Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem képes elfogadni a...

Miért nem képes elfogadni a nővérem, hogy nem lehet minden sanyarú sorsú állatot megmenteni? 20./F

Figyelt kérdés

Van egy 22 éves nővérem és imádja az állatokat, főleg a kutyákat macskákat.

Ezzel még nem is lenne gond de amit csinál az már egy másik szint.

Borzasztóan érzelmes és többször is megesett, hogy hazahozott kóbor macskákat meg kutyákat amik nagyon sokáig rajtunk is maradtak volt olyan is aki több mint egy évig maradt rajtunk mire nagyon nehezen sikerült valahogy gazdát keríteni neki de olyan is volt akinek nem találtunk sehogy se akkor arra azt hazudtam, hogy találtam és sunyiba beraktam egy menhelyre.

Teljesen meg voltam tőle őrülve már.

Nem volt se szobatiszta össze vissza rohangált meg rombolt volt, hogy a dohányzó asztalra letettem a kajámat és amíg kaptam egy telefont arra figyeltem és beleevett illetve egy szerződésemet is sikerült megrágcsálnia.

Már nagyon elegem volt belőle.

Én is szeretem az állatokat nekünk is van alapból kutyánk de ha állandóan sanyarú sorsú állatok megmentésére szentelném az életem akkor mikor jövök én a sorba?

Arról nem is beszélve, hogy nem is kevés pénz a mi kutyánk például ha kiszámolom az oltásait meg a kajáját az egy évben közel 400 ezer forint.

Na most akkor ezt akkor számoljuk ki úgy ha hazahoz az utcáról mondjuk még két kutyát esetleg egy macskát és adjuk ezt hozzá.

Szinte amit keres az majd, hogy nem erre költi mert, hogy nem nyugszik addig ameddig van akár egy sanyarú sorsú állat is a földön.

Mondtam neki, hogy akkor a halálod után se lehetnél nyugodt mert ha egy menhelyről az összes állatot befogadnád és gondoskodnál róluk akkor se oldódna ez meg.

Ez mindig is volt van és lesz is.

Azt mondja akkor haláláig fog küzdeni.

Ja vegán is természetesen egyszer volt, hogy ő ment a boltba és kértem, hogy vegyen csirkemellet és azt mondta ő ehhez nem járul hozzá ha csirkét akarok akkor menjek le én és vegyek én és örüljek, hogy nem szól bele egyáltalán az étkezési szokásaimba.

Szüleim is engedik mert, hogy milyen szép dolog, hogy célja van az életben szóval úgy érzem ebből a szempontból, hogy 3 őrült között vagyok.


2023. szept. 7. 11:18
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

17. Akkor menjél és fogadj be a megélhetésed kárára egy állatkertet a lakásodba ha így gondolod.

Hajrá😉😉

2023. szept. 7. 19:08
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Évente neked mi 400 ezer egy kutyába? Nekünk 2 van de az se kerül annyiba. Valószínű a nővéreddel is ennyire túlzol. Az új gazdi keresés az ő dolga lenne, nem csak etetni kell egy kutyát. Költözz el, vagy esetleg ő, és akkor megvan oldva a problémád.
2023. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
91%

"Hát könyörgöm a menhelyek vajon viccből altatják el azokat az állatokat akiket egy ideig nem visz el senki?"


Kérdező, látszik hogy fogalmad nincs a menhelyek működéséről... A menhelyek ilyen indokkal SOHA nem altatnak el állatokat! Azok a gyepmesteri telepek! Ég és föld a kettő!


Üdv:

Egy országos állatvédő egyesület vezető önkéntese 😊

2023. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
88%

"Sokan fajtisztát akarnak vagy konkrétan egy bizonyos fajtát és aki Németjuhász kutyát akar annak nem felel meg az utcáról összeszedett keverék akit hazahozott a nővérem."


Minden kutya fajtiszta, hiszen minden kutya felmenői kutyák. Fajtatiszta lesz az a szó, amit keresel.

2023. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

"Kérdező, látszik hogy fogalmad nincs a menhelyek működéséről... A menhelyek ilyen indokkal SOHA nem altatnak el állatokat! Azok a gyepmesteri telepek! Ég és föld a kettő!"


Jó lehet, hogy itt ott vannak tévedéseim ettől függetlenül egy menhelynek a befogadó képessége is véges.

És ha nem altat akkor nem fogad be és akkor az a másik kutya akit nem fogadnak be úgy kerül be egy gyepmesteri telepre.

Volt már ilyenre rengetegszer példa, hogy egy menhely már nem tudott több állatot befogadni mert megtelt.

Ami meg a fajtiszta fajtatiszta szóbotlásomat illeti hát ....

Eléggé nevetséges belekötésnek érzem.

Érted a kérdés lényegét a elírások ellenére és mégse arra válaszolsz hanem azzal vagy elfoglalva, hogy ebbe beleköss.

2023. szept. 7. 22:04
 26/35 A kérdező kommentje:

Tehát ezek szerint szerinted nincs igazam abban, hogy könnyebb örökbe fogadtatni egy fajtatiszta kutyát mint az utcáról összeszedett kóbor keveréket.

Ha ilyenekkel vagy elfoglalva, hogy az elírásaimba köss bele

2023. szept. 7. 22:07
 27/35 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy ezt nem érti az, aki nem éli meg. Anyukám ugyan ilyen, és borzalmas. Macska, kutya édes mindegy, de az utcán volt így haza hozza.

És hidjétek el, igenis megterhelő annak aki ezzel együtt él. Volt olyan, hogy kivittem direkt mind a 4 kutyát a parkba, hogy elvégezzék a dolgaikat. Haza mentünk, 45-kor elmentem öltözni, és mikor egészkor indultam volna észre vettem, hogy az egyik kutya a suőnyegre piszkított.

Mondhattam le a programomat, mert nem értem el a vonatot ami bevitt volna a városba. És ez nem egyszer fordult elő.

Vagy pl. mikor suliztam ugyan ez megtörtént. Kb 15 igazolt órám volt ebből, mert az osztályfőnöknek mindig hazudtam valamit.

Borzasztó, hogy akaratlanul vagy ennek a része. Mert persze, sajnálom a kóbor kutyákat, macskákat, de az nem megoldás, hogy 4 kutya, 10 macska mászkál a házban. És mielőtt a pénz miatt belém köt valaki: igen, az ő pénzéből ment az etetés. Utána pedig jött a sírás, hogy de a víz, áram, gáz nem lett befizetve, mert nincs miből!

2023. szept. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Inkább arra beszéld rá, hogy ezeknek az állatoknak van szervezet is...nem menhely, hanem pl fajtamentés, stb...
2023. szept. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
28 vagyok...amúgy ha ennyire nem tetszik (szülők is támogatja) akkor nyugodtan költözz el. Változni nem nagyon fog.
2023. szept. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

"Évente neked mi 400 ezer egy kutyába? Nekünk 2 van de az se kerül annyiba. Valószínű a nővéreddel is ennyire túlzol. Az új gazdi keresés az ő dolga lenne, nem csak etetni kell egy kutyát. Költözz el, vagy esetleg ő, és akkor megvan oldva a problémád."


Akkor nézzük ezt is:

-Időnként el kellene vinni kutyakozmetikushoz, hogy szép ápolt szőre legyen.

-Vannak oltások amiket be kell neki adatni.

-Ott van kajája is ami az egyik legdrágább majd ezt részletezem a következő pontban.

-Utóbbi években sajnos sokat betegeskedett és el is pusztult volna ha nem operálják meg többször.

Nagyon érzékeny a gyomra van és volt, hogy amikor nem evett semmit akkor a savat hányta már fel.

Többször vittük emiatt állatkórházba is, hogy valahogy állítsák talpra és hozzák rendbe.

Ezek mind pénzbe kerültek és nem volt valami olcsó mulatság

Szóval így már remélem érthető, hogy miért kap drága tápot meg a lehető legjobb konzervet amit tudunk neki venni még, hogy miért kerül ennyibe a mi kutyánk.

2023. szept. 8. 00:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!