Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehetne kezdeni öcsémmel?

Mit lehetne kezdeni öcsémmel?

Figyelt kérdés

17 éves és baromira igénytelen. (Elvileg) nem depressziós, mi is azt hittük, szimplán csak neki teljesen rendben van, ha max heti 2× fürdik és a szobájában állnak hónapok óta a penészes edények. Konkrétan 2 teljes étkészletünk van, azokból most mind bent rohad a szobájában. Van még 1-2 másmilyen tányérunk, amik nem szettben vannak, azok is kezdenek eltünedezni. Ha esetleg nagy ritkán hosszú könyörgés után kihozza a mosatlanját csak beáztatja hideg vízbe, majd fél óra után elmossa, úgy, hogy kaja maradékos marad, mert rá van száradva. Ha én vagy anya nem járunk arra és áztatjuk be domesztoszos vízbe az a lépés is kimarad.

Konkrétan már nincs gusztusom az itthoni tányérokból és bögrékből enni-inni, vettem mindenből 1-1 darabot a Tescoban, én a tiszta étkészletet dugdosom a szekrényben, öcsém a retkes edényeket. Van nem egy olyan tányérunk, amit már hónapok óta nem láttunk.

Már csináltam olyat többször is, hogy bementem a szobájába amikor nem volt itthon, hogy elmoshassak pár tányért, de azóta kulcsra zárja az ajtót mert szerinte loptam tőle (persze nem tudta megmondani, hogy mit). Én hiába mondok neki bármit csak lökdösődik, de volt már olyan, hogy meg is ütött, anyámat végig sem hallgatja csak kiabál vele, majd becsapja az ajtót. Pszichológushoz jár, de vele sem hajlandó értelmesen kommunikálni.

Ezen kívül állandóan lóg suliból, valószínűleg hamarosan ki is fogják csapni. Mit tudnék tenni, hogy elviselhetőbb legyen a helyzet?


Mielőtt jönnétek azzal, (mint a hasonló kérdések alatt állandóan) hogy költözzek el, sajnos nem tudok. Jelenleg állást keresek, így is a spórolt pénzemből fizetek bele a rezsibe, nincs pénzem egy szobát kivenni illetve anyám sem hagynám szívesen kettesben öcsémmel.



nov. 9. 03:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Először is Nagyon sajnálatra méltó, hogy egy igénytelen sráccal kell együttélni aki ráadásul az öcséd.

Valami már a nevelésénél ecsúszott ha ennyire semmirekellő, kezelhetetlen lett. Ezt nem tudatjuk, ti tudjátok a körülmények összességét.

Lehet nem volt vele következetes anyád, plusz a hajlam ami előjött belőle.

Nekem az furcsa, miért kell a szobában enni? Nálunk ez kizárt. Arra való a konyha. Nem volt megengedve senkinek szobába vinni a kaját. De nem is ez a fő probléma.

Itt már a nevelés elkésett úgytűnik, anyának kellene a sarkára állni és közölni vele, költöznie kell, ha nem teljesít otthon és a suliban. Ez rohadtul nehéz döntés, megvalósítani főleg nem konnyü, de egy igénytelen semmirekellővel nem lehet együttélni. Vagy osszeszedi magát vagy viszlát. Kulccsal zárt ajtó családon belüli? Eddig megint csak nem lett volna szabad eljutni. Ha többet ajtó se lenne a szobáján akkor is kifeszíteném, mielőtt rágcsálók, nyüvek jelennek meg nála. Szóval anyátoknak kellene lépni. Főleg úgy, hogy kezet emel rátok.... Egy nap gondolkodási idő után már a bejárati ajtón lenne a zárcsere, úgy, hogy neki nincs kulcsa többé hozzá. Ez a helyzet csak rosszabb lesz idővel. Kovetelőzni fog, erőszakosabb lesz, ha nem állítjátok le.

nov. 9. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Pedig valami pszichológiai háttere lesz ennek.
nov. 9. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Azt gondolom, régen rossz, ha valaki 17 évesen ilyen igénytelen.

A nevelése el lett szurva szerintem, mert ilyen szintű igénytelenség nem alakul ki magától és később (most) nem elviselhető. Rá kell ébreszteni, hogy mások is undorodnak tőle, ha nem fürdik, koszos. És a ruhái? Milyen állapotban vannak?

Anyád helyében elbeszelgetnék vele, feladatokat adnék neki, napi szinten. Először csak egy egy tányért mosson el aztán már forgásban legyen meghatározva a héten melyik nap kinek a feladata a felmosás, mosogatás. Ha nem megy, kaját tiszta tányért megpróbálnám elzárni előle. Tudom könnyebb mondani, mint megtenni egy félrenevelt kölyökkel de valamit mégis tenni kell és ezt a lépést nem szabad sokáig húzni, mert egyre rosszabb lesz, különösen ha agresszív is. Ezt egy percig se türném. Ha nem megy szép szóval, akkor viszlát, keressen megélhetést albérletet,ugyis 18 lesz nemsoká. Onnan kezdve csao csao... vagy megembereli magát. Más. Mosogatáshoz a Domestos az igazi.

nov. 9. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
*Domestos nem az igazi
nov. 9. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Én két dolgot tennék:

1. Elküldeném bentlakásos pszichiátriai szanatóriumba pár hónapra.

2. Ha nem akar menni, akkor amint betölti a 18-at, kitenném a házból, mehet amerre akar.

nov. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%
Ha senki nem képe bemenni és kihozni a retkes edényt tőle, ti pont olyan igénytelenek vagytok.
nov. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

#6 Ebben mit nem sikerült felfognod? Szerintem elég egyszerű magyar mondat.


"Már csináltam olyat többször is, hogy bementem a szobájába amikor nem volt itthon, hogy elmoshassak pár tányért, de azóta kulcsra zárja az ajtót "

nov. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
28%

7..


szobájában állnak hónapok óta a penészes edények. Konkrétan 2 teljes étkészletünk van, azokból most mind bent rohad a szobájában


Hónapok óta hozzá se nyúltak...

nov. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
#8 De zárja az ajtaját, nem érted?!
nov. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Ott rontottátok el hogy nem vertetek kB nyomorékká, mikor kezet emelt anyatokra.Tudod mit szokott erdemelni pl azaz állat, aki beleharap annak a kezébe aki enni ad neki.... Hadd ne írjam le. Hát így nehéz lesz fegyelmezni, öcsém is ugyanilyen hülye gyerek volt, párszor kikellett öt egyengetni, hogy valamennyire normális legyen. De ő se volt ennyire igénytelen.
nov. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!