Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha megmentenétek a családotok...

Ha megmentenétek a családotok és a testvéretek, tönkre tennétek a saját életetek?

Figyelt kérdés

A testvérem megkörnyékezte egy banda. Ő maga is elkezdett drogot árulni, hogy törlessze a tartozását.

Testvérem ma kihúztam a körből, de csak idő kérdése, hogy megtalálják őt vagy engem.

Két megoldás van: ha feljelentem testvérem vagy a dílerét ( elmondta hogy ki van felette ), a banda többi tagja miatt veszélybe kerül az, aki hozzá köthető: én és a családunk.

A másik megoldás a radikális megoldás, rendőr nélkül. Mindenki tudja mire gondolok. Ha viszont megteszem, akár a bandával, akár csak egyes tagjaival, életfogytiglanit kapok. De megmentem a családot. Nem vagyok szende-szűz, képes lennék megtenni a családért.

De az én életem biztosan vagy mindenki élete jó eséllyel... Más lehetőség nincs.

Ti képesek lennétek megtenni?


A család nem az én családom jelenti, én egyedülálló vagyok. A család a testvéreim, a szüleim, stb-t jelenti.


2016. szept. 13. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem neked kell hősködni. A testvéred belemászott valamibe, amibe nagyon nem kellett volna, ha ezután megkeresik ezt neki kell lejátszania és nem neked. Ha tartja a szájàt, akkor pár nap/hét és el is felejtik h valaha bandatag volt. Ha nem, akkor lépjen le. Esetleg ebben segíts neki, h más városba tudjon menni ha muszáj lenne. Akárhogy nézem, ha te is belemászol, mindketten szívtok. Tehát sok értelme nem lenne, mert előrébb nem lesztek, és ha akarjàk ígyis-úgyis megtudjàk /, megfogjàk szivatni a tesód, ha belemászol, ha nem.
2016. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Nézd, szép dolog, hogy a tűzbe mennél a családodért, de mindenki a saját sorsáért felelős. A tesód belement egy hülyeségbe, amiből neki egyedül kellene kimásznia. Én nem tenném meg, de nem azért, mert nem szeretném a testvérem, hanem azért, mert mindenkinek felelősséget kell vállalnia saját magáért és a tettei következményeit viselni.
2016. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tesónak kéne feladnia megát, és megpróbálni valami vádalkut kötni, ha elég ember ellen tanuskodik akkor azért jó esélyei vannak. Más kérdés, hogy az utána neki szívás, dehát ő volt a hülye is eredetileg.

Máskülönben nyilván neked kell feljelenteni, ha úgyis bunyó lesz, akkor inkább legyen önvédelem, mint szándékosság.

Önvédelemre meg ha durvulni akasz vegyél katonai lángszórót. Irónikus módon nem minősül tűzfegyvernek, csak pirotechniaki eszköz és szabadon tartható. Azért azt még a nagyi is tudja kezelni, és aki átmegy rajta az meg is érdemli.

2016. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A főnök mellett jelentsétek a banda többi tagját aki veszélyt jelenthet, azonkívül szóljatok hogy erről és erről a családtagról tud a banda és veszélyben vannak ,a rendőrség biztos tesz valamit.
2016. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kis piti bűnözök játsszák meg a kemény legényt. Én a helyedben feljelenteném az összes ismert bűnözőt, még a testvérednek is jót tenne egy kis büntetés, pláne ha csak felfüggesztettet kap.


Börtönőröket pl. folyamatosan fenyegetik, aztán gyávák utána bármilyen tettlegességhez, amiért már nem csak pár évet kapnának, hanem keményen elmeszelnék őket.

2016. szept. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!