Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vannak itt egykék akiknek...

Vannak itt egykék akiknek nincs tesójuk? jó nektek így? mi a jó benne?

Figyelt kérdés
én egyke vagyok. rá adásul egyetlen unoka vagyok apai és anyai ágon is... Apai ágon igaz ketten vagyunk de a nagybátyám sose tartotta a fiával a kapcsolatot s nem is fogja... így egy unoka vagyok apain is mivel nagyszülők nemismerik a nagybátyám fiát en vagyok a szeme fényük.... 22/f
2023. máj. 31. 06:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tökéletes így!
2023. máj. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1# meg gondolom úgyvagy vele ha szülök nemlesznek mind vagyon az enyém, sőt mivel anyam is egyedüli gyermek a nagyiék háza is anyámé lesz mondta anyám hogy az nem is az övé hanem az én házam lesz, mindent a nevemre írat......
2023. máj. 31. 07:03
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Azért így nem rossz, ha ennyire szeretnek és mindent te fogsz kapni. De nem tudom mennyire übereli azt, amikor van egy jó testvéri kapcsolatod. Én is egyke nő vagyok, mindig vágytam volna egy testvérre. Egy szoros kapocsra valakivel, hogy tudjam van akivel ott legyünk egymasnak ha baj van.

Vannak persze barátaim, de az szerintem nem olyan. Mindenki úgyis el lesz a saját testvérèvel, családjával, barátok csak utána következnek. A ház ahol születtem oszlik 3-ba, apámnak két testvére van. Anyum felől csak én vagyok unoka, de ott van nagybácsi aki náluk lakik, szóval az a ház sem lesz az enyém, csak max öregségemre. Mindent én és a párom próbálunk felépíteni magunknak, ő sem örökölt semmit. Gyereket nem biztos, hogy akarunk, így a páromon kívül nem lesz senkim, kicsit félek az időskortól…

2023. máj. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Egyke vagyok, és hálás, hogy nincs testvérem.

A barátait az ember maga választja, a családját azonban nem. Akiket ismerek, és van testvérük, a többség viszonya a tesóval (felnőttként) semleges vagy negatív. Egy-két kivételt tudok. Gyerekként pedig szinte mindenhol marták egymást, még a mostani jobb kapcsolatoknál is.

Ráadásul néhány ember szereti azt a városi legendát hangoztatni, hogy akinek van testvére, az jaj de mennyire nem önző (ellenben az egykékkel), miközben ennek ah ellenkezőjére sokkal több példa van, okkal.

Engem az örökség nem érdekel, nem vagyok ilyen anyagias.

2023. máj. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Egyke vagyok, sosem hiányzott a testvér. Akár családon belül, akár tágabb ismeretségi körben nagyon kevés igazán jó testvéri kapcsolatot láttam.

N

2023. máj. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Lehet jó lett volna valakivel játszani néha, de elvoltam így.

Egyszer ha elmennek a családtagjaink, csak az új családunk marad nekünk.. :( :)

2023. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó így. Nem hiányzott soha testvér, gyerekként is jól elvoltam egyedül, most felnőttként meg már pláne megvan a saját családom, baráti köröm. Úgy látom akinek van testvére is csak elenyésző mennyiségben tartja vele szorosan a kapcsolatot miután mind elköltöznek a szülőktől.

Ami kifejezetten jó volt, hogy soha nem kellett osztozkodnom vagy versengenem, ami pozitívan hatott a jellememre szerintem, mert értelmetlen f.szméregetésbe soha nem megyek bele senkivel. Azt mondják az egykék önzőek, hát én ezt pont fordítva látom, mivel nem KELLETT osztozkodnom, ezért azt tanultam meg hogy adni egy jó lehetőség, nem pedig egy kötelező rossz.

És őszintén szólva ott vannak az anyagiak is. A szüleim sokáig elég rosszul kerestek, mégis volt gyümölcs az asztalon, pénz különórákra, pihenésre, programokra, volt külön szobám. Felnőttként tudtak nekem lakást venni, és mindig mondják hogy majd a házukat is én öröklöm.

2023. máj. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, hát pont a vagyon ellenkezője vár rám...
2023. máj. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem is teljesen jó így, bár nálunk szar volt a családi légkör és örökölni sem fogok, szóval ilyesfajta hasznom sosem volt az egykeségből. Viszont mindig is introvertált voltam és nehezen viseltem volna másik gyereket, így is épp elég volt a szüleimet elviselni, mert mindig ordibáltak és nemhogy saját szobám, saját ágyam sem volt elég sokáig. Elképzelni is nehéz, hova tettek volna még plusz egy-két gyereket vagy hogy azokat hogy nevelték volna fel, ha nekem sem jutott szinte semmi. Gyanítom, az életben tartásuk rám maradt volna, lévén az sem a szüleim érdeme, hogy én élek még. Rendkívül felelőtlenek voltak mindketten.
2023. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Mivel már a 90-es évektől egyre többen vállalnak maximum egy gyereket, így statisztikailag is emelkedniük kell a számuknak, szóval vannak sokan.
2023. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!