Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 30 felett otthon élők, a...

30 felett otthon élők, a szülők hogy viszonyulnak hozzátok?

Figyelt kérdés

Szerintem mi nagyon elcseszett család vagyunk, vagy legalábbis mi gyerekek.


Én is és a nővérem is itthon élünk, 30 felett.

Én vagyok a kisebb, én már lassan belecsavarodok, hogy én törtetnék, párkapcsolat, tanulás stb.

A nálam idősebb nővérem ezekre egyáltalán nem vágyik (legalábbis jó így neki) és jól elvan az életében.


Én lennék az úttörő ezekben most, pedig mindig ő járt előttem.


A szülők úgy tekintenek ránk, mint egy nagy kommunára kb., mintha így kellene élni örökre.


Persze látszólag támogatják a párkapcsolati törekvéseim pl., de ha látják, hogy inkább a párom felé húzok, szerintem nem tudnak hová tenni, mert akkor nekem is lenne egy kis saját életem, akkor már kihúzok a nagy egészből.


Állásváltás is szóba került részemről, ez ügyben is úgy nyilatkoztak, mintha azt kellene csinálnom örökre és mintha én nem dönthetnék a magam életéről, persze előadják, hogy válthatok, de ennél csak rosszabb lesz.


Nővérem pedig kb. örül, ha bánatom van, úgy érzem rajta, elvidámkodik ilyenkor.


Hogy viseljem el őket, amíg nem költözöm össze a párommal? Még friss a kapcsolat.


Ha elvonulok magamba, az a baj, hogy mi bajom van.

Én csak az én életem szeretném élni, mert jelen életben csak egy van, és azt érzem ígyis lemaradtam egy csomó dologról, vagy hogy múlik az idő, de semmi lényeges nem történik velem, tengk-lengek.


Lelkileg össze vagyok törve.


2023. aug. 24. 21:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Az én szüleim mindig azt mondják, h addig lakok itthon, amíg akarok. Nyilván nem jó ez így, de hová költözzek? Itt van a munkahelyem és ez vidék. Nem nagyon vannak albérletek, mint a városokban, ami van, azok is ilyen baszomnagy családi házak óriási kertekkel. Mi a fenét kezdjek én egy családi házzal egyedül? Vagy költözzek el 30-40 km-re innen, h ide járjak vissza dolgozni, mert amúgy szeretem a munkahelyem? Nyomorult egy helyzet.
2023. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is ilyesmi a helyzet.

Mindig azt hangoztatják, hogy legyünk önálló felnőttek, de amint elkezdenék a saját gondolatmenetem szerint élni, amint nem egyezik a családéval, jön az életre nevelés, hogy hülyeséget csinálok, vagy nem így kéne.

Volt, amikor lett párom, akihez el is költöztem, utána folyamatos cirkusz volt, hogy kihúzok és nem erre neveltek.

Amint lehet, ismét el akarok költözni, viszont akkor már biztosan erősebben fogom húzni a határaimat.

2023. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

2-es: együtt érzek veled.


Jó lennének a támogató, terelgető szülők. Nekem ez nagyon hiányzik.

2023. aug. 24. 22:09
 4/31 anonim ***** válasza:
84%

Biztos ennyi idősen jó, ha támogatnak? Engem szoktak, de ez kéretlenül ebben a korban már maximum a megfelelési kényszeremet táplálja, amit pedig tudatosan próbálok leküzdeni.

#2 voltam

2023. aug. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%
Kb. a küszöbre feküdtek, hogy nem hagyhatom itt őket, mert nem azért neveltek fel, hogy cserben hagyjam őket és annyi erővel többé nem is tehetem be a lábam. Sajnos akkor hagytam magam érzelmileg zsarolni és maradtam. Most már túl oregek, kell nekik a segítség a házban és a ház körül meg anyagilag is. Amúgy jó a kapcsolatunk, és a haz is elég nagy. Tulajdonképpen elégedett is lehetek, de ha visszamehetnek az időben, persze, inkább a saját életet választanám. Ez így bizonyos szempontokból eléggé vegetálás (más szempontokból meg persze, előnyös)...
2023. aug. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

#2 Igen, az a másik fele, hogy tudat alatt állandóan nekik akarok megfelelni.

Már eljutottam arra a szintre is gondolatban, hogy lehet nem is ilyen lennék, vagy nem is ott dolgoznék, ahol, csak nekik akarok megfelelni, mert eddigi életemben ez volt a normális, és ez csak egy szerep, valójában, ha úgy élhetnék, ahogy szeretnék, nem itt tartanék.


Oké, hogy segítenek bizonyos dolgokban, meg féltenek.


Most aki lenne párom, messze lakik például, annyira egyébként nem, de tuti még villogókkal is féltenének az úton biciklivel a sötétben.

Télen majd nem engednek, vagy mi?

Hol normális az, hogy inkább lemondok lehet arról, hogy menjek hozzá, vagy ritkítom az alkalmakat, mert féltenek.

2023. aug. 24. 22:28
 7/31 anonim ***** válasza:
37%
Mivel jól elférünk nagy a ház, így nincs gond belőle.
2023. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%
Nőj fel magyarán szólva ha el akkarsz menni a barátodhoz menjél ki tart vissza ?
2023. aug. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
55%

Hogy sikerült ide jutni? 30 felett a szüleitekkel éltek?

Ez nagyon szomorú.

Az átlag ember a 20-as évei elején, elköltözik otthonról, alig vártam, hogy önállósodhassak. Mondjuk csak te tudhatod miért alakult így.

Szorítok neked, remélem eltudsz majd költözni.

2023. aug. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
74%
#9 Kit érdekel, hogy az átlag ember mit csinál? Mindenki úgy él ahogy akar, ne a többi nyomorék mondja meg, hogy kinek mit kell csinálnia.
2023. aug. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!