Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, ha a 4 lányom...

Mit csináljak, ha a 4 lányom nem jön ki egymással, és állandóan veszekednek, van hogy verekednek?

Figyelt kérdés

Megtaláltam életem szerelmét, válás után. A két saját lányom imádja őt, és ő is imádja az én lányaim, sokszor második apukaként hivatkoznak rá.


Neki is van 2 lánya, akik eredetileg nem velünk éltek volna, de úgy alakult, hogy hozzánk költöznek. Ebbe nem szeretnék nagyon belemenni.


Az én lányaim 15 és 13, az ő lányai 16 és 13.


Első perctől kezdve nagyon ellenszenvesek voltak velem, főleg a nagyobbik. A kisebbikkel már annyit elértem, hogyha nincs ott a nagyobbik, akkor normálisan viselkedik velem és a lányaimmal, de ha ott van a nővére akkor szimplán csak nem szól hozzánk (eleinte beszólogatott, direkt ellent mondott. A két nagyobbik lány (az enyém es a páromé között mar úgy elmérgesedett a viszony, hogy többször egymásnak is mentek. Nem hagyja békén, tönkreteszi a cuccait, beleköp az ételébe, hergeli, beszólogat neki, de olyanokat, hogy azt már figyelmen kívül hagyni nem lehet. Próbálok türelmes lenni, megérteni, de ma is légyszívesebben felkentem volna a falra, mert a kisebbik gyerekemnek odavágta a körömlakkot a fejéhez, mert szólt neki, hogy vegye lejjebb a zenét.


Alapból problémás, az apja viszonylag kordában tudja tartani, de ezen az éven is van igszolatlan órája, pedig már nem tanköteles, zsinórban kapja az egyeseket.


2022. nov. 16. 18:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
Idő és türelem, egy rakás közös családi program, és egyformán kezelni mindenkit. Kb ez lenne az én meglátásom szerint a megoldás.
2022. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

Igaza van 1 nek!

Próbáljátok a pároddal megkeresni az okát mi lehet a probléma

De szerintem kicsit neveletlenség is, illetve a 16 éves kamasz, ilyenkor meg ez nagyon jellemző!

Kitartást

2022. nov. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Különszoba gondolom nincs mindenkinek ez is nagy baj lehet a tiniknél,hogy magánszférájuk nincsen, ès egèsz nap azokkal kell lenni,akiket nem bírnak.
2022. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Le leszek pontozva, de igen, lehet hogy egyszer bizony "fel kell kenned a falra", hogy helyre kerüljön a kisasszony, és utána lehet beszélgetni meg közös családi programokat szervezni.

Én értem hogy a lelke, meg kamasz meg stb, de amiket leírtál hogy miket csinál az nálam már nem szimpla csajos kamaszos cívódás, hanem ő konkrétan terrorizálja a másikat, ebbe viszont már kőkeményen bele kell avatkoznotok.

2022. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Kb az elso megmozdulasnal kozoltem volna vele h elso es utolso volt.

Nem igazan erdekelt volna h nem az en gyerekem de kapott volna egy akkora pofont h a fal adja.


Alap a tisztelet akarmilyen kamasz! Ha en es a lanyaim normalisan kozelednek fele akkor a viszonzas is ez legyen.


Ha nem valtozik akkor telo net baratok elvonasa.

2022. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%

4. Ezzel a kerdezo csak azt erne el hogy megutalna ot a gyerek!


Ha valakinek itt fel kellene kenni a falra az az apuka!


Szerinted ha egy hisztis kamaszt a mostoha anya megut akkor szerinted jobb lesz? Meg majd kirandulgatni fog vele?

Gyulolni fogja!

2022. nov. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
A gyűlölet már megvan, így viszont azt képzeli, hogy bármit megtehet.
2022. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Kinek a házában laktok?

Felállítanám a szabályokat, ha nem tetszik, akkor el lehet menni. Mellesleg, ha az én lányomhoz vágta volna a lakkot, hát olyat kapott volna, hogy a másikat a fal adja!

A pároddal beszéld meg, hogy ez így nem mehet tovább. Állítsatok fel szabályokat!

2022. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%
El kéne vinni a lányokat pszichológushoz, meg esetleg egy családterapeutát felkeresni.
2022. nov. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%

Én például nem vágtam hozzá 16 évesen senkihez semmit, és a 16-hoz közeli 15 évesem se dobja be senkinek a homlokát, nem köp senkinek a kajájába.


Közös házban lakunk. Lakásban laktunk, csak mivel úgy alakult, hogy ők is jönnek, így néztünk egy családi házat, ahol kisebb átalakítással elfér mindenki. Mindenkinek van külön szobája. A kisebbik tanulni akart, a párom legidősebb lánya meg a tévén bömböltette a dzsíviemet, azahriaht. Szóltak neki, feljebb vette. Átment hozzá, az meg válaszként hozzávágta a körömlakkot.


Az ok az az, hogy hozzánk kellett költözni, és nem az van, amit ő akar, meg az anyjánál se az volt mindig, amit ő akar. Mindig van egy mondvacsinált indoka, mit miért ne tartson be. Ebből folyamatos problémák is voltak, online oktatásnál eltűnt, volt fegyelmije, nem tanul, most már tanköteles, de már megint vannak igazolatlan órái.

2022. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!