Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék ilyen testvér ellen?

Mit tehetnék ilyen testvér ellen?

Figyelt kérdés

A húgom (17 éves) állandóan kéri anyámtól a pénzt étteremre, ruhákra és egyéb baromságokra, miközben számtalanszor közölve lett vele, hogy kevés a pénzünk, nagyon be kell osztani, de ezt képtelen felfogni és ha más nem addig nyávog és sír, amíg nem kapja meg.


Úgy unom, hogy anyám inkább enged, minthogy elzavarná a büdös fenébe. Oké, jó szülő akar lenni, de nem ebben nyilvánul meg a jó szülőség. Mit tehetnék, mit mondhatnék anyámnak, hogy ne adjon több pénzt, akár mit mondhatnék a húgomnak, hogy felfogja? Eddig semmi nem hatott. Mondtam anyámnak, hogy így soha többet nem fogok hazaadni pénzt és leszarom hogyan nyávognak, de a végén az jött ki, hogy én vagyok a rossz.



2023. márc. 20. 10:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A testvéreddel? Semmit. anyud viszont előadhatja hogy a ő a szülő, és becsicskulás helyett megteheti hogy nem ad. Amúgy: anyád nevelése a hugod...
2023. márc. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Te kaptál annak idején?

Ha nem, én tényleg nem adnék. Megmondanám, hogy nekem érdekes módon nem jártak ilyenek és majd adok, ha nem az elkényeztetett kis pcsa kapja meg. Azért ha tényleg erőn felül kell ezeket anyukátoknak kigazdálkodnia, az nonszensz. Az lenne a minimum, hogy a húgod mondjuk eladja a rég nem hordott ruháit (biztosan van kismillió, ha állandóan újakat vesz) és abból fedezi a kis éttermezgetést vagy elmegy diákmunkára.

2023. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Zárd el a pénzcsapot. Mert jelen pillanatban te finanszírozod a testvéred pénzszórását.
2023. márc. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Ha még otthon laksz, akkor költözz el, és azt a pénzt amit hazaadtál, költsd a saját lakhatásodra (kolesz vagy albi)! Nem tudom hány éves vagy?

Nem vagy köteles eltartani a húgodat, mert jelenleg ő a te pénzedet(is) költi.

2023. márc. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Azért egy 17 évesnek megvannak a maga igényei. Ezek nem ördögtől valóak. Sajnálatos, hogy a szüleid nem keresnek eleget, de ezt nekik kell megoldaniuk, nem neked.
2023. márc. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Egy tizenhétéves csak ne éttermezgessen más zsebére. 16 fölött van diákmunka, elhúzhat dolgozni, és abból flancolhat.
2023. márc. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van

Csináld azt, hogy kifizeted a gázt, vizet, stb, így adsz is haza pénzt meg nem is finanszírozod a liba hugod szórakozását

2023. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk ez így elég kevés infó. A 17 éves nyilván iskolába jár, nem dolgozik, de azért vannak igényei. Hogy most épp melyik jogos, azt hagyjuk. A kérdező nyilván otthon élő nagykorú, dolgozó testvér, aki evidensen hozzá járul az otthoni koltsegekhez. Anyuka meg beosztja a pénzt. Lehet, higy amikor q kérdező volt még gyerek, jobban által anyagilag és ő is megkapta azokat q dolgokat, amiket most q testvére kér.
2023. márc. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban nem igazán kaptam semmit, amiért nem is haragszok, hisz oka volt. De ha kaptam volna, akkor sem lenne indok arra, hogy nehéz helyzetben a nehezen megkeresett pénzt elherdálja, hogy meghívja a barátnőit, csakmert neki van pénze és ilyenek. Alapvetően nem sajnálnám tőle, ha több pénzünk lenne, egye fene, de amikor kevés van, és azt a keveset is akarja, mert "le van szarva az itthoni kaja, eszek máshol".
2023. márc. 20. 12:11
 10/14 A kérdező kommentje:
* ezzel van gondom, hogy nem képes legalább egy határt betartani, hogy "oké, ennél többet nem kérek".
2023. márc. 20. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!