Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik szigorú szülők/akiknek...

Akik szigorú szülők/akiknek szigorú szüleik voltak: hogy és miben játszottátok ki a szüleiteket? Miben lázadtatok? Mi volt a következménye?

Figyelt kérdés
2021. júl. 18. 16:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Hát én még kicsi voltam, 9 éves, amikor először (és asszem utoljára) lázadtam.

Az volt, hogy anyám nagyon bele volt b.zulva a jegyekbe, százalékokba, átlagokba, így már egy négyesért leszidott, volt, hogy meg is vert. Így harmadik osztály utolsó két hónapjában direkt rossz jegyeket szereztem. Még arra is hülyeséget írtam be, amit eredetileg tudtam volna. Azalatt a két hónap alatt nagyon lement az átlagom. De megérte, mivel ezután békén hagyott.

2021. júl. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Az én szüleim begyöpösödöttek voltak. Soha semmit nem engedtek meg.

Ők azt akarták volna, hogy otthon üljek egész nyáron, ne legyenek barátaim, csak az iskolába találkozzak velük. Azt akarták, hogy ne legyen igényem a szórakozásra, bulizásra, sétálásra, fiúzásra.


Természetesen egy idő után már meguntam és össze-vissza hazudtam. Random tantárgyakat írtam be az órarendembe, csakhogy bent maradhassak barátnőimmel.

2021. júl. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Az en anyam tulfeltett.

Nem engedett at kicsinek se senkihez jatszani. Ha a jatszoteren leultem valaki melle jatszani, mar minden baja volt. Mindent kivett a kezembol, nem hagyta, hogy onallosodjak.


Addig nem mertem ellene szolni, mert ha megpisszentem is megtepett.

Ott jott el a fordulopont, amikor szuloi ertekezleten hatodikban beszoltak anyamnak. Nalunk ugy volt a szuloi ertekezlet, hogy kozvetlen tanitas utan, tehat a gyerekek is ott maradtak a szulokkel. Ott felhozodott a zankai kirandulas. Mindenki feltette a kezet, hogy megy, csak en nem. Akkor megkerdeztek anyamat, hogy miert nem enged. Elkezdett veszekedni a tobbi szulovel, es megmondtak neki, hogy tul szigoru es tulfelt.


Na onnantol kezdve lazadtam. Nem engedsz el a baratnokkel bebuszozni a varosba vasarolni? Nem jottem haza az iskolabol. Nem engeded, hogy ket szoke tincs legyen a hajamba? Befestettem az egesz hajamat tuzpirosra. Nem engeded meg, hogy fulbevalom legyen? Negy piercinget es ketto fulbevalot szurattam a fulembe. Meg tetkot is akartam csinalni, csak azt nem engedtek, mert nem voltam 18 es nem csinaltak meg.

2021. júl. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

Anyumnak a szülei szigorúak voltak. Anyum tanult is sokat, okos, rend és munkamániás.

Az én anyám ezt nem tudta kamatoztatni. Egyedül nevelt és mivel szinte minden nap dolgozott sosem tudta merre vagyok, mit csinálok, de egyébként sem volt velem szigorú.

Folyamatosan lógtam, 3xor buktam 9.ben, ittam, koncertekre jártam és 11.ben otthagytam a sulit. Elmúltam 20 mire rajottem hogy jól elbasztam az életem.

8 hónapos terhes vagyok, de már most biztos vagyok benne hogy szigorú és következetes leszek a normális keretek között. Nem hagyom lazán a pórázt 1 percre se hogy olyan legyen mint én

2021. júl. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Mindenben is kijátszottam őket, lila haj, piercingek, csak a “barátnőmnél alszom” közben részegen buliztam hajnalig, füveztem délutáni sport helyett stb. A szüleim nem feltétlenül szigorúak voltak, hanem szimplán nem volt kedvük hozzánk soha és emellé társult egy kontrollmánia, úgyhogy mindenre csípőből közölték, hogy nem, majd mentek a dolgukra, vitát nem nyitottak semmiről csak fejmosás jelleggel.

A következménye az lett, hogy gimi után nem tanultam tovább, szimplán mert ebben sem nyitottak vitát, arra amit akartam közölték, hogy nem szokásosan, úgyhogy úgy voltam vele hogy akkor kapják be, leszarom az egészet (nem jó taktika, nem javaslom!). Normális ember lettem egyébként, helyén van az értékrendem, később továbbtanultam önerőből és egyébként elég laza szülő lett belőlem 😎

2021. júl. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nem voltak különösebben szigorú szüleim, inkább teljesen normálisak, de ha valamit nem engedtek meg, amit szerettem volna, simán kijátszottam őket. A legsúlyosabb szerintem az volt, amikor 15 évesen lementem a barátnőmmel Balatonra kettesben nyaralni úgy, hogy azt mondtam, ott lesznek a szülei is. A szüleim meg simán elhitték, leengedtek, mi meg minden éjjel kocsmáztunk hajnalig. Persze volt ezen kívül is titokban cigizés meg ilyenek, de ezek nem nagy dolgok, ez a nyaralás viszont egyre inkább kísért, ahogy lassan az én gyerekeim lesznek ennyi idősek. Amúgy tök jó gyerek voltam, teljesen problémamentes, nyilván ezért is bíztak meg bennem ennyire.

Tanulság? Törheted magad akárhogy, lehetsz teljesen normális, és bízhatsz meg benne, ha a gyereked valami kamaszként meg akar csinálni, meg fogja. Akkor is, ha azt hiszed, hogy ő aztán nem. Nekem már egyáltalán nincsenek illúzióim, ha vallásos lennék, csak Istenben bíznék, hogy védje meg őket, de mivel nem vagyok az, marad a vakszerencse.

2021. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Szigorú szüleim voltak, de én betartottam a szabályokat. Az össz "lázadásom" kimerült egy titkos körömlakkban és egy radírban általános iskolában, gimiben pedig elmentem egy sráccal úgy moziba, hogy azt hitték, a barátnőmmel vagyok. Más hazugságom nem volt, de 20 évesen már nem laktam otthon, gyorsan önállósodtam. A szigornak mondjuk meg lett az eredménye is, jól tanultam, sikeres vagyok, határozott, tudom, hogyan érjem el, amit akarok, mert megtanultam küzdeni, akkor is, ha nehéz.
2021. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem játszottam ki őket, mert bűntudatom lett volna. Egyébként is utólag rájöttem, jobb is hogy bizonyos dolgokban szigorúk voltak. Például az iskolával kapcsolatban. Nagyon jól keresek, nem kell azon gondolkoznom mit engedhetek meg magamnak és mit nem. Azt sem érzem, hogy bármiről is lemaradtam volna, hisz nekem az sosem számított szórakozásnak, hogy hányásig iszok egy igénytelen helyen, majd dugok valakivel a mosdóban. Nekem egy jó könyv vagy utazás egy szép országba többet ér.
2021. júl. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
A szüleim igazságosak voltak, de kissé szigorúak. vAgyis, inkább féltettek. Egyetemista koromban lázadtam inkább, akkor is egy rövid ideig. Bekamuztam valamit, hogy nem megyek haza arra a hétvégére, de közben elutaztam egy tök idegen városba a barátaimhoz és ott aludtam náluk a koliszobájukan. Filmeztünk, pizzáztunk és ennyi. De mivel egy olyan városban lakkatak ahol sose jártam még, tudtam hog nem engednének el a szüleim, ezért játszottam ki őket. Következménye nem lett, mert azóta se tudják.
2021. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%
Szigorú szüleim voltak, de szerintem ez jó. Lehet lepontozni, de szerintem fontos, hogy egy szülő tudja, mit csinál, mutasson irányt, elveket, szabályokat. Én azt gondolom, hogy a jó szülő ezt (is) csinálja! Én is ezt az elvet követem. Biztonságot és határokon belüli szabadságot is ad, ami szerintem alapvető egy gyerek számára, szükséges. Lázadni is szükséges a maga módján egy gyerek részéről. Ez mind normális. Az a nem normális, amikor a szülők nem mernek határokat szabni és nemet mondani, mert a gyerek haragja irányítja a család életét, és ha nem mosolyog a gyerek és nem az van, amit ő akar, akkor összedől a "világ".
2021. júl. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!