Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan befolyásolta a jövőképe...

Hogyan befolyásolta a jövőképed,hogy hány tesód volt?

Figyelt kérdés
hány tesód volt ,milyennek élted meg? és hány gyereket terveztél a jövőben? ( vagy ha nem volt tesód,nem akartál gyereket stb) én egyke vagyok,és gyerekkorom óta 4 gyereket akartam,férjemék 3- man voltak,ő 2 gyereket akart,így megegyeztünk 3- ban.hiába voltam egyke,így se voltaj drága játékaim,és ugyanúgy magamnak kellett megteremteni jogsit,kocsit,házat hitellel csak még így magányosabb is voltam amikor tizenéves koromban meghalt anyám és mamám ,a barátok nem élik át velem amit én. meg hát sokszor játszottam egyedül.
2023. szept. 18. 06:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

3-an voltunk.


Szegénységben nőttünk fel, nélkülözve, ezért tudtam, hogy nekem sose lesz 3 gyerekem annak ellenére, hogy egyébként szép dolognak tartom a 3-4 gyerekes nagycsaládot, ha van rá anyagi és ideig kapacitás.


Így 2 gyereket "engedtem" meg magamnak, egyébként azt is fontosnak tartom, hogy testvérek legyenek, nem gondolom, hogy jó egykének lenni.

2023. szept. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Mi is 3man voltunk. Gyerekkoromban nagyon jó volt, mindig volt kire számítani, rengeteget játszottunk együtt, voltak kis apró tesó titkaink. Hamar megtanultunk ,osztozkodni, alkalmazkodni, hogy nem csak nekünk vannak igényeink, vágyaink.

Kamaszként nem mondtam volna olyan jónak, már nem volt olyan jó a kapcsolatunk.

Most felnőttként újra közelebb vagyunk egymáshoz és nagyon pozitív visszagondolni a gyerek korunkra.

Párom egyke, neki rengeteg dolog kimaradt az életéből ami nekem megvolt.

2023. szept. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Hármon vagyunk tesók, de az egyikük gyereke folyton rám volt sózva tizenéves koromban. 35 éves nő vagyok. Eszem ágában sincs gyermeket vállalni, mert mindig is utáltam őket és ez azóta csak fokozódott. Főleg amit látok, hogy viselkednek az ismerőseim gyerekei. Egész nap fegyelmezni kell őket, a hisztit, marakodást, követelőzést, szemtelenkedést hallgatni a szülőknek. Az a néhány puszi és ölelés nem kárpótol azért, hogy leépült idegroncs legyen az ember, aki semmit nem költhet magára
2023. szept. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ketten vagyunk testvérek. Szép gyerekkorunk volt. Nem nélkülöztünk, de azért voltak nehezebb időszakok.

Nem tudom miért, de én mindig egy gyermeket szerettem volna. Nehezen jött, valódi csoda, hogy ő itt van velünk.

Testvéremmel nagyon közeli a kapcsolatunk, melyet édesanyánk betegsége és halála még erősebbé tett, egymás nélkül még nehezebb lett volna (pedig mindketten boldog házasságban élünk 1-1 gyermekkel).

Átértékelődött bennem minden, de sajnos már nem lehet több gyermekem, és valószínűleg a testvéremnek sem lesz. Ezért próbáljuk úgy nevelni a gyerekeket, hogy tudják, ők ketten lesznek egymásnak, igaz nem testvérként, hanem "csak" unokatestvérként, de ez semelyőnk számára nem lényeg. Eddig úgy néz ki, sikerült. Nagyon szeretik egymást.

2023. szept. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Egyke vagyok, tini koromban hiányzott egy testvér, de végülis nem bánom, hogy nincs. Nincs gyerekem, nem is akartam soha.
2023. szept. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Metionin ***** válasza:
84%
Egyke vagyok, aminek örültem, mert sosem szerettem a gyerekeket, már gyerekkoromban sem. Sokáig rettegtem, hogy lesz tesóm, mert egy időben a körülöttem élő gyerekeknek mind lett (szocpol miatt kellett a 3 gyerek mint a falat kenyér). Fentebb említett okból nem vállalok gyereket.
2023. szept. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Négyen vagyunk testvérek, nincs nagy korkülönbség közöttünk. Testvér nélkül nem tudtam volna elképzelni az életemet, mert rengeteget segítettünk/segítünk most is egymásnak. Ha egyke lettem volna, megpusztultam volna (ez még rá is tesz egy lapáttal, hogy kiközösített voltam az osztályban), mert nem tudom ki segített volna ki a bajban és a barátokban sem lehet teljesen megbízni, örökre a fejedre olvassák ha tesznek egy szívességet. A testvér az testvér maradt még ha össze is vesztek egy kicsit, mert összeköt a vér! Barátok jönnek-mennek, a testvér viszont testvér marad örökre!
2023. szept. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Egy testvérem van, nekem egy gyerekem.


Azért ez a kérdés nem ilyen egyszerű, sőt, ha neked csak ennyiben merül ki, hogy eldöntsd, hány gyereket szeretnél, akkor még nem vagy érett az anyaságra.


Ugyanis az égvilágon semmi összefüggés nincs aközött, hogy van-e testvéred, és hány gyereket tervezel.


Egyrészt a testvérek hiába a "vér" lehetnek abszolút különböző egyéniségek, és nem is számíthatnak majd felnőttkorukban egymásra.


Másrészt a gyereknevelés óriási feladat, lehet, az első után azt fogod mondani, hogy soha többet.


Mint ahogy én, sajnos vannak eltérései az ép gyermekemnek, annyi, de annyi időt, pénzt, és energiát felemészt, hogy el se tudjuk képzelni, mit tennénk, ha lenne testvére.


Mi is 3 gyermeket terveztünk kapcsolatunk hajnalán, de az ember saját bőrén tapasztalja meg, hogyan is működik a család. Hiába hallod, látod, olvasod.


A másik fontos dolog, ha nincs bármikor ugrasztható segítséged, aki általában anya-apa, nagyszülő, testvér, akkor bizony nagyon nehéz dolgod lesz, mert vagy keresned kell annyit, hogy bébiszittert meg tudd fizetni, vagy belefásulsz az évi 16 hét iskolai szünet, táppénzes hetek tömkelegébe.

2023. szept. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

Én egyke vagyok, mindig hiányzott egy testvér az életemből. Kiskorom óta hajtogattam anyukámnak, hogy nekem nagy családom lesz.

A férjemnek pedig 1 húga van.

Egyelőre egy 8 hónapos fiunk van, de szeretnénk még legalább egy-két gyereket.

2023. szept. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Egyke voltam, utáltam. Mindig is 3 gyereket akartam.


Aztán megszuletett a fiam, és rájöttem ez mivel jár. Egyke maradt, én nem bánom. Már kamasz. Egyhez értek, el se tudom képzelni hogy kell több gyereket koordinalni, tuleleni stb

2023. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!