Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg csak szerintem rossz...

Tényleg csak szerintem rossz ötlet, hogy a testvéremék gyereket vállalnak?

Figyelt kérdés

Húgom és a barátja is enyhe értelmi fogyatékos. Ezzel még nem lenne semmi baj, ha az élet ezen részéhez kevésbé gyermetegen állnának hozzá. Most repkednek a boldogságtól, hogy jön a baba, de azt, hogy felnevelni hogyan fogják, még ők sem tudják, de majd anyuék és én úgyis segítünk. Anyuék is támogatják a kicsi érkezését, mondván, majd én segítek nekik mindenben, mert nekik már nem lenne hozzá türelmük. Természetesen valamennyit szívesen segítek, de nem véletlenül nem vállaltunk mi sem több gyereket (3 van), hanem azért mert időben és anyagiakban sem férne bele több. Most mégis az egész család abban a biztos tudatban várja a kicsit, hogy legrosszabb esetben majd mi megoldjuk.

Mikor elmondtam a véleményemet, persze megkaptam, hogy micsoda irígy dög vagyok, hogy sajnálom húgomtól az anyaságot és ez lenne a minimum amit meg kellene tennem érte és a szüleinkért.


2023. júl. 14. 17:20
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
94%
Neked van igazad. Szerintem sem a legfényesebb ötlet, de nem tudom, hogy mennyire súlyos a helyzetük. Azt hogy mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni? Először ülje a szüleitekkel, és beszéljétek át a helyzetet, aztán a testvéreddel és a párjával. Úgy nem lehet gyereket vállalni, hogy ha van valami, "majd a testvérem felneveli". Tőled meg nyílván ezt el sem lehet várni. Szóval próbálj értelmet beszélni a szüleidbe, majd beszéljétek át az egészet a testvéreddel. Bár nem hinném, hogy le lehetne őket beszélni.
2023. júl. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
95%
Mondd meg hogy te nem tudod vállalni a gyerek felnevelését, de ha szüleid szeretnék akkor ők felnevelhetik...
2023. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem bele nem szólhatsz. Véleményt nem mondhatsz mert lehurrognak. Egyetlen egyet tehetsz. Megmondod és be is tartod hogy nem fogsz segíteni. Mindenki magának vállal gyereket. Nem gondolom hogy 3 gyerek mellett neked különösebb teendőd lenne a tesód gyerekével.

Gondolom ezt meg is mondtad, hogy nem ugye? Mond hogy meg mondtad rögtön.

2023. júl. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
29%
Ellesznek mint a fidesz CSOK ra vállalt pénzért szült gyerekek. Nem a te felelősséged, te neveld a tieidet okosan, hogy ha nagyon lesznek Orbán bácsi ne tudja kimosni az agyukat mint azoknak a CSOK os gyerekeknek akikkel nem törődnek.
2023. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
83%
Neked van igazad.
2023. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
12%
Amellett, hogy anyádék úgy gondolják, majd Ti úgyis megoldjátok, miért is ne vállalhatnák? Nem látok konkrét indokot erre a húgod részéről.
2023. júl. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
97%

Hú, ez elég durva.

Egy dolgot tehetsz: meghúzod a határokat. Elmondod, hogy természetesen örülsz és szeretni fogod a jövevényt, de nem neked születik ez a baba, így a felnevelésében nem szeretnél részt venni. Ha megsértődnek rajta, az ő dolguk, majd megnyugszanak. Nehogy már a család a te .....oddal verje a csalánt - mert most épp erre készülnek.

2023. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
93%
Azt megmondhatod, hogy nem vállaltad, segíteni nem/nem mindig/egyáltalán nem tudsz, ajánlhatod hogy forduljanak az ÉFOÉSZ vagy hasonló szervezethez tanácsért, megoldásért.
2023. júl. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
87%
Neked van igazad. 1) Ilyen géneket alapból sem örökítünk tovább mert az a gyerek csak szenvedni fog, ha valakinek ezt hozta a természet akkor fogadjon örökbe. Aki erre kikéri magának hogy "NEKEM IS JÁR A TERHESSÉG ÖRÖME!!!" az szimplán egy önző f*sz. Le lehet szavazni, de ez egy tény. 2) NEM vállalunk úgy gyereket, hogy "há majd lesz valami". Egy szellemileg sérült embertől megértem, hogy nála esetleg hiányzik ez a felelősségérzet. De a család többi tagjától nincs mentség erre. Egy ártatlan ember életével játszik, aki ezt csinálja. 3) Nem vállalunk úgy gyereket, hogy majd xy foglalkozik vele. A szülők csinálják meg, az ő felelősségük a gondozás és a nevelés, 100%-ban.
2023. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
58%
Nem biztos hogy öröklődik, egyáltalán nem biztos, viszont ha a szülők nem tudnak foglalkozni vele ill. nem megfelelően, akkor segítség kell és Kérdező mielőbb mondja meg ha nem akar segíteni.
2023. júl. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!