Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megszakítani testvérrel a...

Megszakítani testvérrel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Volt már olyan ember, aki teljesen megszakította a kapcsolatot a testvérével, és csak ünnepekkor, a családos összeüléseken látják egymást/kommunikálnak? Hogy kezelték a szülők? Én ott tartok, hogy már csak a szüleimre való tekintet miatt állok szóba a testvéremmel. Sajnos betegeskednek, nagyon sok bajuk van mostanában, szóval miattuk összeszorítom a fogam, de egyébként már rég megmondtam volna, hogy ne keressen. Nem azért, mert a testvérem direktben gonosz lenne, egyszerűen csak annyi negatív tulajdonsága van, hogy lehúz, szorongást okoz, már észre sem veszi amikor passzív agresszív és kötekedik, és már ott tartok, hogy gyomorgörccsel találkozok vele, és képes elrontani az egész napomat. Számos dolgot tudnék mondani, ami miatt így érzem, de nem untatnálak titeket.
dec. 18. 17:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Passzív-agresszív emberrel nagyon nehéz az élet, és teljesen jogos, ha csak ritkán akarsz vele találkozni.

A legrosszabb, amit a szülők tehetnek, hogy erőltetik a dolgot. Nagyon nehéz lehet szülőként tudomásul venni, ha a felnőtt gyerekeik nincsenek jóban, ugyanakkor ez többnyire az ő hibájuk. Ha pedig passzív-agresszív, az nagy valószínűséggel a neveltetésével függ össze (ha így van, akkor a testvéred valamilyen szempontból áldozat, de ezzel együtt is teljes mértékben felelős a cselekedeteiért).

dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megszakítottam a nővéremmel a kapcsolatot, főleg azért, ahogy anyával bánt. Emiatt anyával meg apával se beszél sokat. Most pl karácsonyra kaptak tőle egy képeslapot, de előtte szerintem Márciusban beszéltek utoljára, akkor is messengeren. Úgyhogy nálunk a szülők teljesen megértik, hogy én minden kapcsolatot megszakítottam vele. Apa is megtenné, de anya mindig úgy van vele, hogy de hát a gyerekük, ha keresik őt és éppen reagál, vagy ő keresi őket.
dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egyik bátyámmal szakitottam meg teljesen, ha szembe jön nem is köszönök. Ott rohadjon meg ahol van, minél hamarabb ha lehet. Nem utálok kölönösebben senkit, de őt savas hordóba tudnám mártani. Idősebb kb 15 évvel (muter előző házasságából van) és egy született gyökér. Beképzelt, ki ha én nem tipusú alak aki azt hiszi mindenki felett áll és mindenkinél okosabb. A kutya sem marad meg mellette hosszan, nem hogy család vagy nő vagy barátok.. Sértődésből elkötözött otthonról fiatalként majd közel 15 év múlva nagy kegyesen haza fáradt és beszállt a családi cégbe amit a nagy pofájával, hatalmas egójával és a hozzá nem értése miatt 3 év alatt kis hiján csődbe vitt. (Egy évi 80 millás forgalmú céget leredukált 3 év alatt évi 25 milliósra). Hazudott anyámnak rólam, uszitott a másik tesómmal is egymásnak. Csinálta a feszkót otthon napin szinten. Lekezelt, megalázott engem is meg anyánkat is de dolgozni lusta volt csak esténként a kocsmában adni a császárt, inni a soproni és kaparnia buxát. Lopott a kasszából. Mire észre vettük eladott egy csomó gépet, szerszámot plusz belenyúlt a széfbe és minden szégyenérzet nélkül vett egy golf 6-ost, mert szerinte megérdemelte. Majd végül egy veszekedésnél hirteeln mozdulattal kiverte 3 fogam és felszólitotta anyánkat, hogy engem onnan azonnal dobjon ki. Nem sikerült neki mert másnap már ő nem volt köztünk. Azóta is igérgeti, hogy addig nem nyugszik még a testvérét és az anyját a hid alattnem látja koldulni.
dec. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Férjem egyáltalán nem beszél semmi rokonával.

3 testvére van, anyja, nagyanyja/nagyapja él még.

(férjem 33 éves)


Nekem 4 testvérem van. 2vel egyáltalán nem tartom a kapcsolatot, évek óta nem láttam őket.

Én pl anyám kedvéért sem fogok jópofizni egyikkel sem. Oka van, hogy így alakult.

dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze. A szüleim elve a versenyeztetés volt. Végülis azt elérték vele, hogy nagyjából kamaszkorra megutáltuk egymást, mert mindig a másik a jobb, ővele kell dicsekedni, stb.


Felnőttünk, már nem beszélünk egymással. Lehet akadna közös témánk, de nem érdekel.

Sajnálom, mert erről alapvetően a hlye szüleink tehetnek, de olyan mély sérelmeket okozott mindkettőnkben, hogy mindig a másik a szép, az okos, a kedves, én meg a buta, értetlen, stb., hogy nem akarunk egymással időt tölteni.

dec. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
“Mégis csak a családod része.” A legkárosabb mondat valaha. Nem, nem feltétlenül a családod része, ha csak bánt és szorongsz miatta. Én nem beszélek se anyámmal se az öcsémmel, mert vér toxikusak és függők. A saját egészségem és a családom ezerszer fontosabb, mint a “vérsegi kötelék”…
dec. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ünnepekkor SEM kommunikálunk.

Sorozatosan tolta rólam az infókat olyan embereknek, akik finoman szólva sem akartak jót nekem, úgy, hogy én nem adtam rá okot. Amikor felelősségre vontam, még neki állt feljebb, hogy én vagyok a paranoid. Nagyon sajnálom, mert előtte jóban voltunk, de senki kedvéért nem fogom hagyni tönkretenni az életemet, akkor sem, ha ő ezzel akar jó pontokat szerezni a rosszindulatú közös ismerősöknél, hogy ,,véletlenül" rendszeresen ,,elszólja magát".

jan. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!