Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az,hogy jó viszonyban vannak...

Az,hogy jó viszonyban vannak a testverek,vagy nem, számíthatnak-e egymásra,vagy nem, mit gondoltok,minek köszönhető: az eltérő természetnek,vagy inkább a szülői nevelés kérdése?

Figyelt kérdés
Esetleg más tényezők is szerepet játszanak?

jan. 24. 12:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

A természet különbözősége ebből a szempontból lehet fontos tényező is, de lehet közömbös is. Attól függ, hogy a különbözőség miatt zavarják-e egymást. Pl az egyik otthonülő, olvasni szeret, a másik extrovertált, sportoló, de nem zavarják egymást, elvannak a maguk körében, nincs gond. De ha az egyik kötözködő vagy okoskodó, a másik meg hiperérzékeny, lehet gond. Az is lehet, hogy van köztük egy olyan természetbeni különbözőség, ami alapból nem lenne gond, de a szülők miatt azzá válik, pl az egyik bagoly, a másik pacsirta, de egy szobában vannak.

Tehát több tényezős, hogy megromlik-e a kapcsolatuk, de az biztos, hogy a szülői kivételezés el tudja rontani azt is, ami amúgy ideális lehetne.

jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
9# a baráti körömben van egy srác, akinek van egy ikertestvére. Egészen addig jó volt a kapcsolatuk, míg a testvére fel nem csinált egy francia lányt, kitalálta, hogy hozzá akar költözni, de nem volt pénze, a munkahelyén felmondott, mert ugye költözik Franciaországba, rávette az apjukat, hogy fizessék ki a részét a családi házból (az apjuké meg a két fiúé volt a ház), de mivel nem volt pénzük, az apjuk hitelt vett fel, hogy kifizethesse. A srác lelépett Franciaországba, majd mikor felélte a pénzt, hazajött, és kérte az ikertestvérét, hogy hadd lakhasson nála, aki bele is ment, de folyamatosan lehúzta a testvére vagy őt vagy az apját, de dolgozni nem akart, mert úgyis megy vissza Franciaországba. Ezt egy évig csinálta kb, aztán kitette a szűrét az ismerősöm. Azóta nem beszélnek egymással. Ha jól tudom, a gyerek után is az apja fizet, a hitelt meg ketten törlesztik az apa, meg az ismerősöm. Na hát ebben szerintem a természet inkább játszik, mint a nevelés.
jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Katona Dius ***** válasza:
66%

Nálunk az volt, hogy a legkisebb öcsém agyon volt ajnározva, mert ő a legkisebb. A nagyobbik öcsém is kapott még a szeretetből, de már nem annyit. Én meg a csicska voltam, mert én lány vagyok, ez a dolgom (anyám szava járása). Apám alig volt otthon, mindig dolgozott, hogy el tudjon minket tartani meg anyámat is, akinek büdös volt a munka. De én valahogy sose haragudtam ezért tesóimra. Mai napig jó kapcsolatban vagyunk és segítjük egymást, ha kell.

Szerintem valamilyen szinten a szülői magatartás is közre játszik, mert formálja a gyerek személyiségét.

jan. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk természet-béli eltérés okozza.


Ő nagyon extrovertált, nagydumás, a társaság középpontja, én ellenben introvertált, csendes.

A szüleink nem erőltették a kötelező együtt játszást... semmit, de már gyerekként sem jöttünk ki túl jól.

Engem idegesített, hogy be nem áll a szája, valamit mindig mondania kell (akkor is, ha ez senkit nem érdekelt), ő meg elkönyvelt antiszocnak :D


Felnőttünk, elköltöztem, azóta jó, ha 5x láttam. Nem hiányzik, őszintén szólva.

Amikor találkozunk, sincsen közös témánk. Semmi.

jan. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő. Nekünk jó volt a kapcsolatunk, amíg el nem kezdett az életembe beledumálni meg ledegradálni a problémáimat, mert hát "ő az idősebb, ő már tudja, milyen az élet, én meg nem". Folyamatosan beleszólt a párkapcsolatomba. Most nem szól hozzám, mert megmondtam neki, hogy szálljon ki belőle. Természetesen a család többi tagja is az ő pártját fogja. Nemrég költöztem el emiatt.
jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
73%

A szülői nevelés 60-70% természet 30-40%


A szülői nevelés kérdésében benne van az is, hogy a természetünket miként kezeljük, hogy mennyire legyünk magunkkal rendben, és mások természetétmennyire toleráljuk.


És azt is, hogy tiszteljük egymást, hogy beszéljük meg a dolgokat, hogy bízzunk egymásban. Persze példamutatás a fontos, a szavak önmagukban semmit nem érnek.


De nyilván van más példa is, egy értelmifogyatékos-autista és egy pszichopata nem nagyon fog kijönni egymással.

febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a neveltetés, az otthoni közeg nagyban meghatározza 2 testvér viszonyát. Mi pl. Sose voltunk az az összetartó család, inkább ez a felszínes, mások előtt megjátszós…. Testvéremmel mi is különbözőek vagyunk, habár lenne közös téma meg stb. Én egyszerűen nem bírom elviselni ha bele okoskodnak az életembe folyamatosan, utálom ha megmondják mit hogy csináljak, meg az ok nélküli kötözködést is. Ha én otthon vagyok de elvagyok magammal, csinálom a dolgomat csendben és nem is szólok semmit, akkor ne kössön már belém senki csak mert nincs jobb dolga. Szerencsére már elköltözött, azóta a viszonyunk valamivel jobb lett, de mindig bebizonyítja, hogy számítani nem lehet rá, de már nem is akarok, ahogy egyik családtagra se….
máj. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!