Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon gáz ha ezután pènzt...

Nagyon gáz ha ezután pènzt kèrek tőle?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a közel egyéves lányommal. Tesómnak van kèt gyereke.

Mivel dolgoznia kell ezèrt èn vigyázok rájuk, főzök nekik stb. Már mondtam tesómnak hogy segítek, de èn is kezdek belebolondulni, hogy szabadidőm nincsen igazán. Ha lehet akkor próbálja megoldani hogy ne csak èn legyek velük. Azt mondta a bèbiszitterre nincs pènze.

Mivel most elutazok külföldre 1 hónapra párom szüleihez, rögtön talált fizetett bèbiszittert. Mivel szabit nem akar kivenni. Nem kèrtem eddig pènzt, igazából a kajájukra sem, nèha vásárol ide is tesóm de ennyi. Nagyon gáz lenne ha èn is azt mondanám hogy okè, havi x összegèrt bevállalom továbbra is? Ha programra megyünk a fèrjemmel ès a lányunkkal akkor is szoktam vinni őket. Ezt se szokta finanszírozni.


2023. aug. 11. 14:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%
Nem ez a gáz, hanem eleve az egész családi kapcsolat. Miért kell kapcsolatot tartani olyannal, akit utálunk? Vagy miért nem kértek segítséget a kommunikációhoz?
2023. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez van, amikor a "csalad" neveben veszik igenybe - egy ido utan elvaras lesz - egymas idejet, penzet, energiajat. Huzd meg a hataraidat!
2023. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

1#

Nem utálom. Se a gyerekeket, se a tesómat.

2023. aug. 11. 14:34
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is vannak a családban olyanok, akik így oldják meg a gyerekfelügyeletet. Egyiküknél például azzal honorálják, hogy szinte csak ő vásárol nekik élelmiszert és havonta 2 napot ő vigyáz a másik gyerekére. Árban így kb hasonlóra jönnek ki.
2023. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18%
Ha te mondod...
2023. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ha utálnám őket nem lennènek itt. Csak egy kicsi mellett nekem is sok most egy kicsit. Kommunikáltam már felè, hogy megoldhatná úgy hogy ne csak èn vígyázzak rájuk. Ès legalább a programokat fizethetnè.
2023. aug. 11. 14:47
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazából alap lenne,hogy a gyerekei kiadásait fizeti. Egy pontig még oké, hogy adsz nekik enni, de hogy kvázi eltartod őket, befizeted mindenhova és sajádotként tartod a hétköznapokban olyan, mintha nevelőszülő lennél. Az pedig teljes állásnak számít. Ezt próbáld megbeszélni a tesóddal, hogy ennek megfelelően kezeljétek a gyerekek ügyét. Az is lazíthatna, ha heti egy napot fizetne valakit, akkor neked csak a saját babáddal lenne időd, az is hatalmas minőségi változást hozna.
2023. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Átgondolnám, hogy mi fér bele és szólnék neki, hogy heti/havi x alkalom fér bele. Ha megérti rendben van, ha nem, akkor annyi sem.
2023. aug. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem gáz
2023. aug. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondasz neki egy összeget (pl: napi 8000 Ft). Aztán ha tetszik neki akkor fizet ha meg nem tetszik neki akkor meg oldja meg valahogy nélküled. Nem kell szívbajosnak lenni.
2023. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!