Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért van az sok helyen,hogy...

Miért van az sok helyen,hogy a testvérek nem beszélnek egymással akár évekig?

Figyelt kérdés
2023. aug. 17. 09:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Mert miért kellene?


Mondj egy indokot, és a "mert a tesód" - NEM érv!


Én sem beszélek vele, van jobb dolgom is, mint olyan emberrel tartani a kapcsolatot, akivel semmi közös nincs bennünk, small talkolni meg nem szeretek.

2023. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem összesen 5 testvérem van, abból eggyel tartom a kapcsolatot.

A legidősebb vérig sértődött, amiért nem hívtam meg az esküvőmre, úgy, hogy előtte ő se hívott meg minket az overe, de előttünk tervezgette a nagy napját.

Az idősebb bátyám szerint neki csak egy öccse van és kész, pedig előtte évekig osszejartunk, koncerte mentünk, semmit nem tettem ellene, de szerinte én nem is létezek.

A fiatalabb bátyámmal nem tudom mi van, majdnem 20 éve nem hallottam felőle.

A húgom pedig örökbe lett adva.

Ezen kívül van 3 feltesom, sose találkoztam velük, de egyikük tam írt messengeren, hogy jó lenne egyszer osszefutni.

Nálunk mondjuk az is hozzátartozik az egészhez, hogy külön nőttünk fel, én pl egykekent, ettől függetlenül gyerekként nagyon hiányoztak a bátyaim, leveleket írtam nekik, nagyon szerettem őket .

2023. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Mert pl nincs igazán közös témájuk, a mit csinál a szülök szomszédja meg nem érdekes.
2023. aug. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Hol van az előírva, hogy nekem szeretni kell a testvéremet? Csak mert anyám ezt akarja? Ugyan már! Egy igazi seggtit@n. Ha tetszik, ha nem, én nem szeretem a testvérem.
2023. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Lassan nagyítóval kell keresni az olyan testvéreket akik jó egymáshoz, saját család mellett is tartják a kapcsolatot, összejárnak, számíthatnak kölcsönösen egymásra. Szerintem ettől a világ is egy sokkal szebb hely lenne. De a valóság nem is állhatna távolabb ettől.
2023. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
5. Miért kéne olyan emberekkel tartani a kapcsolatot, akivel nem akarják az emberek? Mert az szerinted szép dolog, a másiknak meg csak nyűg, de azért rád hallgasson? Vagy ezt hogy képzeled?
2023. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szerintem elég szomoru ez...igen,mert testvér.Régen nem volt ez a széthúzás. :(
2023. aug. 17. 15:45
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
7. Az hogy a kényszer összetartotta őket, mitől is szép? Meg mitől is olyan jó?
2023. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Nincs miről beszélgetniük.
2023. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést. Nyilván azért, mert rossz közöttük a viszony. Ennek millió és millió oka lehet, néha születéstől rossz, néha később romlik meg, néha konfliktus van, néha csak nagyon más személyiségek, néha helyre lehet hozni, néha egy jó viszony romlik meg valami miatt stbstb. - minden sztori más.


Régen nem volt ez a széthúzás? :D Te hol élsz? Nem tudom hány éves vagy, csodálkozom, hogy még nem hallottál/tapasztaltál idősebbek között rossz testvérviszonyt. Én 45 éves vagyok, szüleim és nagyszüleim családi történetei között is vannak cifrábbnál cifrább testvér viszályok sajnos. :(

2023. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!