Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg vennem kellene neki...

Tényleg vennem kellene neki ajándékot?

Figyelt kérdés

Van egy fiatalabb testvérem, én már házas vagyok, külföldön élünk stb. Testvérem 16 éves és anyám a minap felhívott, hogy ha meglátogatjuk őket, ha nekik nem is, de a testvéremnek mindenképp vegyünk valami ajándékot Mikulásra.

Kérdeztem anyámat, hogy már miért kéne nekem ajándékoznom Mikulásra, mi ezt nem tartjuk, ő nem kisgyerek már, mi meg nem vagyunk a szülei.


Anyám mondta, de akkor is, mert ő várja, neki ez fontos stb.


Kérdezném tőletek, tényleg kéne ajándékot vennem tesómnak? Nálatok ez szokás? És csak az idősebb ad a fiatalabbnak, vagy hogy van ez?



2022. nov. 23. 10:18
A kérdező szavazást indított:
Igen, venni kell neki ajándékot.
Nem kell venni neki ajándékot.
Egyéb - írásban kifejtem.
102 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
91%

Én magamtól is vinnék valami kedvességet.

Édestestvéred, vagy többedik házasságból származó féltesó, akivel gyak. nem is volt sok kapcsolatod?

2022. nov. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
85%
Én vennék,de nem azért mert kisgyerek. Hanem mert szeretem meglepni a családtagjaimat,barátaimat ünnepekkor akik közel állnak hozzám.Apró figyelmesség csak.
2022. nov. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:
1-es, utóbbi, de ez nem számít. Természetesen, akármikor megyünk, sosem megyünk üres kézzel. Mindenkinek külön viszünk valamit. Ez most is így lesz, de még pluszba külön Mikulásra én nem gondoltam, hogy készülnünk kellene.
2022. nov. 23. 10:22
 4/59 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk szokás. Nekem 15 éves a testvérem, mindig viszek neki valamit. És nem várom el, hogy egy gyerek, akinek nincs keresete megajándékozzon. De igyekszik ő is, általában valami kézzel készített dolgot szoktam tőle kapni.


Ha anyukád külön felhívja erre a figyelmed, akkor szerintem erőltesd megagad és vigyél valami mikulás csokit. Mikulásra egyébként sem szoktak drága ajándékot venni.

2022. nov. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom, nekem magától értetődő, hogy ha hazamegyek az ünnepekre akkor viszek ajándékot a családomnak. Ha ennyire utálod őket, akkor egyáltalán minek mész látogatóba?
2022. nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
61%

Számomra teljesen természetes, hogy vinnék neki. Ha pont mikuláskor látogatunk oda, akkor pl. egy csokit.

Egyetértek az előttem szólóval. Ha utálod őket, akkor nem kell odamenni jópofizni.

2022. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez a dolog abszolút opcionális. Nem elvárható csak azért, mert te születtél meg előbb. Vagy te is szoktál kapni tőle ajándékot Mikulásra? Még ha csak kézzel készít is valamit, mert akkor ok. De egyébként nem látom, hogy testvérek között miért elvárás a Mikulásozás. A szülők szoktak a gyerekeknek készülni, nem az idősebb testvér a fiatalabbnak. Persze, szíved joga, de elvárást támasztani ezzel kapcsolatban szerintem gáz.
2022. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk sem szokás, de ezek szerint náluk az, és itt te mész hozzájuk és nem fordítva. Szerintem nem olyan megerőltető vinni egy extra csokit, szóval nem kötném az ebet a karóhoz a helyetekben.
2022. nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miből olvasta ki itt pár ember, hogy én üres kézzel megyek oda ünnepekkor. Leírtam, hogy soha nem megyünk üres kézzel, minden egyes alkalommal mindenkinek külön készülünk valamivel, ha ünnep van, ha nincs. Mellesleg nem Mikulás napján megyünk most sem, hanem több mint egy héttel előtte. És igen, most is viszünk mindenkinek ajándékot, meg ételt is mi viszünk.

Ezt az "utálod őket minek mész odát" meg nem is kommentálom. :D

2022. nov. 23. 10:32
 10/59 A kérdező kommentje:
8-as, egy extra csokival semmi baj nem lenne. De ők ajándékot várnak. Bocsánat, gyerekkoromban én sem kaptam ajándékot tőlük, max pár csokit meg mandarint, nem látom, hogy most akkor nekem miért is kéne ajándékoznom a testvéremnek.
2022. nov. 23. 10:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!