Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek szívtelen vagyok,...

Szerintetek szívtelen vagyok, mert azt gondolom ez így nem hosszútávú megoldás, és ezt szeretném az öcsémmel megbeszélni?

Figyelt kérdés

Szóval az öcsém házassága már nagyjából 3 éve hanyatlik. Mindig mondtam, hogy lépjen ki belőle. Nem szeretek gyanúsítgatni, de szerintem a felesége iszik, már évek óta. Viszont van egy 8 éves aspergeres fiúk, és egy 5 éves kislányuk, aki hogy úgy fogalmazzak az öcsémre ütött, mert igen eleven és vakmerő gyerek. Tehát mindenhova felmászik, mindenhonnan leugrik, stb. Ha valamire azt mondod veszélyes, csak még jobban érdekli. Szóval ez a helyzet, az öcsém pedig nagyjából fél éve egy szombat délelőtt felhívott, hogy ő elköltözik a gyerekekkel, és hogy ide jöhet-e hozzánk. A férjem régi dolgozószobájából gyerekszoba lett, ami mélyen belül kicsit rosszul érint. Én és a 18 éves lányom most egy szobában lakunk, és az öcsém a kisebbik hálóban “lakik” a gyerek meg éjjel hol ott, hol a dolgozószobában alszanak.

Ne értsetek félre, nagyon szeretem a gyerekeket, de ez a folyamatos nyüzsgés már egy kicsit kikészít. Én felneveltem a saját gyerekeimet, pontosan tudom, hogy milyen fárasztó egyedüli szülőnek lenni, bár én nem elváltam. Ezért szeretném támogatni az öcsémet, de ez a helyzet valójában nekik sem jó. Valamint én is voltam kamasz lány, tudom hogy megőrültem volna, ha nincs egy privát helyem otthon, mert a szobám közös az anyámmal, ha a kelleténél többet vagyok a mosdóban már kopognak, hogy siessek, és hasonlók. Ehhez képest a lányom kifejezetten jól viseli szerintem. Segít a gyerekekkel, a könyvtárba jár ha csendben akar tanulni, segít a háztartásban. De ez tudom hogy nem jó neki, még ha nem is mondja. Az öcsém is “segít” bevásárol, főz, a lányomat is elviszi iskolába és minden hasonló, de ez így akkor sem állapot. Ez a ház kicsi 5 embernek. A lányom most érettségizik, nyugalom kéne neki, és a gyerekeknek sem jó, hogy nincsen egy otthonuk, az én gyerekeim régi játékaival játszanak, mert mindössze 3-4 táskával jöttek.

Szeretnék beszélni az öcsémmel, hogy befogadtam, segítettem, el tudott jönni, de mostmár kellene valami megoldást találni, és azt is végig gondolni, hogy hogyan tovább. Ő nagyon nem akarja, hogy a gyerekek az anyjukhoz kerüljenek, de őszintén annak a nőnek ott az egész családi ház, mi meg 80 nm-en élünk 5en.



2023. ápr. 13. 22:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%

Szóval éveken át duruzsoltál a tesód fülébe, bujtogattad a felesége ellen, most meg hogy neked okoz kellemetlenséget már felőled menjen ahova akar... Nem tudom tükörbe hogyan tudsz nézni. Félre ne érts, nem állítom én, hogy te vagy az oka a házassági gondjaiknak, de abban igen is hibás vagy, hogy segítség, támogatás helyett igazi rosszindulatú boszorkányként próbáltad szétmarni őket.

Egyébként tessék állj elé, és mond meg egyenesen, hogy azt akarod, hogy elmenjen. Két viselkedészavaros kisgyerekkel egyedülálló szülőként se perc alatt talál majd albit. Vagy nem. De ez már nem a te gondod, te megmentetted a gonosz feleségtől, mosod kezeid.

2023. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Hát ezt akkor kellett volna megbeszélni, mielőtt odaköltöztek.
2023. ápr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Mi lenne ha tényleg segítenél neki és keresnél valami megoldást mielőtt ekkora plussz stresszt raksz rá? Nyilván tisztázni kell a dolgokat, de amikor szó volt erről miert nem szóltál akkor hogy oké, jöhettek, de csak maximum eddig vagy addig, addig pedig keressetek együtt helyet, megoldást. Felajánlhatod hogy ha ráérsz segítesz majd neki a gyerekekkel miután elköltözött.


Amúgy egy aspergeres vagy bármilyen beteg gyerek felnevelése biztos hogy borzalmas lehet, de nem lehet mindig másokban találni a megoldást, mert az nem az. Maximum menedék…

Egyébként ha tényleg alkoholista a nő akkor jó hogy elköltöztek, bár az utolsó mondat nem értem hogy jön ide, kit érdekel hogy hol lakik az alkesz ? Amúgy is a férjed inkább dobja ki őt a házból és maradjon ő a gyerekekkel, gyerektartást is el kell intézni, ha csak pár ezer, de akkor is.

2023. ápr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Tett a testvéred lépéseket, hogy hivatalosan nála legyenek a gyerekek? Gyermekelhelyezés? Közös a ház, amit otthagyott? Vagyonmegosztás?
2023. ápr. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#4 tudtommal még nem indították el a válást. A ház közös tulajdon, de nagyobb részben az öcsém pénze van benne, mivel a házasság előtt évekig dolgozott külföldön és sok pénzt rakott félre ez alatt. Nyilván ha a válásra kerül a sor, amitől öcsém azt mondta, hogy ő ezt szeretné, akkor mindent meg fog tenni, hogy a gyerekek hozzá kerüljenek.

Az utolsó mondat arra vonatkozott, hogy ha válás lesz, és közben nem derül ki, hogy a felesége iszik, és hogy alkalmatlan a gyereknevelésre, akkor anyagilag és a környezet szempontjából nyilván ő lesz jobb helyzetben a gyerekek felügyeleti jogának megszerzésében.

2023. ápr. 13. 23:52
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
5. Ha fél éve elköltözött a gyerekekkel, akkor mire vár? Úgy gondolja, hogy még menthető a házasság? Mi lesz ha majd a feleség lép először és ő kezdeményezi, hogy nála helyezzék el a gyerekeket?
2023. ápr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Mendy98 ***** válasza:
25%

6: Valszeg azért vár, mert a bíróság nagyon anyapárti és a legtöbb esetben úgy intézik, h a gyerekek az anyához kerüljenek.

Nagyon nehéz elintézni, h az apánál maradhassanak a gyerekek és gondolom a kérdező öccse ettől fél.

2023. ápr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Ezt előre keleltt volna emgbeszélni nem utolag.
2023. ápr. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%
Most komolyan,az öcsédnek van több pénze a hàzban, és akkora papucs, hogy inkább a nyakadra költözik két gyerekkel, mint valami kivert kutya, minthogy elküldené az alkesz asszonyt? Nem hiszem el, hogy vannak ilyen puhap.cs férfiak,ez valami borzalom...
2023. ápr. 14. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

Ez a feleség - az "alkesz" anya - mennyi segítséget kapott ahhoz, hogy feldolgozza: az egyik gyereke aspergeres? (A másik meg pedig eleven, mint a tűz) Ő nem lett "véletlenül" magára hagyva ezzel a problémával?

A kedves öcséd - a jelek szerint - most sem a megoldást keresi, hanem lelécelt és fél éve a tökeit vakarja.

Keresték a megoldást? Terápia? Akár párterápia, akár családterápia?

2023. ápr. 14. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!