Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van más is akinek nem alakult...

Van más is akinek nem alakult ki szoros kapcsolata a testvérével?

Figyelt kérdés
A bátyám 4 évvel idősebb. Amikor én alsós voltam, ő felsős, amikor felsős lettem ő középiskolás, amikor én lettem az, ő elköltözött az egyetemre. Valahogy soha nem alakult ki erősebb kapcsolat, sőt szinte semmilyen. Magánéleti dolgokról még soha nem beszélgettünk. Ha találkozunk, az csak a családi ünnepségeken fordul elő és ott is max. filmekről, sorozatokról beszélgetünk. Ő sztársportoló volt, népszerű, én meg az ellentétje. Mai napig az osztálytársaim se nagyon emlékeznek rá mert mindig csendben voltam. Anyánk sokat sír amiatt, hogy nem lett jobb viszonyunk. Egyidősek a gyerekeink, 2 hónap van közöttük, de 4 év alatt ha 6x találkoztak. A testvérem új telefonszáma sincs meg, kb még soha nem is hívtuk fel egymást. Amikor pár éve súlyos beteg voltam, meg se látogatott a kórházban! Üzent, de nem jött be. Ha baj van, szerintem nem számíthatok majd rá. Azért kezdtem ezen gondolkodni, mert unokatestvéreink nincsenek, a szüleink meg idősek már. Ha elhunynak, kb egyedül maradok a világban. Persze ott lesz a saját családom, de egy válás mindig benne van a pakliban, akkor meg nem lesz a pótcsalád anyósomék képében (a feleségem húgának férjével is gyerekükként bántak, majd a békés válás után meg se ismerik az utcán, elfordítják a fejüket). A gyerekemre persze számíthatok majd, de egy szülő nem terhelheti a gyerekét a gondokkal.
2023. máj. 24. 07:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Ne aggódj, más is van így ezzel. Én is sokat gondolkodtam ezen, mert nem a legjobb a kapcsolatom a tesómmal, de vannak más emberek is : ápolók, stb. Nem maradsz egyedül :)
2023. máj. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

5 és 9 évvel fiatalabbak a tstvéreim, nincs köztünk semmi kapcsolat. Ők fiúk, én lány. Max annyi, hogy állandóan én vigyáztam rájuk és én kaptam a leba... ha valami hülyeséget csináltak.


Már rég felnőttünk, évi 2-3x látom őket, és ennyi. Nem hiányoznak minimálisan sem. Talán, ha nem én lettem volna a fekete bárány állandóan, szeretném őket, így nem. Koloncok voltak, akiket nem én kértem.

2023. máj. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Van.


De kicsit olyan, amit írsz, mintha anyámat hallanám: "ha velünk történik valami, csak egymásra számíthattok!"

Miért kellene, hogy Ti legyetek ott egymásnak? Keress barátokat, ha ennyire félsz, hogy egyedül maradsz egy válás után.

2023. máj. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Egy testvérem van, mindig ő volt a kisebb, akire vigyázni kell, segíteni és nem szólhattam rá akkor sem, amikor rám bízták. Így lassan kialakult, hogy szolgának nézett és kis iskolás korától felesleges rossznak tekintett a családban. Én éltem az életem mellette, egymásra hatás nélkül. Volt, hogy hetekig nem beszéltünk egy szia-t kivéve a konyhában. Aztán egyetemre elköltöztem, majd egy városban laktunk és akkor se kerestük egymást. Most külföldön él és igazából nem hiányzik. Én sem neki, max anyánknak panaszolja néha, hogy nem érdeklődök iránta. De neki se telne semmibe felvenni a telefont. Olyanok vagyunk, akik szóba se állnának egymással, ha nem lenne közös rokon.

Én nem sajnálom, van más, aki rám nyitja az ajtót.

2023. máj. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Figyu! Nekem és a férjemnek sincsenek tesói.

Gondolhatod, mit kesereghetnénk ezen, mert így a jó kapcsolat kialakításának a lehetősége sincs meg.

De a lényeg: én még nem láttam ideális testvéri kapcsolatokat.

Sem a rokonságban, sem a baráti körben.

Talán 1-2 van, ahol nincs harag, vagy gyűlölködés, de ennyi. Éppen megtűrik egymást.

2023. máj. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám és köztem 3 év van és hasonlóan felszínes, semmilyen a kapcsolatunk. Szeretem őt, meg szerintem ő is elegem, de valahogy nem tudtunk, tudunk egymáshoz kapcsolódni. Egyfelől traumatizált a gyerekkorunk (apukánk ivott és emiatt erőszakos volt, majd fiatalon meghalt) én ezt is az okok közé sorolom, másfelől meg eleve eltérő szemelyiségek vagyunk. Nálunk fordítva van, ő volt mindig is a csendesebb, nehezebben barátkozó, introvertált személyiség. Most is nagyon remete életet él, és úgy érzem nincs is igénye a szorosabb - vagy egyáltalán bármilyen- kapcsolattartásra. Én nyitott lennék arra, hogy jobb legyen a kapcsolatunk, de az is igaz, hogy konkrét lépéseket nem teszek ennek érdekében, valahogy így szocializálódtunk, elfogadom ezt a kialakult helyzetet.
2023. máj. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Mamám is ezt mondja... Mert ha " anyátok is meghal legyetek egymásnak"


Ja aha... Apámat én temettem el egyedül még anyám is baxott segíteni, nővérem meg lenyúlta a hagyatéki pénzem mivel sajnos csak szóban úgy voltunk megegyezve h én kifizetek mindent mert nekem volt csak félretéve ők meg apum fizujából mert csak azt örököltük abból oda adják.

Pedig a közjegyzőnek írtam papírt h mi a helyzet baszott vele foglalkozni.

2023. máj. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sincs szoros kapcsolatunk, de udvarias és felületes jó kapcsolatot tudunk ápolni, ha akarunk. Ritkán akarjuk. Anyánk is szerette volna, ha jobb kapcsolatban lettünk volna, mondta is, hogy mikor lesz ez, majd a halála után. De akkor is ugyanolyan maradt. Talán a horoszkópunk üti egymást, vagy hogy ő fiú én nő vagyok.
2023. máj. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt se tudom hány éves a bátyám. Olyan 8-12 évvel idősebb nálam. Egész gyerekkoromban lenézett és került engem. Hozzá se szólhattam, mert ordított. Mindent sajnált tőlem, még az alap dolgokat is, pl az ételt. Mintha valami parazita lettem volna a szemében.

A szüleink nem vették ezt komolyan. Úgy voltak vele hogy majd elmúlik, kamasz, fiú stb...


Külföldi sorozatokban (pl 7ik menyország, ezt sokat nyomatták kicsi koromban) láttam példát a testvéri összetartásra, hogy mindig számíthatnak egymásra, megbeszélik a gondjaikat. Fura volt. Na én ilyet tényleg csak a tévében láttam.

2023. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Nagynéném mesélte aki már 88 éves, hogy a húga 7 évvel fiatalabb nála. Mire megszületett a kicsi ő már komoly iskolás volt, nem tudta megszeretni soha a testvérkét. Vetélytársat látott benne, aki az anyukájuk és a család figyelmét, szeretetét megosztotta, többé nem ő volt a középpont.

Ilyesmi példákat mondott, hogy vasárnapi ebédnél a tyúk szíve már nem az ő tányérjába került. Milyen apróság és milyen traumatikus lehetett mégis, hogy még mindig sajog neki. Nagyon meglepődtem. Na és ilyen sok kicsi, látszólag jelentéktelen moziakból állhat szerintem a megbántottsága, ami oda vezetett, hogy már 30 éve nem tudnak egymásról.

2023. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!