Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Akinek több gyereke van,...

Akinek több gyereke van, (esetleg 3) ott milyen testvérek a gyerekek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ahol mondjuk 3 gyerek van, ott többször marakodnak, veszekednek, mint szeretgetik egymást, játszanak, vagy fordítva?

Amikor terhesek voltatok, és ott voltak a gyerekek, simogatták a hasatokat, beszéltek a kisbabával? :)


Ezekre kíváncsi lennék, mert azt mondják, nem csak és kizárólag a neveléstől függ, hogy milyen testvérek lesznek a gyerekek, hanem személyiség is.

Az egykék tényleg "másfajta" természetűek?


2023. ápr. 23. 16:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Kisbabához*.
2023. ápr. 23. 16:30
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem csak neveléstől függ, mert tök mindegy mennyire "demokratikusan" neveled a gyerekeidet, mindegyik az életkorának megfelelő módon fogja átélni a család folyamatos fejlődését. Ebből pedig az fog következni, hogy valaki valahol valamiért mindig elnyomva érzi majd magát (akár testvér-testvér, akár szülő-gyerek viszonylatban).


Amit lehet tenni az az érzelmi nevelés, és imádkozás, hogy ne seggh.lye kölyök legyen egyik se. Aztán meg majd amikor párkapcsolatba kerülnek és egy másik család által kinevelt kölyök lesz rájuk negatív hatással, aki megízlelteti a te gyerekeddel a "normálatlan lelki működés" szépségeit... háááát azt kell csak igazán túlélni.

2023. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a nevelés alapból ad egy irányt annak, hogy miként viszonyuljon más emberekhez a gyerek köztük a saját testvéreihez.
2023. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Jó tesók voltak kicsinek is, nyilván nem angyalkák, de nem verekedtek, nem civakodtak. Nagy egyezkedő mesterek lettek, és mindnek kiváló a humora.

Nyilván észnél kellett lenni szülőként, sok meló volt mindent kibeszélni, megtanítgatni. Viszont olvastam valahol, hogy a szülők sikere ilyen szempontból valójában az elsőszülöttjük temperamentumán múlik. Ő adja meg a testvéri hangnemet a családban, a szülők max rontanak rajta, vagy végleg elbaltázzák.

Ezt nagyon igaznak találom.

2023. ápr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is így igaz, sok függ azért a neveléstől is.
2023. ápr. 24. 11:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet jó lett volna a kapcsolatunk, hogyha nem nekem kell pesztrálni. Így utáltam az egészet, mert mindenért engem b...tak le, nem volt szünetem, nem volt életem, semmim, csak abból álltak a napok, hogy suli, haza és ellátni a kicsiket.


NEM én kértem őket, csak éppen 12 évvel idősebbként "kézre estem".


Jóideje nem élek otthon, de minimálisan sem érdekel, mi van velük, és azt már 15 évesen tudtam, hogy sohasem akarok gyereket, mert nettó szívás az egész.

2023. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6, az egyik volt osztálytársam is így járt.

Van két kisebb testvére, asszem az egyik 8 évvel fiatalabb nála, a másik 11.

Szegénynek soha nem volt nyugta, az anyja folyamatosan csicskáztatta őt, (bocsánat ezért a kifejezésért) de neki kellett minden reggel készültetni a kisfiút óvodába, aztán ő hisztizett, hogy nem akar öltözni, nem akar menni, stb, és neki kellett megnyugtatni.

Délután neki kellett suli után a kisgyereket hazavinni az oviból, utána elmenni boltba, bevásárolni, tanulni, gyerekekkel játszani, (az anyja még arra is lusta volt) úgyhogy sokszor csodálkoztam, hogy miért kap ennyi rossz jegyet, hát ezért.

Elege is lett, emlékszem, hogy sokszor hívta az anyját a suliban, hogy haza kell mennie mert nagyon rosszul van.

Ezt nem lehet így...elhiszem, hogy gyakorlott lesz, ha ő is oda kerül, de hogy nem volt neki gyerekkora az biztos..

2023. ápr. 24. 17:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 fiam van.

4,6,8 évesek.

Mikor a második született a nagy nagyon féltékeny volt,folyton bántotta Őt.Ahogy már lehetett Vele játszani,akkor nem volt gond.Mikor a harmadik született a két nagy nem igazán foglalkozott Vele,már elvoltak azzal,hogy együtt játszottak.Persze azért féltékenykedés volt,sokat odajöttek mikor szoptattam,hogy Velük foglalkozzam inkább.Ha mindhárom együtt van,a kicsit kihagyják a játékból.Ha a középső és a kicsi van együtt,jól eljátszanak.A nagy és a kicsi már nem annyira találja meg a közös játékot.A nagy mostanában elkezdte,hogy Ő unatkozik,Neki minden dedós amit a kicsik csinálnak stb.

Szoktak veszekedni,néha verekedni is(de ezt nem hagyom).

A legtöbb vita abból van,hogy a nagy akarja irányítani a kicsiket,de a második fiam (kos) hát Őt nem lehet irányítani,amitől a nagy idegbajt kap.

Egyébként elég spiclik egymással,annak ellenére,hogy nálam az is büntit kap,aki árulkodik.

Kíváncsi leszek,hogy nagyobb korukban milyenek lesznek egymással.

2023. ápr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Shora ***** válasza:
100%

Nem vagyok anyuka, de van 2 öcsém. Gyerekként nagyon ritkán voltak komolyabb "verekedéseink". Én vagyok a legidősebb(most vagyunk 22,20 és 16), és mindegyik alkalommal nagyon boldogan vártam a testvéreimet.


Sokszor ölelgettem őket, puszilgattam, vittem őket ide-oda :D Anyumék nagyon úgy voltak hogy osszunk meg mindent. Ha én is kaptam csokit, akkor a fiúk is és persze anyát is bele számoltuk :D Mindig ha ételről volt szó oda ültünk és adagonként számoltuk hogy ugyan annyit kapjon mindenki.


Reggelente anyum nyugodtan tudott aludni mert megbeszélte velünk hogy reggel 9-ig hagyjuk őt aludni, mi meg játszhatunk nyugodtan a szobánkba (egy szobába voltunk). Nem mondom hogy nem volt néha falra firkálás, vagy vita hogy milyen mesét nézzünk a tvbe, de elég jól megosztozkodtunk, ahogy a gépünkön is (egy gép volt a szobába és óránként váltottunk). Mai napig nagyon szeretem az öcséimet. Szerintem ez a környezet és a nevelésen múlik, mit lát a gyerek másoktól. Ne ijesszen el a rossz példa attól hogy nem lehet 3 gyerekkel bírni. Ha a kor különbség nem annyira durva a gyerekek között akkor simán kialakulhat egy nagyon szoros kapcsolat a testvérek között.

2023. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
én nő vagyok. van egy bátyám és egy öcsém. nem vagyunk jó tesók szivatnak meg régen sokszor meg is vertek engem. kihasználták hogy sokkal erősebbek mint én.
2023. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!