ez az első rodeója.

#5 az volt a gondolatom, hogy ismerkedjen, azért lányként tudom, hogy ha valaki odajön, flörtöl, beszélget, hoz egy italt stb, az nem olyan mint mikor részegen rád nyomulnak, elkezdenek fogdosni, kiakad, hogy miért nem tetszik ez neked, miért nem csókolod meg, stb, na a bátyám a második volt, ezt akartam megakadályozni, főleg olyan lányokkal akiket ismerek.

Ha azt mondja még sosem ivott (még most sem tudom, hogy így van-e) akkor nyilván csináltam volna valamit. Szólok a barátnőimnek vagy a barátomnak, hogy légyszi kicsit figyeljék, vagy megbeszélem vele, hogy várjuk meg aput aztán menjünk együtt, stb. Mikor tegnap elment még akkor is megkérdeztem, hogy ugye nem lesz baj, mondta, hogy nem nem dehogy, hát mégis lett.

2022. aug. 29. 12:11
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, a te bátyád egy infantilis,hálátlan gyökér, aki megérdemli azt is, hogy szüzen haljon meg, ilyen undorító megnyilvánulás után...

Remélem, leugattad a fejét, hogy többet innentől kezdve sehova meg nem hívod és ameddig nem tud normálisan viselkedni és dughatnékja van, maradjon a gumibabánál, mert ezt még egy prosti se fogja tőle elviselni...

2022. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!