Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem mentem el hívatlanul a...

Nem mentem el hívatlanul a sógornőm szülinapjára. Most én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Sógornőnek bulija volt hétvégén, nekem senki sem szólt róla. Nem tették ki sehova, semmi. Szombat délelőtt átmentem a szüleimhez valamiért és úgy alakult hogy Apám megkért, hogy maradjak neki segíteni betonozni. Délben kérdeztem Anyámat, hogy mi lesz az ebéd, mire mondja, hogy nincs ebéd, mert a “mucika” születésnapján fogunk enni. Én mondtam, hogy nem lettem meghívva, így hívatlanul nem megyek oda, főleg hogy a feleségem és gyerekeim otthon vannak 2 várossal arrébb, másrészt munkásruhában vagyok, harmadrészt ajándékot se hoztam. Szüleim összevesztek velem, hogy igenis illene eljönnöm és nekem mi bajom van vele, mondjam meg. Nem mentem aztán így. Később a testvérem is a hátam mögött kígyót békát kiabált rám. Hívtam de fel se veszi. Most az egész család ellenem fordult, mert milyen ember vagyok én, ha ott voltam a városban, igenis illett volna elmenni. De ha senki nem hívott? Ha nem megyek oda tök véletlen a szüleimhez, nem is tudtam volna az egészről!

Annyira idegesítő, hogy tudom, igazam van de mindenki az ellenkezőjét kiabálja. Most a sógornő kitiltott minket tőlük, stb. Szerintem erre mehetett ki az egész. Ugyanis őt mindig zavarta, hogy a szüleink a mi gyerekeinkre is vigyáznak, nem csak az övéire. Hétvégén vittük volna aludni a gyerekeket, de Anyám most reggel szólt, hogy hozzák a másik unokákat, így mi ne menjünk mert 4 gyerekkel nem bírnak el. Pedig hetek óta meg volt beszélve! Vacsorázni mentünk volna házassági évfordulóra, asztalfoglalásunk van. A testvéremék meg állítólag most értesültek, hogy esküvőre kell menniük és az a szüleink szerint az hivatalosabb program, mi máskor is el tudunk menni. Feleségem szülei Angliában élnek, oda nem tudjuk vinni őket.


Most én vagyok a hülye?


2023. aug. 10. 08:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Neked van igazad.
2023. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Kései Sirató ***** válasza:
96%

Jól tetted, hogy nem mentél hívatlanul, én sem mentem volna. Ráadásul nem úgy voltál öltözve.

Hogyan tiltott ki? Telefonon közölte, vagy üzente?

Én beszélnék vele és elmondanám, hogy nem akartam zavarni hívatlanul, munkás ruhában, ha van 1 gramm esze, megérti. Ha nincs, akkor jobban is jársz, ha nem kell többé találkoznod vele.

2023. aug. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

Én sem mentem volna. Hát ha engem nem hívnak valahova, akkor hogyan menjek.. még akkor sem ha lett volna normális ruhám.

A szüleidtől pedig elég övön aluli hogy lemondjám a már jóval előbb megbeszélt programot egy másik miatt... mondanám hogy mutasd meg válaszokat de valószínűleg az lenne a baj hogy kiirtad egy ANONIM oldalra.

2023. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Fasza testvéred van. De a szüleid sem jobbak.
2023. aug. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én sem mentem volna el. Halmozottan megalapozott volt - alapvetően nem voltál meghívva, ez már önmagában is elég. Jól tetted, szerintem felesleges hiszti ez az egész a sógornőd részéről.

Legyen rokon/barát/ismerős, akárki - ha nem vagyok meghívva valahova akkor nem megyek, mert úgy érezném pofátlanság kéretlenül beállítani. Főleg úgy, hogy készülni sem tudtál rá.

2023. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyen rokonok mellett neked sem kell ellenség.


Én előszöris megpróbálnék a szülők nélkül boldogulni, mert valahol nekik kéne az egészet csillapítani, de valszeg már gyerek korban sem kezelték a dolgokat normálisan.


Aztán idővel vagy magukba szállnak, vagy nem. Nekem az enyimek miatt, meg az általuk gerjesztett feszültség miatt sok kapcsolat és egy házasság is tönkrement2-3 év után. Amióta ki vannak zárva, és csak évi 1-2 találkozás van, azóta 15 éve nem problémamentes, de működő házasságban élek.


Másrészt a gyerekeknek sem jó, ha kígyófészekbe viszed őket. Tapasztalatból mondom, én ilyenben nőttem fel. 40 felett látom, hogy mi minden szar volt, amit akkor normálisnak gondoltam.

2023. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ha meg elmentél volna akkor meg azon ment volna a sipákolás hogy miért nem vitted a gyerekeket, miért nem vittél ajándékot, és miért mentél munkásruhában.
2023. aug. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%
Igazad van, bár evvel a rokonsággal sokra nem mész vele. Én se venném fel nekik a telefont többet, az biztos.
2023. aug. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Sógornő üzenget csak a hátunk mögött. Onnan tudjuk, hogy a szüleim szólják el magukat, hogy ezt azt mondta. Sajnos a feleségem családja sokkal rosszabb mint az enyém. Ott konkrétan ellenem beszélik a gyerekeimet ha egy évben egyszer ott vannak. A gyerekek mesélik miket mond rólam a nagymama nekik. Az a baja, hogy kétkezi munkást szántak a lányuknak és engem nyápic, semmihez (szerelés) sem értő embernek tartanak. Legutóbb azt mondták a gyerekek, hogy a nagymama szerint nekem nincs munkám és keresnem kellene, mert én csak egy asztal mögött ülve alibizek. Anyósékat nagyon frusztrálja a diploma, minden diplomást gyülölnek (nekik 8 általánosuk van). Az egyetemet lumpenek melegedöjének hívják.
2023. aug. 10. 10:01
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
7, én is erre gondoltam, lehet, hogy ez az egész csapda volt, a sógornő csak ürügyet keresett, hogy alávághasson. Az is lehet, ha elment volna, az lett volna a baj, hogy hivatlanul ment.
2023. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!