Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Polgári esküvőnél mennyi...

Polgári esküvőnél mennyi pénzt szokás adni?

Figyelt kérdés
Polgári esküvő lesz és utánna egy ebéd. Ebben az esetben, mennyi pénzt szoktak adni ajandékba?
2023. szept. 9. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Erre nincs szabály. Az a kérdés, mennyire közeli rokon, és mennyit engedhetsz meg.
2023. szept. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Én egy ismerős esküvőjére 30 ezret adtam.
2023. szept. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Az ebéd árát nagyjából illik odaadni.
2023. szept. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Hát inkább ebéd ára felszorozva kicsit pluszban, de az a minimum
2023. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Az ebéd max egy 10es, így én maximum 20at adnék. Azért egy sima ebéd nem olyan költség mint egy egész éjszakás buli
2023. szept. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ.

Ha nem lesz semmilyen lagzi később se: (pl ez nem egy szukkoru polgári eskuvo utana kis ebeddel es majd egyszer kesobb lesz nagy lakodalom) akkor annyit adj, amennyit adnal neki naszajandekba. Az hogy arra meg mennyit adj, az igazibol attol fugg milyen rokon vagy barat, milyen aaviszonyotoo stb.

Persze manapsag alap, hogy ugymond ha utana van ebed akkor kb annak az arat csak atadjak boritekban egy uevozlolappal.

De korabban nalunk volt olyan is a csaladban ahol a polgari utan nem volt semmifele ebed vagy vacsi csak ott helyben kpccintas es a par nem is vart el es sokaktol nem is kapott semmit csak max egy udvozlolapot.


Alap esetben az eskuvoi gratulacio melle adjak a naszajandekot es ez nem fugg attol hogy azt a polgarin teszed vagy lakodalmon stb. vagy nalunk volt aki az eskuvon nek tudott reszt venni es kesobb amikor zalalkpztunk akkpr gratulalt es adott boritekban lapot es melle penzt.


Meg attol is fugg higy allsz anyagilag. mert azert az is eleg gau lenne ha azert hivnanak mar meg csak embereket a parok az eskuvojukre es lagzijukra hogy abbol gyujtsenek penzt...mert nyilvan mindig lesz szegeny barat es rokon aki ugyse tud adni de azert igenis szeretne a par ott latni az unnepi alkalmon.


Tehat ha semmit nem adsz akkor se lesz baj

2023. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Amennyit jónak érzel, nincs erre szabály.
2023. szept. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Aki azt írja, hogy az ebéd egy 10-es, az evett az elmúlt 1-2-3 évben étteremben, normál, több fogásos ebédet üdítővel, alkohollal?
2023. szept. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Annyit amennyit tudsz! Aki azért tart esküvőt, hogy visszajöjjön a pénz, ne házasodjon!
2023. szept. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

8as, igen ettem, rendszeresen, képzeld el. Bár igaz, alkoholt nem ittam, mert nem szeretem:-D

7-8 ezernél sosem volt több a vége, bár igaz, nem 5 csillagos helyeken voltunk, de gondolom ez az ebéd se mondjuk a Marriottban lesz, ott igaz, a reggeli is 10 ezer felett volt jó pár éve.


Közepes kvalitású éttermekben(Vakvarjú, Fióka, Kakas, Riso, stb) megvagy ennyiből, ha nem Rib Eye staket rendelsz:-D

2023. szept. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!