Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha furdal a lelkiis...

Mit tegyek ha furdal a lelkiismeret azert mert amikor gyerekek voltunk akkor bantottam a testvereimet?

Figyelt kérdés
oke oket se kellett felteni de mivel en voltam a legnagyobb ezert nekem kellett volna a legokosabbnak lennem. es nem birkozni veluk vagy bantani oket. szerencsere sose lett komolyabb baja senkinek es mar joban vagyunk de engem akkor is furdal a lelkiismeret. foleg ocsemmel sokat birkoztunk verekedtunk. nekem kellett volna a peldakepuknek lenni es vedelmezni oket nem bantani. ugye?? F

2018. szept. 17. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Így van jó nagy sz@rházi voltál.örülhetsz ha nem törik el a gerincedet ezért.
2018. szept. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
60%

Hát valóban nem volt szép dolog viszont ez jó jel ha most lelkiismeret furdalásod van, azt jelenti hogy valóban szereted őket. Szerintem ez egy teljesen normális gyerekkor ha birkóztatok hiszem fiatal fiuk vagytok. Szerintem nem haragszanak rád (feltételezem már kinőttétek és eltelt jó pár év) inkább egy olyan mennyit birkóztunk a bátyámmal s ő mindig megvert emlék lesz amit talán a fiának mosolyogva mesél el. Jobb így mintha azt mesélné hogy xy számitó gépes játékban hányszor nyert/veszitett.

Esetleg kérdezd meg a testvéreid erről hogy harags

2018. szept. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Igen, így igaz, nem volt jó, amit csináltál, de az jó, hogy sikerült belátnod. Ennek örülj és most legyél jóban a testvéreiddel, és akkor nem fog furdalni a lelkiismeret.
2018. szept. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
78%
Esetleg kérdezd meg a testvéreidet hogy emlékszik- még haragszik-e erre és bármit válaszol kérj bocsánatot
2018. szept. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Butaság, gyerekek mindig marakodnak, hol van az már?
2018. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Az jó jel hogy ha megbántad.Esetleg kérj bocsánatot vagy valamit.
2018. szept. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
De gyerekek voltatok+fiúk,ez természetes.
2018. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2018. szept. 17. 22:22
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Gyerekeknél ez majdhogynem természetes. Vagyis testvéreknél. Engem bátyám lány létemre fenékbe rugdalt, szekált, segítenie kellett matekból pl., állandóan megkaptam, hogy nem lehetek ennyire hülye, stb., stb. Felnőttünk, én a másik oldal vagyok. Ne legyen lelkifurdalásod, mint írtad, nem esett senkinek semmi baja. Én sem orrolok a tesómra azért, mert a szüleink dolgoztak, mi meg egyedül voltunk otthon. Négy év köztünk a korkülönbség.

Hagyd a fenébe! Felnőttetek, egyikük sem hánytorgatja fel - legalábbis nem írtad -, akkor te is lépj túl rajta. Akkor kellett volna, amikor bántottad őket, most már nincs értelme. Ha szóba hoznák, akkor megértenélek, de így felesleges az aggodalmad.

2018. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!