Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti elengednétek? (Többi lent)

Ti elengednétek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Ti elengednétek a 7 éves (fiú - lány) ikreiteket a 18 éves öcsétekkel és 16 éves barátnőjével az álltkertbe?

Szombaton úgy alakult, hogy a férjem és én is dolgozunk. Megkértem az öcsémet, hogy vigyázzon a gyerekekre, de a barátnőjével az állatkertbe akartak menni. Az övsém barátnője kitalálta, hogy vigyék a gyerekeket is.


Nincs semmi bajom a csajjal, mert tényleg rendes lány, és a gyerekekre is vigyázott már itthon, de még ő maga is gyerek. Oké, hogy itthon elvannak, de két gyerekkel, (borsod megyéből) nyiregyházára, az mégis csak más. A gyerekek viszont már nagyon beleélték magukat.


Lehet csak én reagálom túl, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ti mit csinálnátok?



2017. ápr. 24. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ mennyire felelősségteljesek a fiatalok.Szerintem nem a korán múlik,hogy gyereknek számít-e egy 16 éves lány. Szerintem,ha otthon rájuk bíztad és tudtak rájuk vigyázni most sem lesz gond!
2017. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Ne azt nézd, hogy az ocsed baratnoje "rendes lány-e" stb.

Az ovsed az idosebb, 18 eves.

Ha el tud tajekozodni, utazott mar egyedul messzire, felelossegteljes, akkor nincs gond.

Sot! Ha ketten a baratnojevel mehetnek, akkor miert ne mehetnének 2 kisgyerekkel is?

Gondolom, ha egy 18 eves fiu nem tud tajekozodni, utazni, eligazodni, nem engedi el az anyukaja

Ha viszont már elenhedte, szerintem nem az ikreken fog mulni hogy lesz-e baj vagy nem az utazas soran.

Ettol fuggetlenul én is dilemmábam lennék, 7 éves kisgyerekeket elengedni messzire ket tinedzserrel.

Ha nagyon izgulsz, inkabb ne

2017. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
32%

Én nem ismerem Őket, de lássuk be, még Ők is gyerekek. Egy 16 és egy 18 éves nem túl felelősségteljes.

Én a hejedben vagy megmondanám, hogy majd máskor elmegyünk, vagy egy felnőtett is megkérnék, hogy menjen el velük. (Keresztszülők, nagyszülők... stb..)


De ez csak az Én véleményem, ha te elég megbízhatónak találod őket, akkor engedd el Őket.

Remélem tudtam segíteni.

2017. ápr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%

Ne azt nézd, hogy az ocsed baratnoje "rendes lány-e" stb.

Az ovsed az idosebb, 18 eves.

Ha el tud tajekozodni, utazott mar egyedul messzire, felelossegteljes, akkor nincs gond.

Sot! Ha ketten a baratnojevel mehetnek, akkor miert ne mehetnének 2 kisgyerekkel is?

Gondolom, ha egy 18 eves fiu nem tud tajekozodni, utazni, eligazodni, nem engedi el az anyukaja

Ha viszont már elenhedte, szerintem nem az ikreken fog mulni hogy lesz-e baj vagy nem az utazas soran.

Ettol fuggetlenul én is dilemmábam lennék, 7 éves kisgyerekeket elengedni messzire ket tinedzserrel.

Ha nagyon izgulsz, inkabb ne

2017. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Jaj ketszer kuldtem, bocsanat!
2017. ápr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Keressetek egy bébiszoittert, aztán majd elmentek családostul az állatkertbe máskor. A kislány jófej volt, de inkább szerintem lennének kettesben.
2017. ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

El akartak menni az állatkertbe, vagyis volt programjuk, amihez ragaszkodnának, de nyilván téged se akarnak megbántani. Szerintem legyen benned annyi belátás, hogy megoldod máshogy a gyerekeid felügyeletét, ha zavar, hogy elengedd velük őket, ahelyett, hogy arra kérnéd őket, hogy ne menjenek, és mondjanak le a programjukról, hogy otthon vigyázzanak a gyerekeidre.

A másik: ettől függetlenül okulnék a dologból, és négyszemközt beszélnék máskor a babysitterkedésről, mert így, hogy az ikrek előtt el volt húzva az állatkertes mézes madzag, és fellelkesültek, te leszel a gonosz, ha mégse mehetnek.

2017. ápr. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom a "helyes" választ, viszont felvetődik bennem néhány kérdés, ami talán segít eldönteni a dolgot:

- volt-e már az öcséd máskor is valahol az ikrekkel? Akár csak a saját településeteken boltban vagy most először mennének úgy, hogy az öcsédnek kell vigyáznia rájuk? stb. ha voltak, akkor hogy ítélted meg a helyzetet?

- mennyire "érett", azaz felelősségteljes az öcséd? Vannak 18 éves kamaszok, akikre egy gyufásdobozt nem lehet rábízni, annyira önállótlanok és vannak , akiknek ez semmi problémát nem okozna.

- mennyire "égetően" elevenek az ikrek? Illetve mennyire szófogadóak? Azért 2 gyerek folyamatos felügyelete még egy felnőtt figyelmét is próbára teszi, nem ám, hogy 2 tinédzserét.


Végezetül néhány gondolat: nem tudom, mennyire biztonságos a nyíregyházi állatkert, de ott is fokozottan kellene figyelniük a gyerekekre: ne nyúljanak olyan helyre, ahová nem szabad, ne másszanak be, stb.

A 2 tini szívesebben inkább egymásra figyelne - szerintem - , mint az ikrekre.


Az én "ötletem": ha nem tudod megoldani, hogy velük menj, akkor a tinik napolják el az állatkertet, maradjanak otthon az ikrekkel, DE! lehetőleg következő hét végén menjetek el EGYÜTT!! az állatkertbe - hogy senki ne érezze rosszul magát. Így a tinik is foglalkozhatnának egymással, az ikreknek is meglenne az állatkert - csak egy héttel később - és még Te is a férjeddel kikapcsolódnátok.

Végezetül: csak saját magadra hallgass, mit mond a szíved, mert ha elengeded őket és bármi baja lesz az ikreknek, akkor úgysem a gyakorit fogod hibáztatni, hanem saját magadat. Ha jó szívvel eltudod engedni őket, akkor menjenek, ha nem, akkor életbe léphet a következő hetes javaslatom :-)

2017. ápr. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Simán elengedném őket. Főleg, hogy ők ajánlották fel.


A 7 éves már egyáltalán nem kicsi. A mi időnkben már otthon lehetett hagyni minket ennyi idősen. Ma már más világ van, nekem is 7 éves a fiam, biztos nem hagynám otthon egyedül, de a 18 éves öcsémmel simán elengedném az állatkertbe.


Mégis, mi baj történhet?


Azért egy 16 éves lány már abszolút nem gyerek, a 18 éves pedig már jogilag is felnőtt.


Különben sok szülő neveli önállótlannak a gyerekét manapság, én legalábbis ezt látom. Pont azzal, hogy ilyen esetben nem engedi el őket.

2017. ápr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7%
Ha dilemmázol, akkor oldd meg máshogy a gyerekeid felügyeletét, vidd el őket vasárnap Te állatkertbe (hogy ne legyenek csalódottak), ők meg csinálják csak, amit egyébként is elterveztek. Egy fiatal pár állatkerti randijába amúgy se való két 7 éves kisgyerek, ők is sokkal jobban éreznék magukat kettesben, és neked se kellene aggódni, hogy mit csinálnak a gyerekeid, főleg, ha kezelhetetlenek, nem szófogadóak.
2017. ápr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!