Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális, hogy a párom testvér...

Normális, hogy a párom testvére állandóan kölcsön kér, a párom pedig mindig ad neki és soha nem kéri vissza?

Figyelt kérdés

Volt hogy 100000 forintot is kért kölcsön, mert nem tudta volna befizetni a hiteleket, páromat oedig amikor számonkértem hogy megadta-e a testvére a tartozást, csak annyit mondott hogy nem de nem is kéri vissza, örül hogy ennyivel is tudja őt segíteni.


Csak szerintem nem normális dolog ez? Párom arra hivatkozik hogy nem külön kasszán vagyunk, azt csinál a pénzével amit akar. Ezzel nem is lenne baj, de szerintem abnormális dolog bárkinrk úgy adni ekkora összeget, hogy azt nem kéri vissza, csak mert a testvére. A mi családunkban ha kér valaki kölcsön, ugyanúgy elvárjuk hogy visszaadja, mint ahogy egy idegen embertől is elvárná az ember.


2023. szept. 10. 16:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%

Én sokat évvel ezelőtt egymillió forintot adtam a testvéremnek. Kölcsönkerte, de akkoriban én nagyon jól álltam, és mondtam neki hogy nem kérem vissza.


Mi külön kasszan voltunk és vagyunk mindig is a férjemmel, így mivel nem az övébol adtam, így úgy gondolom, nem szólhat bele, nem is szólt.


Most én állok rosszabbul sok sok év elteltével, és most én kaptam meg az öcsém régi autóját ajándékba.


Szerintem ha ez nem direkt kihasználás, illetve ha kölcsönös a dolog, és nem a saját megélhetésetek kerül ettől veszélybe, akkor ez akár még remekül is működhet.

2023. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
A testvére, persze, hogy normális. Ha nem előletek veszi el és nem hiányzik, akkor arra költ amire akar. Ez inkább joszivusegre és nagylelkusegre utal, család szeretére. Örülnék a férjem ilyen tulajdonsagainak
2023. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
46%
soha senkinek nem adok kölcsön
2023. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

Indítani kellett volna egy szavazást hozzá :)

Én is azok pártján vagyok, akik szerint ez normális. A család, a barátok tartsanak össze. Én is mondtam már le az örökségem egy részéről a testvérem javára, nincs bennem semmi rossz érzés.


Persze ehhez nyilván kell az is, hogy az adónak ne fájjon a kiadás és a kérő se legyen felelőtlen.

2023. szept. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
92%
A parja es nem a ferje a kerdezonek a testveret tamogato ferfi. Nem veszi el senkitol, a sajatjabol ad a sajat testverenek.
2023. szept. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
95%

Ugyan nem ekkora összeggel, de én is segítettem már a testvéremnek és nem kértem vissza tőle.

Családnak bármikor adok ha van miből.

2023. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%
"Párom arra hivatkozik hogy nem külön kasszán vagyunk, azt csinál a pénzével amit akar."- ha nem külön kasszán vagytok akkor PLÁNE nem így működik a dolog. Ha külön kasszán lennétek, oké.
2023. szept. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

Ha a párod normálisnak tartja, akkor normális. Évek óta én fizetem tesóm rezsijét, autója biztosítását és gépjármű adóját, és ha néha 150 ezer mínuszba megy a számlája, akkor nullázom neki, hogy fizetéskor ne mínusszal indítsa a hónapot.

Megvan rá az okom. Én így próbálok jóvá tenni sok mindent. Pl. hogy a szüleink kivételeztek velem, én mindent megkaptam, taníttattak, Neki pedig már 16 évesen gyárba kellett menni dolgozni, és a mai napig minimálbéres munkát végez.

Amúgy van olyan barátom is, akinek bármikor adnék 1-2 millát, de az egy közel 40 éves barátság, és Ő is segített nekem gondolkodás nélkül 30 éve. Nincs elfelejtve.

Sokszor nem is kell számszerűsíteni az ilyet. Segítség=segítség.

2023. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
39%
Ahhoz kepest hogy minimalberes munkaja van eleg nagy labon el ha honap vegere 150 ezres minuszt csinal
2023. szept. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
21%
19-es te buta vagy.
2023. szept. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!