Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnánk öcsémet kihozni...

Hogyan tudnánk öcsémet kihozni ebből az állapotból?

Figyelt kérdés

Most 22 éves és mesélte, hogy neten ismerkedett meg egy orosz sráccal, akivel fél éven keresztül beszéltek. Majd az öcsém gondolta, hogy már elég jóban vannak hozzá, így elmondta, hogy meleg. Erre a srác elkezdett mindenféle undorító dolgokat mondani neki, hogy az olyanokat, mint öcsém el kéne verni, nem is érti, hogy ilyen deviáns emberek minek léteznek, és konkrétan perceken keresztül mesélte neki, hogy milyen módon ártana neki és reméli, hogy egyszer valaki ezeket megteszi vele.


Erre öcsém teljesen magába zárkózott, nem is nagyon szól senkihez, illetve mondta, hogy azóta elment az étvágya. Hagytuk pár napig, de sajnos semmi nem változott. Mindenkit elutasít maga körül, max csak fél szavakban válaszol stb.


jan. 8. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Hát ha 22 évesen ott tart, hogy egy internetes senki véleményétől így kiborul, akkor sürgős pszichiátriai kezelésre van szüksége.

És miért hallgatta végig? Mazochista is? Agybaj...

jan. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem itt több dolog is sántít. Ha egy srác egy sráccal beszélget fél évig, akkor nyilvánvaló, hogy meleg mind a kettő.


Másrészt meg tanuld meg egy életre, hogy nem adod ki magad senkinek. Soha senkinek! Csak az arra érdemes, hozzád legközelebb álloknak. Vagy üzenem ezt az öcsédnek! 😉

jan. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
#2 Tehát ha nekem van egy haverom, aki fél évnél tovább haverom, és fiú, akkor meleg vagyok, értem.. Ja nem, de mindegy. :D
jan. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is egy pszichológus vagy pszichiáter tudna rajta segíteni.
jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha online beszélnek, miért hallgatta végig? 22 évesen ezen már túl kellett volna tennie magát.
jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Le kellett volna tiltania.
jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
De minek kell percekig tûrni, hogy ócsárolja valaki? Ha a másikkal már nem lehet szót érteni, ki kell nyomni a videochatet, aztán fröcsögjön magában.
jan. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nade kéremszépen, erősen kétlem hogy eleve az az orosz kiscsávó rendben lenne a toronyban. A leírtak alapján kb. ilyenek azok a srácok is, akik Amerikában, meg a prágai egyetemen egyszercsak halomra lövik/késelik a társaikat, tanáraikat, meg úgy igazából bárkit, aki épp az útjukba kerül..
jan. 9. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

A gyakori kérdéseken minden lelki bajra azt mondják, hogy pszichológus :D Nem feltétlenül kell, bár nyilván nem tudom pontosan a részleteket. Nekem is volt olyan életszakasz az életemben, amikor hetekig vagy hónapokig magam alatt voltam, elmúlt. Nekem az segített sokat, ha a hozzám közel álló emberek érdeklődtek felőlem, beszélgettek velem, ilyenek. Még akkor is, ha adott esetben 5 percig ha el tudtam viselni őket. Így fokozatosan elmúlt az állapot, és semmi bajom nem volt.

Ezt tudod tenni szerintem. Felhívod néha, hogy van, fecsegsz neki a semmiről, megkérded hogy van mit csinál ilyenek. Ha nincs kedve fél órákat beszélgetni, azt nem kell erőltetni, már az is elég ha érzi hogy nincs egyedül a világba.

jan. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
9: az eszedbe jutott, hogy van, akinek eleve be van szűkülve a tudata és nincs civil, akihez fordulhatna és meghallgatná? Ha nem tudod, ez milyen mocsok egy érzés, örülj neki! És ilyenkor tetszik, nem tetszik, egy szakember nem árt, legjobb esetben 1-2 alkalom után azt mondja, hogy úgy látja, ez is sokat segített a páciensnek, úgyhogy ha gondolja, nem kell folytatnia a terápiát, de ha baj van, keresse fel. Csak 10-ből 9 magyar baromira nincs olyan jó állapotban pszichésen, hogy 1-2 alkalom után azt mondja a pszichológus, hogy szerinte felesleges a további kezelés.
jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!