Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kezd elegem lenni ebből a...

Kezd elegem lenni ebből a cirkuszból mit csináljunk ?

Figyelt kérdés
Testvérem kicsit el szált magától mióta apa elhunyt fölényben érzi magát amíg élt nem nagyon mert szólni sem most viszont teljesen ki kelt magából anyámnak parancsol meg mondja neki mit csináljon mikor rakjon tüzet a kazánba is ugráltatja a boltba hidegbe biciklivel. Én már elköltöztem onnan családom van. Ezekből kifolyólag viszont nem vagyunk jóban a múltkor megkérdeztem anyámat ott aludhatunk-e mert arra volt dolgunk meg spórolunk egy utat de estére haza jött a pompadúr és mondta anyának, hogy szoljon nekünk nem aludhatunk kint mert ki zárja a fűtést is. A ház teljes egészében anyám tulajdona illetve nagyanyám is ott él csak külön de neki haszonélvezeti joga van az egész házra. Ha jól tudom le sétálok megkérdezem mamámat kb 1 hétig ott akarok lenni akkor abba más nem szólhat bele így van ? Attól meg, hogy otthon lakik nincs joga ahoz, hogy engem kizárjon a házból hol ott idővel örökös is leszek a fele ház az enyém lesz.

dec. 25. 10:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Nincs joga hogy kizarjon onnan.
dec. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
A testvér nem zárhat ki, a haszonélvező viszont kidobhat és befogadhat bárkit, akit akar. A leendő örökös címmel meg nem dicsekednék, bármit tehetnek a házzal, mire öröklésre kerül a sor.
dec. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Te itt semmit nem tudsz tenni, nagyanyádnak és anyádnak kellene szólni, hogy a következő hisztinél költöznie kell tesódnak. És meg is tenni. Nem fogják.
dec. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
"anyámnak parancsol" - Miért hagyja anyád?
dec. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Anyád bamba
dec. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Anyád miért tűri ezt az egészet? Övé a ház, ő parancsol.
dec. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Mert fél tőle azért. Tulajdonképpen vett magának házat csak felújításra szorul és emiatt lakik még otthon de olyan ökörségeket akar ránksózni is mint pl kicserélte a nyílászárókat műanyagra meg kilyukadt a kazán venni kellett másikat aztán elvárta volna tőlem, hogy én fizessek bele ha én egyszer nem lakok már ott külön családom van nekem mi közöm ahhoz, hogy valami tönkre megy ki kell cserélni és még fizessek bele azért is megsértődött mert mondtam neki hogy mi közöm ezekhez ha nem ott élek.
dec. 25. 13:21
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Törvény szerint a haszonélvezőé a döntő szó. Kérdés, hogy jelen esetben él-e ilyen jogával. Ő is két malomkő között őrlődik.
dec. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Kérdezd meg anyádat, támogatja-e, hogy te a sarkadra állj és elzavarod a szerinted főnökösködő testvéredet.

Ha anyád azt mondja, hogy őt is zavarja, akkor cselekedj.

Ha anyádnak jó így, akkor ez van.

Ő a ház tulajdonksa, te meg legyél a segítője. Anyád érdekeit védd.

dec. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
Viszont én úgy veszem ki, alapértelmezetten a Kérdező letörheti az önkényeskedő testvér kezét, ha az önkényeskedni kezd. Persze ha a haszonélvező kifejezetten az önkényeskedő testvér oldalán lép közbe, akkor más a helyzet - viszont akkor ezt kifejezetten külön meg kell tennie. A simán alapértelmezett bizonytalanságban a Kérdező saját jogán is rendreutasíthatja az önkényeksekdő testvért.
dec. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!