Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan törjek ki ebből a...

Hogyan törjek ki ebből a családi depresszív állapotból?

Figyelt kérdés

Nem rég még hárman voltunk, már ketten maradtunk anyukámmal. Súlyos beteg, nem olyan rég ment nyugdíjba és szerintem zavarja, hogy nem tud mit kezdeni magával, de nem bírna már dolgozni. Itthon szerintem pláne szembesült mindennel. Sok volt az utóbbi időszak neki (mindannyiunknak) és látom rajta, hogy nagyon maga alatt van de őszintén szólva nem tudom kezelni a helyzetet. Egy pszichológust nem tudnánk megfizetni és különben sem tudna elmenni oda, még ha akarna is.

Sajnos nagyon befolyásoltak az utóbbi év eseményei, a saját házam táján is össze kéne sepregetni... Úgy érzem mérgez a saját környezetem, minden gondolatom betegség, halál és a jövő körül forog. A magánéletem sem alakul jól. Kilátásban van, hogy külföldre kell menjek munka miatt de félek így itt hagyni őt. Vannak olyan emberek itt, akik hasonlókon mentek keresztül? Hogy másztak ki ebből a helyzetből? Meg akarok oldani mindent és felállni ebből, de úgy érzem, hogy nem nagyon lehet.



2015. márc. 23. 01:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Van szociális szakember, aki lejár naponta házhoz, aki mosogat, bevásárol, kiváltja a recepteket, és akár még meg is fürdeti a beteget. Ez ingyen van. A háziorvostól kell kérni a házi segítséget, attól a háziorvostól, akihez édesanyád tartozik.
2015. márc. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Minden problémából ki lehet jönni, és sikerülni is fog. Csak apró lépéseket és apró célokat kell kitűzni a jövőre vonatkozva. Fel kell állítani fontossági sorrendet. Először csak egy feladatra kell koncentrálni, azt hogyan, miképpen lehet megoldani. És szépen sorba venni a többit is. Ülj le egy csendes időszakodban. Vegyél elő papírt, tollat. Írd e, i a probléma, és ebből mit és hogyan szeretnél megoldani. Tartsd a papírt olyan helyen, ahol könnyen előveheted, és megnézheted, a listát, mi a következő feladat. Ami kész van, azt húzd ki. Így szépen sorban végigcsinálod. És meglátod, minden rendbe jön, csak idő kérdése az eégsz.
2015. márc. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Próbálj meg meditálni. A meditáció sokat segít az idegességben, a fáradtságban, a kimerültségben. Hallgasd és csináld végig ezt a fél órás meditációt. Ezt minden nap legalább egyszer el kellene végezned. Már az elsőnél látni fogod az eredményt. https://www.youtube.com/watch?v=c9JtaSCIdLs
2015. márc. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem segitened kene anyukadnak talalni valami hobbi/munka felet, mert pont az a gond hogy nem tud mit kezdeni magaval.

Vedd ra, hogy csinaljon valamit.

ha van kertetek termesszen novenyeket zoldsegeket, legyen valami hobbija fonas, szoves, sutes, fozes, varras akarmi.

olyasmi amibol akar penzt is tud csinalni

vedd ra hogy menjen emberek koze.

Legyen valami allat otthon, kutya vagy macska stb.

2015. márc. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Vannak olyan emberek itt, akik hasonlókon mentek keresztül?"

Igen, sőt, ennél sokkal durvább dolgokon is.

Fel lehet állni ebből, de mindenkinek a saját felelőssége, hogy megteszi-e. Felállni mindenki csak saját maga tud, te nem tudsz anyukád helyett élni. Saját, keserves tapasztalat. Nem vagyunk mindenhatóak, néha bele kell nyugodnunk, hogy vannak dolgok, amik nem rajtunk múlnak. Te tegyél meg mindent, amit tudsz anyukádért, ne legyen lelkiismeretfurdalásod, a többit bízd a sorsra. Senki nem tud egy másik embert megváltani sajnos. Próbálj odafigyelni magadra is, gyászold el, amit úgy érzed, el kell.

2015. márc. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!