Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehetne ösztönözni egy...

Hogyan lehetne ösztönözni egy kamaszt, hogy vigyázzon a testvérére?

Figyelt kérdés
17 és 9 éves fiaim vannak. A nagyobbikat sosem lehet megkérni, hogy vigyázzon a testvérére, amíg nem vagyunk itthon. A házimunkában segít mindig, jól tanul, de erre egyszerűen nem tudom rávenni. Nem sokat kértem tőle, csak annyit, hogy menjen le érte az iskolába 4-re és 6-ig figyeljen rá, ameddig vagy én vagy az anyjuk nem ér haza. Hogyan lehetne megértetni vele, hogy ezzel sokat tudna nekünk segíteni?
jan. 25. 08:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/244 anonim ***** válasza:
93%

Sehogy.

Max ajánld fel hogy fizetsz érte valamennyit. De amúgy ha nem lenne ennyivel idősebb a nagy, és lenne egy 10 meg egy 9 éves, hogy oldanád meg? Mert azt javaslom akkor mostanra is. Ez a szívás benne, ha nagy korkülönbséggel lesz tesód, lehetsz az ingyen szitter.. (Én is így jártam, SOHA nem fogom megbocsátani a szüleimnek hogy minden rohadt hétköznap rámsózták uh nem mehettem tőle sehova).

jan. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/244 anonim ***** válasza:
94%
Jani. Hétfőn és szerdán sem anyad, sem én nem tudunk elmenni a Pistiert az iskolaba és nem tudunk ra itthon se figyelni. Ha segítesz ebben, akkor kapsz érte x összeget. Ha nem, akkor keresünk erre egy bébiszittert és neki fizetünk ennyit.
jan. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/244 anonim ***** válasza:
97%

Az attól is függ,hogy azidő alatt mit csinálna. Mégha csak az énidejéből is vennétek el azt a két órát,az sem lenne fer.

Értem a problémádat,nekem is ennyi idősek a lányaim. Nálunk magától alakult ki,hogy mikor ki hozza viszi a kisebbet. Messze van az iskola,és nincs autónk. De ő már 9 évesen el van otthon egyedül pár órát.

Erőltetni nem szabad,mert az csak utálatot fogsz szülni.

Inkább jutalmazzátok. Itt nem feltétlenül pénzre gondolok.

jan. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/244 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, miért gondolod, hogy nem sok, amit kérsz tőle. A tesót elhozni a suliból mondjuk fél óra. Utána “figyelni” kell rá, azaz az ő felelőssége egy 9 éves gyerek kb 2 órán keresztül. Azért nem hinném, hogy ne kellene vele foglalkozni, ráadásul addig a 17 éves el se mehet otthonról, pedig lehet, hogy szeretne.


A 9 éves gyerek a ti felelősségetek, nem az övé. Nyilván egy-egy alkalommal kérhetsz ilyet, de ez igenis nagy dolog.

jan. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/244 anonim ***** válasza:
91%
Pénzen kívül sehogyan sem fogjátok ösztönözni.
jan. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/244 A kérdező kommentje:
Elhozná az iskolából a kicsit 4-kor, ami mindössze 10 percnyire van gyalog. Amíg nem érünk haza, addig meg tanulna mindkettő. Amint hazaér valaki, ő mehetne, ahová szeretne.
jan. 25. 08:37
 7/244 anonim ***** válasza:
90%
Ha 10 percre van az iskola, akkor az neki nyilván minimum egy fél óra, hiszen oda kell menni és haza kell menni. Nem tudom mit csinál akkor, amikor indulnia kell, de nagy eséllyel semmiből nem akkora élmény kiszakadni a tesó miatt fél órára. Nem tud a kisebb egyedül vagy baráttal haza menni?
jan. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/244 A kérdező kommentje:
Miért számít ördögtől valónak, hogy szeretnénk, ha a nagy kivenné a részét a családi feladatokból? Nem azt kérjük tőle, hogy a szünidőben végig ő legyen a bébicsősz, csak napi maximum két órácskát iskolaidőben. Évek óta emiatt nem tudunk elmenni nyaralni, mert a nyári szünetben vagy táborban vannak a gyerekek, vagy a feleségemmel felváltva vesszük ki a szabadságot, hogy valaki tudjon otthon lenni.
jan. 25. 08:42
 9/244 anonim ***** válasza:
84%

Erre van eszed, hogy rásózd a nagyobb gyerekedre a kisebbet.

Át kellett volna gondolni ezt a gyerekvállalást!

Bármi történhet és ráterheled egy kamaszra ezt a felelősséget...

jan. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/244 Kitana. ***** válasza:
91%
A 17 és 9 éves gyerekektől nem tudtok nyaralni menni? :D Gondolom nem opció, hogy négyen menjetek nyaralni, milyen már, ha ott vannak a gyerekek is, fúj, ahelyett, hogy otthon papát játszana a 17 éves.
jan. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!