Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben, ha teljesen elszakítanak tőle?

Figyelt kérdés
Van egy húgom és egy bátyám. Bátyám még otthon lakik szüleimmel. Neki nincs párkapcsolata, családja. 2 3 hetente szoktunk hazamenni hétvégén akkor szoktunk találkozni. Húgomnak már van férje és egy gyereke is aki 9 hónapos. Nekem is van családom egy kislányom aki nyáron 3 éves lesz. Na most az a helyzet hogy vele novemberben találkoztam utoljára mikor ők is pont akkor mentek hétvégén haza mint mi. Régen mindig hozzá áltam közelebb szinte mindent együtt csináltunk mentünk ide oda szval szoros volt a kapcsolatunk. Azt tudom mondani hogy vele osztottam meg minden örömömet banatomat a lelki társam a barátnőm is volt egyben. Még mikor egyetemre járt egy messzi városba akkor is buszoztam hozzá 1 2 havonta. Amint viszont terhes lettem és kénytelen vtam férjem szüleihez költözni majd hazasságot kötöttünk borzasztóan eltávolodtam a szüleimtől testvéreimtől. Húgom még mikor terhes vtam és nem dolgoztam már párszor kijött hozzám majd úgy kislányom kb fél éves koráig gyakran jött ki anyukámmal hozzánk. Sajnos szüleimmel az első találkozás óta nincsenek jóban anyosomék veszekedés is volt köztük szóval főleg anyósom utálja a családomat. Párszor volt hogy akkor jött ki anyukám hugommal mikor épp egyedül vtam itthon és nem szóltam előre mert tudtam úgyse látják szívesen őket. Meg lett tiltva h idejojjenek akkor amikor senki nincs itthon. Azóta hugommal fél éve nem tudunk találkozni csak online beszélgetünk néha. Ő hívna ide oda h mozduljak ki a gyerekemmel de férjem és anyósom is megtiltotta h elmenjek pl egy foglalkozásra velük mert én miért buszoznék sose buszoztink sehova. Falun élunk és a városba lenne ez a foglalkozás. Húgom kocsival jár a gyerekével ide oda de nekem nincs szóval buszhoz lennénk kötve. Miért vinném ilyen foglalkozásra már lassan 3 éves érettebb a koránál nem neki való és nem egy korosztály az unokatestvérével. Nem is ismerik egymást szval nem tudom mit tegyek h újra közel kerüljek hugomhoz meg a szüleimhez ha alig tudunk találkozni.
2023. márc. 6. 14:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy az anyósod és a férjed megtiltotta, hogy elmenj valahova? Miért hagyod, hogy bántalmazó kapcsolatban légy?


Mi lesz, ha mégis elmész?

2023. márc. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy, nincs oylan hogy megtiltják.
2023. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Uramisten. Hat en menekulnek ilyen helyrol.

Anyos meg a ferj is megmondja mit tehetek meg mit nem? Aha, oke, akkor viszlat.

Ez egy bantalmazo kapcsolat, csak ugy szolok.

2023. márc. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

1. Aztán mégis minek kellett az anyósék nyakára szülni? Eszem megáll, hogy egyesek szerint ez rendben van.

2. Mi az, hogy megtiltották? Mi lesz, ha mégis megteszed? Megvernek? Kinyomják a szemedet? hahó, ébresztő, ez abúzus! Tessék szépen felnőttként viselkedni, ha már gyereket tudtál vállalni a nagy büdös semmire, akkor felelős is legyél érte, és ne hagyd, hogy egy bántalmazó kapcsolatban ragadj! Legalább a gyerek miatt kezdj el ráeszmélni a helyzetedre, könyörgöm...

2023. márc. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy megtiltják?!

Felnőtt ember vagy nem? Szüleid nem szokták mondani hogy amint megjön az eszed cuccolj össze és költözz vissza?


Biztos nem maradnék egy ilyem család nyakán hiába van onnan gyerekem. Keress munkát, válópert beadni és menekülj

2023. márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, egyenrangú kapcsolatban nincs olyan, hogy az egyik fél megtilt valamit a másiknak. Pláne olyasmit, hogy a saját családtagjával találkozzon. Anyós meg pláne minek pofázik bele, hogy te hová mehetsz és hová nem? Te is érzed, hogy ez így nincs rendjén. Te itt elnyomott vagy. Nem szabad ilyesmit eltűrni. Vagy változtass, vagy válj.
2023. márc. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 NTBS ***** válasza:
23%
Felnőtt ember vagy. Költözzetek el a pároddal.
2023. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Hogy tudsz ilyen debilekkel együtt élni? Igazi maguknak valók lehetnek..úgy ott hagynám őket ahogy illik a férjed meg nyomogassa az anyukáját úgy ahogy előtted csinálta! Jobb ha elmész onnan minél hamarább nézz magadnak 1 normális embert addig költözzön haza!
2023. márc. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az alapprobléma itt van: "Amint viszont terhes lettem és kénytelen voltam férjem szüleihez költözni, majd hazasságot kötöttünk".


Nem voltál kénytelen, csak sajnos felelőtlenül vállaltál gyereket, mivel csak anyós nyakára költözve tudjátok a pároddal eltartani. Ezt nagyon elrontottad, itt már nincs jó megoldás, csak valamilyen drasztikus lépés. Te most anyagilag kiszolgáltatott helyzetben vagy és függsz egy olyan "társtól", aki az anyjával együtt terrorizál téged. Itt nem az a fő probléma, hogy nem tudsz sűrűn találkozni a nővéreddel, hanem az egész életformátok elhibázott, mivel a gyereked apja nem a társad.


Én azt tenném, hogy keresném az elköltözésre a megoldást, ami piszok nehéz egy kisgyerekkel akkor, ha esetleg nincs versenyképes szakmád és még gyenge akaratú is vagy.

2023. márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy tudsz ilyen debilekkel együtt élni?"


Felesleges ezt szépíteni: úgy, hogy a kérdező maga is ilyen debil.

2023. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!