Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne egy kamasz...

Hogyan lehetne egy kamasz gyereket az olvasásra ösztönözni? . Hogy megszeresse a könyveket, ne csak az internetet bújja.

Figyelt kérdés
Jön a vakáció. Olyan sok értékes, érdekes könyv van, a mai gyerekeknek nagy részének ez már kimarad az érdeklődéséből, sajnos.

2015. jún. 10. 06:15
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy ne akard kényszeríteni. 15 évesen engem se érdekeltek a könyvek, 17 éves koromban meg faltam őket. A legjobb, ha jó példával jársz elöl, és sokat olvasol előtte.


Mondjuk ennek a korosztálynak pont nincsenek jó könyvek, vagy túl fiatal vagy túl érett már a többséghez. Talán a Zabhegyező vagy az Úton jó lehet, csak azok is több mint félévszázadosak, talán mai szemmel egy kamasznak nehezebben befogadható.


Egyelőre szerintem nagyobb eséllyel lehet jó filmek megnézésére öszönözni, mint arra, hogy könyveket vegyen a kezébe.

2015. jún. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
95%
Én is később értem meg a könyvekre, semmi értelme nem lett volna győzködni. Egy idő után megtaláltam azt a témát ami érdekelt, és onnantól havi 1-2 könyvet is elolvastam. Érdekes módon most megint olyan szakaszban vagyok, amikor nem nagyon köt le már az olvasás.
2015. jún. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
52%
Nem kamaszkorban kellene olvasásra ösztönözni, hanem már kicsi kora óta. Ha megszokta, hogy valódi irodalmat olvas, akkor kamaszként is szeret majd olvasni. A mai fiatalokat nem érdeklik a klasszikusok, csal a bulvárirodalom legfeljebb. Harry Potter, és a hasonlók.
2015. jún. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
85%
Kamasz korban mar sehogy. Ha kiskoraban nem szokott hozza a konyvekhez, akkor mar megette a fene.
2015. jún. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
67%

Kérdés, hogy mennyit olvasott gyerekként, illetve mennyit olvastak neki? És főleg mit? Mert ha az olvasás része volt az életének, akkor lehet, hogy csak kamaszkori "másra koncentrálós-mással foglalkozós" időszakát éli, ami meg elmúlik. Több esetben bebizonyította az élet, hogy lehet, hogy évekig nincs könyv a kezében, de a nehéz kamasz időszak elmúltával ismét érdeklődni kezd, újra felfedezi magának az olvasást.


Ha soha nem volt nagy könyvbarát, és nem olvasott, akkor most se fog, és valószínűleg soha.

2015. jún. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
40%

Ha "probléma" akad a nettel, 2 nap után elfog kezdeni olvasni. Aztán ha ismét helyre jön, már inkább a könyveket fogja választani, mint a neten letölthető ekönyveket, mert megszereti őket.

Mindegyik gyereknél ez a stikli vált be:D

Néha érdemes a szülőnek kicsit találékonynak lenni, némi zsiványsággal:D

2015. jún. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
88%

Abban egyetértek az egyik válaszolóval, hogy kicsi korban kellett volna elkezdeni, nem most, de nem értem a lenéző stílust a szórakoztató irodalommal szemben.

A bulvárnak nem az a jelentése, hogy modern, népszerű, eladható, hanem hogy körút, vagy pletykalap. A Harry Potter nem pletykalap.

És szerintem onnantól fogva, hogy gyerekek millióival szerettette meg az olvasást, inkább dicsérni kellene.

Nem azt mondom (sőt!), hogy a világ legjobb könyve, mert nem az, de arra tökéletes, hogy egy gyereket elindítsunk az olvasás megszeretésének útján!

Én ezzel a könyvel kezdtem, aztán később csak úgy faltam a könyveket! A jó példa meg nem sokat ér, tapasztalat. Anyukám és apukám is könyvmoly, mégis a 3 gyerek közül csak én szeretek olvasni, hiába olvas mindig a két szülő. Szerintem csak a megfelelő könyvet kell megtalálni, később, ha esetleg kedvet kap hozzá, jöhetnek a nehezebb művek, de semmiféleképpen nem nehézzel kell kezdeni.

2015. jún. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Van egy dolog, amit sok szülő nem gondol át. A gyerekek az elején nagyon sok példát a szülőtől vesznek át. Ha sohasem lát könyvet a szülei kezében akkor nála se fog könnyen kialakulni az olvasás és a könyvek iránti érdeklődés. Az a gyerek, amelyik kiskora óta azt látja, hogy a szülei este a tv nézés helyett inkább könyvet olvasnak, sokkal hamarabb fog ő is szabadidejében olvasni. Teljesen hasonló eset, mint amit nem rég láttam egy ismerősnél: tukmálták a gyereknek, hogy ne igyon annyi szénsavas, cukros üdítőt, közben meg a szülők is azt isznak állandóan. Ha mi, szülők nem vagyunk hitelesek a gyerek szemében, mert mást mondunk, mint amit cselekszünk, akkor megette a fene az egész igyekezetet.
2015. jún. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatból azt írnám,hogy ha olyan beállítottságú, akkor sehogy. Én úgy nőttem fel,hogy mindenki olvasott a családban, jobbnál-jobb könyveket ajánlottak,sokszor nekiültem, néhányat el is olvastam és bár igen nagy és színes fantáziával rendelkezem,egyszerűen nem szerettem meg az olvasást. Sosem erőltették,de mindig ajánlottak és próbáltak kedvet csinálni hozzá. Én mégis inkább a filmeket szerettem és a mai napig film-párti vagyok. Próbálkozz vele, ajánlj neki való könyvet,ami felkelheti az érdeklődését..pl. olyat,ami vicces. Nekem szerintem a jó öreg Indul a bakterház volt az elsők között és az tényleg sokkal jobb könyvben,mint filmen. Azt el is olvastam többször is. Hátha rákap az 'ízére". De semmiképp ne erőltesd.

26/N

2015. jún. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne az Egri csilagokkal kezd , vannak konnyű olvasmanyok humorosak pld Charles Lorre tol sivatagi őrjárat, sátán légió, valami ilyennel kezdeném
2015. jún. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!