Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális a gyerekeknél, hogy...

Normális a gyerekeknél, hogy testvérek, de szerelmesek egymásba?

Figyelt kérdés

Ismerősöm gyerekei, és mindig meséli, hogy miket csinálnak. A fiú most elsős, 8 éves lesz idén, a lány 2 évvel fiatalabb.

Mondja, hogy olyanokat mondanak, hogy ha felnőnek összeházasodnak, sőt a fiú olyat is mondott, hogy ha neki a húga nem lehet a felesége, akkor nem lesz neki senki. Voltak egy esküvőn, ott amikor mondták, hogy csókoljátok meg egymást, ők is adtak egymásnak szájra puszit. És azóta már el is játszották az esküvőjüket.

Amúgy tök aranyos, hogy így szeretik egymást, és biztos, most az esküvő, amin voltak, az is adta az ihletet nekik, de már előtte is hasonló volt a helyzet.


2020. jan. 7. 08:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
3-4 éves korban még aranyos, de iskoláskorúan inkább beteges. Mi lehet ott? A szülők ennyire hülyék?
2020. jan. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Ez már nem a normális kategória. Nekem is van egy 4 évvel idősebb bátyám, rajongtam érte óvódás koromban, de nem ilyen szinten.

Ez nem a cuki kategória, hanem beteges. A szülőknek ez nem tűnik fel?

2020. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Fiam 5 éves, a húga 2 éves. Fiam napi szinten mondogatja a húgának, hogy "én vagyok a mentőd, vigyázok rád!

Amikor kérdezik tőle, hogy szereted a kis húgodat? Mindig rávágja, hogy igen! De nem mond olyanokat, hogy a felesége lesz, meg ha ő nem lehet más se legyen. Ez beteges.

2020. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Hát igen én is ezt gondolom, főleg, hogy a fiú már 8 lesz.

És ti ilyen esetben amúgy mit csinálnátok?

2020. jan. 7. 09:50
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Első körben leülnék beszélgetni velük, és megpróbálnám elmagyarázni, hogy sosem lehetnek férj és feleség, mert testvérek, és a testvérek nem csókolóznak. Valamint próbálnám megértetni velük, hogy mi az a testvéri kapcsolat. Ha nekem és az apjuknak nem menne, akkor szaksegítséget vennék igénybe.
2020. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%

"És ti ilyen esetben amúgy mit csinálnátok?"


Kérdező, jelen helyzetben neked semmit sem kell csinálnod, mert nem te vagy a gyerekek szülője.


Megint egy mások életébe beleokoskodó ember, aki ahelyett, hogy a maga dolgával törődne, az ismerőse életében vájkál.

2020. jan. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a szülők nem magyarázták el nekiek, hogy milyen a testvéri szeretet és ki miért házasodik össze. Gondolom cukinak tartották a viselkedésüket, mindig nevetgéltek rajta és a gyerekek ezt helyénvalónak érzik. Nem ártana egy szakemberhez el vinni őket. Van egy felnőtt testvér pár ismerősöm, náluk ugyan ez a helyzet. Jóval 30 felett mind ketten és se férj se feleség, mindenhova együtt járnak, még csak jó formán külön baráti társaságuk sincs és főleg a lányon látszik, hogy betegesen féltékeny ha a tesóját megkörnyékezi valaki. Amugy mind ketten művelt családból származnak, jól néznek ki, egyetemet végeztek mégsem stimmel a fejükben valami.
2020. jan. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

Te szerintem nem tudsz semmit sem tenni, mert nem a te gyerekeid.


Ettől függetlenül én is betegesnek tartom, és az a baj, hogy a szülők adják alájuk a lovat. Azonban fölösleges olyanon kattogni, ami nem a te ügyed, csak idegeskedsz a semmiért. :( Én már megtanultam, hogy nem szabad.

2020. jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Én 3 évesen apukámhoz akartam hozzámenni.

6-8 évesen már nem.

A szülőknek kellene komolyan elbeszélgetni a gyerekekkel.

2020. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

NEM! Az Ödipuszt (5 éves kor környéke) nem egymással kell lejátszani, hanem gyerekként az apuval és az anyuval. Valami nagy gáz van a családban, az biztos.


És nagyon figyeljetek oda, nemhogy a "szerelem" 10 év múlva vagy hamarabb a kislány megerőszakolásával végződjön vagy rosszabbal.

2020. jan. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!