Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak ennyire elszakít...

Miért akarnak ennyire elszakítani a barátomtól?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy 17 éves lány vagyok és fél éve jöttem össze a barátommal, aki a volt tanárom(9 év van köztünk). A korkülönbség ellenére is elválalltuk, hogy kapcsolatban leszünk. Sokan mondták nekem, már 4-5 évvel ezelőtt is, hogy a koromhoz képest érettebb vagyok, mint a velem egykorúak. Ezt barátom is meglátta, és elsősorban ezt kedvelte meg bennem. A lehető legtöbbet vagyunk együtt, akárhová megy, mindig visz magával. De most jönnek a képbe szüleim. Ez az első kapcsolatom, ráadásul nem gondolják tartósnak, plusz szerintük csak szórakozik velem. Mindezeket úgy mondják, hogy alig beszéltek vele, eldöntötték, hogy ennek nincs értelme, keressek valami korombelit. Nem hiszem el, hogy ha látják, hogy boldog vagyok vele, akkor a korkülönbség kezdi őket el a legjobban zavarni.

Holnapra tervezem, hogy áthívom magunkhoz, hátha jobban megismerik egymást, de már most azt hallgatom tőlük, hogy teljesen felesleges, nem fogják meggondolni magukat, minden erőlködés hiábavaló.

Tudom, hogy sok szülő szokott elégedetlen lenni a gyerekük párjával, de az enyéim még meg sem akarják ismerni. Néhány találkozásból leszürtek tök irreális dolgokat.

Van, amit nem tudnak és egyelőre jobb is, ha nem tudnak róla. Tegnap lefeküdtünk, még meg is kérdezte, hogy biztosan akarom-e és láss csodát még védekezni is tudtunk. Utána a szakítás témáját sem hozta fel, ha erre kellettem volna neki és csak szórakozna velem, akkor ezután otthagyott volna.


2015. júl. 26. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem azért aggódnak, hogy a fiatalságod fogod eldobni érte, mivel lassan ő már abban a korban van, hogy fészek rakás, utód nemzés de te még nagyon messze állsz ettől és így most nem túl optimális ez a felállás de vannak olyan párok, akik tudták ezt kezelni és nem is lehetetlen na meg nem 20 évről van szó szóval fura de nem kiakasztó.Viszont az, hogy azt kedvelte meg elsősorban, hogy érettebb vagy a korodnál elég hülyén hangzik. Az meg nem igaz, hogy ha csak erre kellettél egy alkalom után ott hagy, mivel volt a megszerzésedben munkája gondolom így annak vissza kell térülnie ha erről lenne szó.
2015. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Miat mi lenne a kérdés?:)

Remélem azért jol fog sikerülni a bemutatás,es a barátoddal is sokaig együtt lesztek.

2015. júl. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
szoval erettebb vagy a korodnal... te es minden masodik naiv tini.
2015. júl. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem rossz taktika, amit a szüleid csinálnak, és teljesen értelmetlen.

Az, hogy mi lesz ebből a kapcsolatból, később fog kiderülni, és senki sem jósolhatja meg. (Közbevetőleg: 17 éves lánytól és 26 éves pasitól elvárható, hogy tudjanak védekezni, az meg, hogy az aktus után nem közölte veled, hogy ennyi volt, még nem sokat jelent:-)) Ami bezavarhat nálatok, az az, hogy te még évekig tanulsz, nincs önálló jövedelmed, ő viszont felnőtt, dolgozó fiatalember, két különböző világ vagytok, kérdés, lesz-e így türelme ehhez a kapcsolathoz, hogy te még erősen függsz a szüleidtől. Majd kiforog ez is idők jártával.

2015. júl. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

Szia!A szüleid borzasztó előítéletesek,már ne is haragudj.Oké,első kapcsolat,új nekik is a dolog h a kicsi lányuk felnő lassan stb.,de ez túlzás.

Gondolom,a leültök-megkérdezed,mi a konkrét bajuk a dologgal -elmondják trió nem működőképes.Sokat nem lehet kezdeni a helyzettel:S

2015. júl. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ha ennyire nem kíváncsiak rá, akkor hagyd ezt a témát egyelőre. Majd megismerik egyszer. Ha látják később, hogy már tényleg régóta együtt vagytok, vagy esetleg azt is megosztod velük, hogy ő már elvitt a szüleihez, ismered őket stb, akkor előbb-utóbb biztos elgondolkoznak és meg akarják majd ismerni.
2015. júl. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem se erőltesd még most a találkozást, adj időt a szüleidnek, hogy megbarátkozzanak a ténnyel, miszerint a tanároddal jársz.

Azt mondod, fél éve vagytok együtt. Ha még hónapok múlva, akár egy éve is együtt lesztek, akkor már nem mondhatják a szüleid, hogy "úgysem lesz ez tartós", és ha látják, hogy boldog vagy vele, akkor előbb-utóbb megbékélnek a helyzettel és ők is meg akarják majd ismerni a választottadat.

2015. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Jo hogy ellenzik, nagyon gaz a pasid, ha a volt tanitvanyat probalja fel.


Te meg nemhogy erettebb, de hulyebb vagy mint a korosztalyod.

2015. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
"Holnapra tervezem, hogy áthívom magunkhoz, hátha jobban megismerik egymást, de már most azt hallgatom tőlük, hogy teljesen felesleges, nem fogják meggondolni magukat, minden erőlködés hiábavaló" - Kérdező, ez szerencsére az ő bajuk, és nem a tiétek.. ha szeretnek attól szenvedni, hogy nem hajlandók szembe nézni a saját előítéleteikkel, hát tegyék... idővel úgy is ráunnak.
2015. júl. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%

Ne haragudj,de ez az érettebb vagyok a koromnál duma engem is megnevettetett :D Majd pár év múlva visszanézve máshogy látod...


Jobban jártál volna,ha azután vállaljátok fel egymást,hogy elballagsz abból a suliból,ahol ő tanít. Szüleid felé meg a barátodnak kell finoman közelednie,amennyiben komolyan gondolja veled.

Egy volt évfolyamtársam összejött a tesitanárral. Ez volt 6 éve. Tavaly volt egy gyönyörű esküvőjük,most 2 hónapos a babájuk,nagyon szép pár. Úgyhogy nyilván nem lehetetlen egy kapcsolat.

De még véletlenül se vedd bátorításnak,csak gondoltam elmesélem.


Annyi biztos,hogy majd idővel gondolom elsimulnak a dolgok. Ha tényleg tartósan együttlesztek,a szüleid nyilván más szemmel fogják nézni a kapcsolatotokat. Illetve az is kiderül,hogy mennyire marad komoly a dolog. Ne haragudj a szüleidre,csak féltenek! Okkal.

2015. júl. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!