Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Másoknál is szokás az idősebb...

Másoknál is szokás az idősebb nővért anyák napja alkalmából felköszönteni?

Figyelt kérdés

Én vagyok a fiatalabb (már 28), elsősorban anyát köszöntjük fel, de a nővérem is rengeteget foglalkozott velem, amikor még kisebb voltam, ezért mindig meg szoktam lepni őt is valami figyelmességgel.


A napokban meséltem valakinek valami kapcsán és láttam rajta, hogy nem nagyon érti.


Szokás ez más családoknál is?


2021. ápr. 27. 17:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem, de ha kedveskedett/kedveskedik neked, akkor szerintem valamennyire normális ebben az esetben.
2021. ápr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
88%
Én még nem találkoztam hasonlóval, de ha úgy érzed, hogy sokat tett érted, és neked jól esik felköszönteni, akkor csak nyugodtan, biztos jól fog esni neki. :)
2021. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 alletta ***** válasza:
91%
nem tudok ilyenről, de ettől te még nyugodtan megteheted!
2021. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
40%
Nem csoda hogy furcsallta, nem ő az anyad. Ettol persze lehet kedvesseg, de arra ott vam a karacsony, szulinap stb manapsag a valentin nap is divat( ezt hagyjuk h mennyire szeretem) . De anyak napjara fura.
2021. ápr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Már sok éve tartom ezt a hagyományt és nem szándékozom megszakítani, de azért ez kicsit meglepett.


Én azt hittem ez normális, mint pl nagymamát is felköszönteni, azt gondoltam ez az "anyai gondoskodó" szerepet betöltő rokonoknak szokás...de akkor ezek szerint ezt én találtam ki :D

2021. ápr. 27. 18:05
 6/23 anonim ***** válasza:
64%
A nagyANYAD mas mint a tesód. Ertem en hogy szep hagyomany NALATOK de nem ez az altalanos.
2021. ápr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
16%
Kevered a nőnappal.
2021. ápr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%
Alapból nem szokás, csak a saját anyádat és nagymamádat. De: anno pl én a fonökömet is felköszöntöttem, mert második anyámnak tekintettem. Úgy csináld, ahogy te jónak érzed.
2021. ápr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem, olyat viszont ismerek, aki a keresztanyját is felköszönti anyák napján. Nekem ez is nagyon fura.
2021. ápr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
Amióta anya vagyok, azóta a testvérem is felköszönt, nem hiszem, hogy ez szokás lenne máshol, de nálunk így van és kedves gesztusnak gondolom. Nem baj ha vannak saját szokásaitok.
2021. ápr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!