Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális, hogy a párom testvér...

Normális, hogy a párom testvére állandóan kölcsön kér, a párom pedig mindig ad neki és soha nem kéri vissza?

Figyelt kérdés

Volt hogy 100000 forintot is kért kölcsön, mert nem tudta volna befizetni a hiteleket, páromat oedig amikor számonkértem hogy megadta-e a testvére a tartozást, csak annyit mondott hogy nem de nem is kéri vissza, örül hogy ennyivel is tudja őt segíteni.


Csak szerintem nem normális dolog ez? Párom arra hivatkozik hogy nem külön kasszán vagyunk, azt csinál a pénzével amit akar. Ezzel nem is lenne baj, de szerintem abnormális dolog bárkinrk úgy adni ekkora összeget, hogy azt nem kéri vissza, csak mert a testvére. A mi családunkban ha kér valaki kölcsön, ugyanúgy elvárjuk hogy visszaadja, mint ahogy egy idegen embertől is elvárná az ember.


2023. szept. 10. 16:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem,nem normális, de vannak kivételes esetek. Lehet van valami, amibe nem vagy beavatva és azért áll fenn a helyzet jelenleg..utána kéne kérdezni nincs-e valami olyan dolog a háttérben.. Családtag, családtag...de ez akkor sem így működik.

És az sem normális hogy a testvér nem érzi azt hogy ezt a pénzt vissza kéne szolgáltatni.

Én nem kérek kölcsön , de én sem szeretnék tartozni senkinek , már csak a saját lelkiismeretem miatt is.

Mélyebben el kéne beszélgetni vele..

2023. szept. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Alapból nem normális, de szerintem is vannak kivételes esetek.

Szerencsére már nem kell, de több éve én is többször segítettem a nővéremnek. Egyedül nevelte a gyerekeket, nem álltak túl jól anyagilag.

Néha kölcsön kért tőlem, olyankor volt , mikor megbeszéltük mikor adja vissza ( vissza is kaptam ),de többször volt mikor mondtam, hogy ezt most nem kell megadnia.

Olyankor örültem, hogy éppen jobban álltam anyagilag és tudtam neki és a gyerekeknek segíteni.

Azóta eltelt vagy 15 év, külföldre ment férjhez, ha nem is gazdagok, de jól élnek. ( félreértés ne essék, nem a férjéből él, hanem dolgozik ő is ).

Néha csak megkérdezi, mikorra vegye meg a repülőjegyemet oda hozzájuk, de már kétszer elvitt ( most nyáron és 2019-ben ) Görögországba nyaralni.

Úgy, hogy ezeket a dolgokat ( nyaralások, hozzájuk repülőjegy ) én is megengedhetem magamnak. De ő meg örül, hogy viszonozni tudja azt, amikor bajban volt és segítettem neki. ( és nem, nem vártam viszonzást érte ! )

Szóval igen, vannak olyan helyzetek, amikor az ember önzetlenül segít a testvérének.

2023. szept. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem normális, de ez nevelés kérdése, vannak családok, ahol ez teljesen rendben van. Azt fontos ilyenkor tisztázni, hogy örökbe kell-e neki a pénz vagy x időn belül visszaadja.
2023. szept. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán nem az.
2023. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Hát ha ennyire tele van a párod hogy nem sajnál 100 rugót akkor nincs beleszólásod mire adja ki a pénzt
2023. szept. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is így van anyukám húga(mondjuk ő szinte mélyszegénységen van és most született a negyedik gyereke) mindig ad és behajtani sohasem próbálja ez szreintem csak a közeli rokonra vonatkozik akkor ha nagyon szegény.
2023. szept. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%
Beszélj közvetlenül a férjed testvérével!
2023. szept. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem mondanám normálisnak, de őszintén ha anyagilag nagyon jól állnék, akkor én is ugyanígy segíteném a testvéremet, ha rászorulna, akár önhibáján kívül, akár nem.
2023. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

"Párom arra hivatkozik hogy nem külön kasszán vagyunk, azt csinál a pénzével amit akar. "


Ha nem külön kasszán vagytok, akkor közös a jövedelem, abból az egyik csak úgy adhat ki, ha q másik beleegyezik. Nyilván azt akartad írni, hogy külön kasszát vagytok, akkor valóban azt csinál a pénzével, amit akar.

2023. szept. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
hat szerintem pedig ha neki nem faj...abszolut normalis. es szep dolog a csaladot igy segiteni.
2023. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!