Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehetne ösztönözni egy...

Hogyan lehetne ösztönözni egy kamaszt, hogy vigyázzon a testvérére?

Figyelt kérdés
17 és 9 éves fiaim vannak. A nagyobbikat sosem lehet megkérni, hogy vigyázzon a testvérére, amíg nem vagyunk itthon. A házimunkában segít mindig, jól tanul, de erre egyszerűen nem tudom rávenni. Nem sokat kértem tőle, csak annyit, hogy menjen le érte az iskolába 4-re és 6-ig figyeljen rá, ameddig vagy én vagy az anyjuk nem ér haza. Hogyan lehetne megértetni vele, hogy ezzel sokat tudna nekünk segíteni?
jan. 25. 08:20
 241/244 anonim ***** válasza:
88%

"Hányszor volt az, hogy vagy az anyja, vagy én ránéztünk a házira és tele volt hibával úgy, hogy a napközis leszignózta, hogy látta? "


Off Az meg van azért, hogy a "leszignózta, hogy látta" az konkrétan azt jelenti, amit, tehát LÁTTA, HOGY KÉSZ? Nem kell javítania

jan. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/244 anonim ***** válasza:
90%
Budapesten pont egy csomó lehetőség van kb bárhol dolgozni diploma nélkül is, ne már. Ennyire életkeptelenek nem lehettek. Szerinted ez az egyetlen egy építőipari kereskedés letezik, semmi más? Változtassatok valamit, mert ez így szenvedés. És nem, egyáltalán nem a nagyobbik gyereketek dolga megoldani az eletet, akkor se, ha nehezteltek rá emiatt. Ti nem vagytok hajalndoak valtoztatni az eleteteken egy fikarcnyit sem, de tőle elvarjátok, hogy mostantól gyökeresen változtasson a délutanjain? Haha, jó vicc.
jan. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/244 anonim ***** válasza:
90%

Ráadásul a nagynak ott van a háta mögött napi 7-8 óra, plusz esetleg emelt szint, ahogy írtátok, heti kétszer, késő este nyelvóra. Egy alsós kisgyerek felügyelete igenis munka, akkor is, ha csak egy légtérben kell vele lenni, de kiderült, hogy hazakísérést, házi feladat ellenőrzést, tanulásellenőrzést, anyámkínját is elvártok.

Én egyedülálló anya vagyok, amíg alsós volt a gyerek, mentem érte minden nap, napközi után, bizony nem könnyű nap mint nap iskola után kipakoltatni vele a cuccát, végig csinálni a délutáni rutint: kézmosás, átöltözés, uzsonna, leckeellenőrzés. Mikor negyedikben már önállóan tanult, akkor is folyamat 10-15 percenként volt valami: ezt nem értem, ide mit kell írni, kérdezd ki a verset, tudtad, hogy a tehén fogazata ilyen meg ilyen, add ide a telefonod, hogy kikeressem a... - t, most pihenek egy kicsit, játsszunk ezt, van valami nasi, holnapra kell 50 wc-papírguriga és egy ppt, stb, estig sorolhatnám. És komoly művészet volt megszervezni egy fodrászt, egy bevásárlást, vagy csak azt, hogy itthon dolgozhassak nyugiban valamennyit, mert a munkám egy részét hazahoztam, ami titeket nem érint, és ti ketten vagytok. Azért írom ezt, mert látom, fogalmatok sincs, mit jelent egy alsóssal napi szinten suli után eltölteni két órát, mert eddig is más csinálta HELYETTETEK.

jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/244 anonim ***** válasza:
95%

Uramisten beül a tévé elé egy órára hát mi lesz vele?! Komolyan nem érted, hogy a nyári szünet alatt a 9 éves elvan otthon egyedül egy hétig is?! Sőt, naponta elvan egypár órát is. Az unokahúgom 8 évesen lazán haza tudott menni, meg ha olyanja volt akkor telefonon szólt az anyjának, hogy megy az apjához a NÉPSZÍNHÁZ UTCÁBA KELENFÖLDRŐL. Vágod, az egyik legtrébb környékre 8 évesen. Semmi baja nem lett. Illetve de, önálló lett, tud mindenhol közlekedni, fejlett az ítélőképessége. Tudták a szülei, hogy hol van.

Ha ennyire fostok tőle, hogy merre jár, akkor kapjon egy gps okosórát vagy nézzétek valami alkalmazáson, merre lófrál. Csak ne kattanjatok rá, mert megőrül tőletek és nagykorúként majd a büdös életben nem szagol felétek.

A napköziben megcsinálja a házit, ti ránéztek aztán szevasz. Nem kell ezt agyonbonyolítani. Rá fog jönni, hogy vagy jól megcsinálja délután vagy rámegy az egész estéje. Akkor inkább meg fogja csinálni rendesen és megtanulja odabent, hogy ti otthon 20 perc alatt végezzetek a kikérdezéssel aztán csinálhat, amit akar. Plusz lennének barátai a szerencsétlennek, nem csak a nagyhoz meg hozzátok láncolva élne. Képzelem, meghalnátok szívrohamban ha elmenne a barátaival napközi után pénteken mondjuk moziba… Nehogy már legyen egy szabad perce, még a végén felnő.

De meg eleve 2 alulképzett minimálbéres mi a francnak vállal be 2 gyereket, ha a szittert fizetni meg derogálna?! Majd rálőcsölitek ingyen idegenekre, mi? Mi lesz veletek, ha a nagy úgy dönt, hogy Karakószörcsökre megy egyetemre és koliban fog lakni, hétvégén meg dolgozik? Akkor ki fog felügyelni a kicsire? Erre nem gondoltatok, mi? Csak hogy majd jól ellesz nektek a nagy a kicsivel. Remek meglátás, csináljatok szerintem még egy gyereket, legalább levan a gond pár évig, amíg lejár a gyed-gyes. Utána meg majd viszegeti a most 9 éves a kisebbiket mindenfelé.

Még legyen hálás a nagy, hogy tető van a feje fölött, mikor nem is kérte, hogy megszülessen?! Mire kellett nektek a gyerek, kapcsolatragasztónak, lakáshitelhez?

Alapjában teszi tönkre a testvéri köteléket, ha ráerőlteti a szülő a kicsit a nagyra. A legtöbb testvéri kapcsolat pontosan emiatt megy tönkre. Bevállaltad, oldd meg. Nem lesz baja annak a 9 évesnek 10 perc buszozástól a körúton. Megtanítjátok neki, hogy mire figyeljen. Legfeljebb megkéritek a nagyot arra, hogy az első 2 hétben kísérje el, esetleg mutassa meg az ő szemszögéből. Ezt már jobban fogja fogadni, mint a napi 2 óra ingyen szittelést. Utána meg mehet a kicsi egyedül, nem fog belehalni. Nem is értem, miért rettegtek ennyire attól, hogy önálló lesz a gyereketek. A kapuzárási pánikot a terápiára vigyétek, ne a gyereken töltsétek ki. Agyam eldobom az ilyenektől.

Négyen vagyunk testvérek, apámnak a pofája leszáradt volna idegenre lőcsölni minket. 7 évesen mentünk haza általánosból napközi meg különóra után egyedül. Hozzáteszem mi a nyolcban laktunk, a századoson. El lett mondva mire figyeljünk, szevasz. Biztosan nem várt volna meg az öcsém, amíg végzek a hegedűórámmal, én meg nem hagytam volna abba a hegedűt az ő kedvéért. Szépen hazabattyogott, a házitelón szólt, hogy otthon van, aztán csinált amit akart az ember. Este kikérdeztek, kijavítottuk a házit 20-30 perc alatt. Biztosan nem csesztem volna a szabadidőmet azzal, hogy otthon magolok, amikor a napköziben is volt időm erre.

jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!