Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Miért tartjátok jó...

Szülők! Miért tartjátok jó vagy rossz ötletnek ha a két gyerek szülinapját egyszerre ünneplitek?

Figyelt kérdés

Adott 2 gyerek, 5 év korkülönbség, az idősebb a lány, a fiatalabb a fiú. Ugyanabban a hónapban születtek, egyikük 13-án, másikuk 23-án.

A kicsi első szülinapján még nem volt nagy ünneplés, akkor még a lány szülinapja volt tortával mindennel tartva a 13hoz legközelebb eső hétvégén.

Viszont hogy a kicsi is nő, szeretne tortát stb olyan kis családi bulit később a barátokat.

Gazdaságosabb lenne viszont a kettejüket egyszerre ünnepelni, akár a két szülinap közt félúton, akár a második után valamikor. Egy tortával, egyszerre vendégséget tartani stb.

Mit gondoltok?



2018. jún. 11. 11:19
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim válasza:
93%

Nekünk is így volt, szerintem szintén pont 6-7 éves koromtól a tesóm szülinapján volt ünnepelve az enyém, akkor volt torta. Én mindig úgy vettem, hogy az az övé és sokáig haragudtam, hogy én miért nem érek annyit, hogy engem is ünnepeljenek.


Ennek ellenére, szerintem meg lehetne oldani úgy, hogy 2 kisebb torta lehet a gyerekek igazi szülinapján, közte pedig lehetne a családi összejövetel, de nem pontosan az egyik, vagy a másik napján.

2018. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
90%
Megértem, hogy nem akartok egész hónapban hetente ünnepleni :) Szerintem a családi buli lehet egybe, de külön két kis torta, rokonokkal egyeztetve külön ajándékok. Ezen felül meg legyen külön egy-egy baráti buli valamikor utána, mert azt már nem igazán lehet majd egyben bírni sem, meg az igények is mások lesznek a korkülönbség miatt.
2018. jún. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
66%

Mert két különböző gyermekről van szó saját szülinappal. Mindkettő megérdemli, hogy a SAJÁT szülinapján őt ünnepelje a család. Én azzal sem értek egyet, hogy nem a szülinapon, hanem a hozzá legközelebb eső hétvégén ünneplik. Nekünk is vidéki a család egyik fele, mégis fel tudnak utazni hozzánk hétközben is, ha mondjuk keddre esik a nagy nap, akkor kedden.

A férjemmel mindkét gyermekünk szülinapján szabin vagyunk, készülünk a délutáni zsúrra. Ilyenkor csak a családnak tartjuk a bulit, a barátoknak egy másik (minden kisbarát számára alkalmas) időpontban tartjuk.

Számunkra a gyermekeink a legfontosabbak, együtt és külön-külön, mindkettő megérdemli, hogy nagyon emlékezetes legyen a saját valódi szülinapja (nem két héttel később).

2018. jún. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
94%
Ami a ti kenyelmetek vagy optimalis valasztasa az a gyereknek nem ugy fog atjonni. Hanem ahogy fentebb irtak ugy fogja erezni o nem er annyit hogy neki kulon meg legyen tartva. Senkinek a szulinapja nincs osszevonva maseval kiveve ha egy napon szulettek. De itt meg nem is 1 nap a kulonbseg hanem tobb. Ennyi mindenkinek jar
2018. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 Magdalenanette válasza:
50%
Ha nincs pénz hát nincs pénz, azért otthon sütni se egyszerű egy tortát. Esetleg két kis valami süti gyertyával, meg egy-egy apró ajándék? Hogy érezze hogy attól még fontos hogy nem kacsa lábon forgó palotát kap. Főleg ha fiú lány, lehetetlen olyat adni ami mindkettőnek jó
2018. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
96%

Egy db torta két szülinapos gyereknek gáz. Nálunk még az ikreknek is (akik egy napon is születtek) két különböző tortájuk szokott lenni.

Alapvetően nem baj, ha egyszerre van tartva, de azért a gyerekek legyenek már ettől megkülönböztetve, és ne egy torta legyen kettejüknek, és ne közös ajándékokat kapjanak.

2018. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim válasza:
100%
23 éves vagyok, van egy kislányom, de még nekem is rosszul esne, ha a szülinapomat más emberrel kéne megosztani.
2018. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
A kisebbik már most sokkal szociálisabb mint a nagy, nem hiszem hogy ő is hívna nagyon barátokat, azért még luxus a két parti. Meg legalább segíthet vigyázni a kicsikre, játszóházas, bölcsis kispajtásokra
2018. jún. 11. 12:05
 9/53 anonim ***** válasza:
96%

Nekem így tartották kis koromban csak nekem volt előbb húgomnak később. Az ő szülinapján tartották az enyémet egy tortával csak mikor ő elfújta a gyertyáit jöttem én. De nekem gyertya nem volt már csak azzal a tortával egy közös kép.

Sosem csinálnám meg ezt a gyerekemmel, ha szülinapja van de kevés is a pénz pici tortát csak kapna. Esetleg sütit. Ez az ő napja, nem kettejüké!

2018. jún. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Hát majd a kiskamasz lánynak csudijó lesz a pici őrjöngőket pesztonkázni....komolyan?!


A családban mi egyszerre tartanánk, de bulit/zsúrt mindkettőnek külön-külön, a saját barátaikkal.

2018. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!