Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális a testvérem reakciója...

Normális a testvérem reakciója ez esetben?

Figyelt kérdés
Náluk voltunk az 5 éves gyerekemmel. Náluk van egy bidé is a fürdőszobában, a gyerekem bement wcre. Még nem látott bidét, nem is tudta hogy mi, ezért azt hitte hogy az is wc, és sajnos oda kakilt. Hiába kértem elnézést a testvéremtől, azt mondta, hogy soha többet nem akar látni engem, és hozzám sem fog jönni, mert egy ilyen neveletlen gyerekre nem kíváncsi. Pedig neveljük, és egyáltalán nem rossz gyerek, csak tényleg nem látott még bidét, mert azért itthon nem annyira gyakori. De szerintetek normális a reakciója?
jan. 12. 15:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

De aranyos sztori 😂


Hát nem tudom, biztos van itt sooook minden más, olyan nincs aki ezen ennyire kiakadnia.

Sok bosszúságot okoztak az én testvéreim gyerekei is, de egyiken se lehetett így megharagudni rájuk.


Mondjuk gondolom te takarítottad össze...

jan. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Én biztos nem gurultam volna be emiatt, gyerek, gondolom bocsánatot kért. Egyébként, a tesód most költözött új házba/lakásba, hogy a gyereked 5 évesen még nem látta a fürdőszobát, benne a bidével? Vagy annyira nem jártok össze, hogy nem ismeri a nagynénje/nagybátyja otthonát?

Én hagynám kiforrni a dolgot és később tennék egy óvatos lépést felé. Ha arra is elutasító, akkor hagyd, és akkor találkozzatok, ha ő nyit feléd.

jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Kitakarították utána? Mert ez esetben erősen túlzó a reakció.
jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen nem régen laknak itt, egy fél éve.
jan. 12. 15:21
 5/22 A kérdező kommentje:
Igen én takarítottam ki utána. De még így sem akar többet látni, pedig eddig jó volt a viszony köztünk.
jan. 12. 15:22
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Remélem, ez troll kérdés…mert ez nem normális reakció semmiképpen.


Ha csak ennyi történt, és amúgy jól viselkedett a gyerek, akkor nagyon nagy túlzás ez részéről, hiszen valóban összetéveszthette a gyerek.


Ha volt más is, ami miatt úgy gondolja, hogy a gyereked neveletlen, akkor kicsit más a helyzet, de azt gondolom, ez akkor is túlzó reakció. Ha aaaaaannyira rossz is egy gyerek természete (mert neveletlen v idegrendszeri v más probléma miatt), akkor sem szakítom meg a szülővel a kapcsolatot, pláne ha a testvérem - és persze lehet, hogy ezt hirtelen felindulásból mondta, de ha ennyire nem tudja magát felnőttként kontrollálni, akkor inkább ne dobálózzon a “neveletlen” kifejezéssel.

jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Ha fontosabb neki az új lakás tisztasága, akkor nem is akkor baj, ha nem jártok oda az 5 évessel. Neki csak stressz lenne ülni és vigyázni mindenre az egész ott tartózkodás alatt. A tesód is előre ideges lenne valószínűleg, hogy most mit kén össze a gyerek. Várd meg, hogy lenyugodjon, te megtettél mindent ebben az ügyben.
jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
A tesóka kissé túltolta a reagálást.
jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
30%
jaaa.. Azt hittem a Pasid... Ebben az esetben a testvéreddel nemszívesen tartanám a kapcsolatot...
jan. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Ha kitakarítottál utána és elnézést kértél, akkor szerintem nagyon túlzó a reakció. Már ha tényleg csak ez volt a baja, és nem csak a hab a tortán valami miatt.

Én inkább még nevettem volna is a tesó helyében.

jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!