Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgomék válnak két éve, nem...

Húgomék válnak két éve, nem mehetek ilyenkor hozzájuk?

Figyelt kérdés
Nem tudom, normális-e, hogy az eddigi két év alatt húgom kérésére nem megyek hozzájuk. Az igaz, hogy a válás elején szóban elmondtam egyszer a véleményemet a férjének, hogy pár éve kizsarolni a ház felét vásárláskor egy beleadott minimális összegre, illetve lenyúlni egy milliót a közös pénzből tolvaj dolog, mire ő szádékosan tiltja a húgomnak, hogy hozzájuk menjek. Húgom kérésére én ezt megteszem, a gyerekek miatt sem akarok feszkót személyesen, de ez normális így? Meddig várjak még, nem kéne odamennem most már és nem foglalkozni vele? Ez így szokott lenni váláskor?

2023. júl. 9. 14:49
A kérdező szavazást indított:
Elmehetsz, ne foglalkozz a férjével, többségében a húgod lakása és ezt mindenki tudja
Elmehetsz, de tudjad, hogy a férjével feszültség lesz, mert ő sajátjának akarja a ház felét
Menj el, ne legyél gyáva, vagy akkor menj, amikor biztosan távol van vidéken vagy külföldön
Ne menj, amíg nem hív tesód. Ne akarj feszültséget és ne akarj így neki esetleg rosszat ebből.
Nálunk is volt válás, nem jött a rokonság egyik féltől sem hozzánk, amíg nem adtuk el a lakást.
Nálunk is volt válás, de jöttek rokonok időnként mindkét fél részéről.
Biztos, hogy válnak? 2 év nem kevés idő a válásra.
60 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
94%

Most nem azért, de mi pár hónap alatt elváltunk, pedig(!) közös gyerekünk is van.


Nem lehet, hogy a húgod feje át lett mosva, vagy zsarolja esetleg?


Elég fura szitu. Ha nem kamu a kérdés, akkor miért nem beszéltek legalább telefonon? Komolyan, nem értem...

2023. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%

2 éve válnak? biztos, hogy válnak? Nem csak az van, hogy odamentél és belepofáztál az életükbe, mire a húgod megkért, hogy akkor mostantl hanyagold őket?

Mert ha úg is van ahogy mondod, a húgoddal bármikor tudnál beszélni elvileg..

2023. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Több mint tíz éve házasok, hogyan tudná zsarolni, illetve mit jelent, hogy átmosta a fejét? Miből gondolod, hogy nem beszélünk időnként telefonon? Szoktunk, de a válásról nem szívesen beszél, csak annyit, hogy macerás. Másik válaszadó: miért úgy írod, hogy 'belepofáztam'? Szerinted nem jogos, hogy kérdőrevontam, amiért azt mondta pár éve, csak akkor költözik oda, ha a ház fele a nevére kerül? A szóvátétel nagyobb bűn, mint a zsarolás? Amúgy köszi a gyors válaszokat!
2023. júl. 9. 15:16
 4/36 anonim válasza:
95%

De mi tart 2 évig? Oke, hogy vannak gyerekek, de miért élnek egy fedél alatt? Itt valami rohadtul sántít.



Saját példámból kiindulva, én amint tudtam, el is költöztem a kisfiammal, igaz, fordítva jobb lett volna, de nem akartam tovább húzni.


Az meg, hogy nem mond konkrétumokat, nem sejtet túl sok jót, elvégre testvérek vagytok. Az én húgom támaszom volt végig, mindent meg tudtunk és tudunk is beszélni a mai napig.


Valami nem okés ebben a történetben.

2023. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
98%

Konkrétan valamilyen ingatlanon pereskednek?

Vagy mi tart egy váláson 2 éve?

Nem lehetséges az, hogy csak neked mondják azt hogy válnak, mert a férj nem akarja hogy odajárj?

A tesóddal meg bárhol találkozhatsz, akár egy kávézóban is, nem csak náluk.

2023. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
62%
#2 Nagyon is jól tette a kérdező, hogy "belepofázott"!
2023. júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
97%

A válás biztos nem tart két évig, max. a vagyonmegosztási per. De ez két külön dolog.

A húgod sem hajlandó téged meglátogatni?

Egyébként, aki válni akar, az két év alatt mindenképpen eléri, hogy külön lakjon a volt házastársától.

2023. júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
93%

Ha a húgod annyira akarna válni, már elvált lenne.

Ha megkért, hogy ne menj oda, nem lenne jó ötlet menned. Hiába bunkóság a haszonleső férjére ekkora tekintettel lennie.

2023. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem jól át vagy verve. Nincsen ott semmilyen válás, csak neked nem meri megmondani. Esetleg a vagyoni rész húzódhat sokáig, de magát a válást nem húzzák el eddig, ha legalább az egyik fél valóban válni akar.
2023. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
92%

Mi tart két évig a váláson?

Szerintem téged hülyére vesznek, csak mondják, hogy válnak, a békesség kedvéért pedig megkértek, hogy addig ne menj.

2023. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!