Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megszakítani testvérrel a...

Megszakítani testvérrel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Volt már olyan ember, aki teljesen megszakította a kapcsolatot a testvérével, és csak ünnepekkor, a családos összeüléseken látják egymást/kommunikálnak? Hogy kezelték a szülők? Én ott tartok, hogy már csak a szüleimre való tekintet miatt állok szóba a testvéremmel. Sajnos betegeskednek, nagyon sok bajuk van mostanában, szóval miattuk összeszorítom a fogam, de egyébként már rég megmondtam volna, hogy ne keressen. Nem azért, mert a testvérem direktben gonosz lenne, egyszerűen csak annyi negatív tulajdonsága van, hogy lehúz, szorongást okoz, már észre sem veszi amikor passzív agresszív és kötekedik, és már ott tartok, hogy gyomorgörccsel találkozok vele, és képes elrontani az egész napomat. Számos dolgot tudnék mondani, ami miatt így érzem, de nem untatnálak titeket.
dec. 18. 17:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én az egész családommal megszakítottam, nemcsak a testvéremmel.


A férjem szintén nem beszél vele, max. ünnepekkor, bár ez speciális eset, mert az ő testvére nem is százas. A szülők is tudják ezt, így elfogadják.

dec. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
a sógornőm sincs jóba a testvérével egyáltalán. az anyukájuk Németországba él (az apjukról semmit nem tudok) és ő teljesen elfogadja, miutan tudja hogy mi a vita tárgya
dec. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
17%
Az én tesóm is olyan akinek sok negatív tulajdonsága van és volt már olyan mikor ideges volt hogy úgy megütött, hogy bekékült másnapra. De ezek ellenére is a testvérem és vannak nagyon ritkán, de vannak jó pillanatok vele. Hiába ilyen, ha van egy testvéred az áldás lehet. Kicsit próbálj kedvében járni meg kommunikálni és sok idővel, de végül ő is normális lesz veled. Ez persze csak az én véleményem, de remélem megmarad vele a kapcsolatod
dec. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy éreztem.Hátbaszúrt,passzív agresszív.Nem tartom vele a kapcsolatot 2 éve és nem is találkozom vele egyáltalán.Azt sem tudom mi van vele. A kisbabám érkezését sem tudattam vele személyesen sem írásban.Nem érdekel.
dec. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Én is megszakítottam. Mi a francnak törjem magam, meg mit erőlködjek. Ő úgyse keres sose. Idén már a szülinapjára sem írtam neki, mit álszenteskedjek. Ez van, el kell fogadni.
dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Apu már évek óta nem beszélt az öccsével.
dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
5ös ugyanígy vagyok.Nem írok neki semmire sem..Ő ugyanúgy ír boldog szülinapot, névnapot puszi stb.Hát én nem.Nem jópofizok se írásban.Élőben találkozni, ebédelni? Ki nem bírnám, olyan rosszul érezném magam a társaságában.Nem kell nekem az a gyomorgörcs.Volt hogy elviseltem, hát ma már nem.Boldogabb az életem.#4
dec. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs bajom egyik testvéremmel sem, csak mióta felnőttünk egyszerűen évről évre egyre inkább hidegülünk el egymástól. Manapság már max havonta 1x beszélünk, akkor is egy hogy vagy kérdést boncolgatunk 5-10 percig és ennyi.
dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A férjem ès a testvèrènek nagyon rossz a kapcsolata. Sajnos már gyerekkoruk óta.

Apósom nevelèsi elve az volt, hogy ha "versengès" van a kèt fia között, az majd jót tesz a "fejlődèsnek". Mire leesett nekik hogy ez így több rosszal jár, mint előnnyel, addigra már sok sok èv múlt el.

A szülők azt gondolták, hogy felnőtt korukra majd "kinövik" ezt, de maradt, vagy inkább mèg rosszabb lett az állandó ellensègeskedès.

A szülők mostanra megszokták, nem erőltetik a dolgot, ők sem tudják ezt kezelni.

Mikor próbáltak javítani a helyzeten, mindig valaki pártját fogták, de az csak olaj volt a tűzre.

Nyilván nehez, rossz ezt egy szülőnek látni, de sokat nem fognak tudni tenni. Felnőtt korban már kèső ezen változtatni.

dec. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére ennyire drasztikusan sosem vesztünk össze.
dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!