Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan alakíthatnék ki jobb...

Hogyan alakíthatnék ki jobb kapcsolatot öcsémmel?

Figyelt kérdés

Öcsém 14, én 25 éves vagyok. Elég rossz környezet veszi körül öcsémet, ahogy annó engem is. Sajnos én is követtem el hibákat, ami miatt haragudhat rám, de ez 3-4 alkalom, az is régen volt. Hosszú évek óta törekszek arra, hogy támogassam, segítsem, bátorítsam, megóvjam a rossztól és mindent megadjak neki, de a legszebben mondva: leszar. A nővérei egy alávaló férgek, és a családban az egymás ellen beszélés megy mindig és sorolhatnám, tehát gyerekként sajnos nagy befolyással van rá a környezete... De ezt nem szeretném így folytatni, nem szeretnék egy jelentéktelen kapcsolatot a szeretett öcsémmel, amiben semmi élmény nem volt, főleg amíg lett volna lehetőségünk kihasználni...

Mit tehetnék? Hogyan érjem el, hogy öcsém ne nézzen semmibe?



2022. dec. 29. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Miért fontos ez most neked, ha eddig is így éltetek?
2022. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha igyekszel többet együtt lenni vele, akkor majd lassan megoldódik a dolog. Hamarosan ő is megtanulja, hogy milyen fontos egy jó kapcsolat egy közeli rokonnal az életben.


Ha viszont pszichopátiás személyiséggé fejlődik, akkor is időben fogsz tudni a problémáról, és nem okozhat később súlyos károkat neked.

2022. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Próbáltál már közös programokat szervezni?


Olyan kellene amit párban kell végezni mint, a csapatépítőket.

2022. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Kamaszkorban van ez most angyon nehéz elsz.
2022. dec. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján rendes ember vagy. Mondd meg neki, hogy te csak jót akarsz neki, a környezete negatívan befolyásolja, és te ez ellen akarsz tenni.


De a leírás alapján kétséges, hogy felfogná/elhinné/megértené ezt.


Persze remélem, hogy amit írsz, az igaz.

2022. dec. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezt számtalanszor közöltem vele, de süket fülekre talált.


Hogy érted, hogy reméled igaz amit írok?

2022. dec. 30. 00:28
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Csonka a család?

Az ő nővérei neked nem rokonok?

Velük nem akarsz jóba lenni csak az öcséddel? Miért?

2022. dec. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ma 00:28. Azért írtam, mert ez alapján amit írtál, te jót akarsz és joggal teszed amit teszel. De ha nem igaz a leírás, akkor a helyzet valamennyire más lenne. Szóval a te helyzeted miatt.
2022. dec. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszéltél vele, és süket fülekre talált, akkor nem szabad erőltetni. Még utoljára ülj le vele, mondd el neki, hogy bármikor fordulhat hozzád, akár ha gond van, akár ha szeretne programot veled, ezután várd, hogy ő jelentkezzen, ennyi.
2022. dec. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

7: öcsém a legkisebb, neki a nővérei nekem a húgaim. A lány testvéreimmel feladtam, mert rosszindulatúak, nagyrészt ők beszélik ellenem, mert sokszor léptem közbe olyan helyzetekben, ami nekik nem tetszett és máris rossz vagyok. Például öcsémet, párjukat bántották, és közbeléptem. A szüleimmel is ocsmány módon beszéltek sokszor, és akkor is. (Valószínűleg most is azt teszik.)

A rokonság felől sincs minden rendben. Anyám legkisebb öccsével szomszédok, aki egyedül lakik, alkoholista és agresszív ember, aki szereti kínozni az állatokat. Anyámat is sokszor kihívta verekedni... ugyanabban a városban anyám húga lakik, aki habár dicsekszik a magyar-történelem diplomájával, olyan sötét, mint egy feketelyuk és ő is ellenségként tekint rám, mert nem a kedve szerint pattogtam állandóan. Stb.


8-9: számtalanszor hívtam el, de sosem akart velem jönni. Mindig könyörögtem neki, hogy fizetem a magántanárt és pszichológust is, de minek azt. Mindenhonnan letiltott, és amikor kérdeztem miért, nem tudja. Pedig nem is zavartam, csak ritkán írtam neki. Legutóbb azt írtam, hogy feküdjön le aludni az iskola miatt, mert hajnali 3-kor fent volt.


Pár évvel ezelőtt jobb kapcsolatom volt vele annyiból, hogy elmentünk biciklizni néha. Legutóbbi sétánknál egy hatalmas vihar kapott el minket, és jól éreztük magunkat a nagy szélben, és beleégett az emlékezetembe a mosolya. Zavar, hogy nem láthatom ezt már régóta. Valahányszor látom, sosem mosolyog. Életkedvtelen. Mindent megmondanak neki, ha nem teszi amit mondanak, akkor lehordják, hogy egy életképtelen senki.

Megvannak a családi képek és ahányszor megnézem öcsém óvodáskori képét amikor a télapó ünnepségen a télapóval fotózkodott... nagyon látszódik rajta a nyomor, és ahányszor látom a képeket, elsírom magam, mert sajnálom és rühellem magam, hogy hamarabb nem cselekedtem.

2022. dec. 30. 13:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!