Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Odaadnád az örökséged rád eső...

Odaadnád az örökséged rád eső részét a testvérednek ha ő nehéz helyzetben lenne, tudván, hogy soha nem fogod visszakapni?

Figyelt kérdés

A testvéremnek 3 iskolás gyereke van és egy erőszakos férje, akitől pénz hiányában csak úgy tud elköltözni, ha anyukánkkal vesznek egy házat -falusi csokkal- meg persze anyu lakásának árával kipótolva. (Anyánk belement, mert segíteni akar) De ehhez nekem le kellene mondanom az örökségemről, ami elvileg anyánk lakása értékének a fele. (Annyira durva, hogy itt tartunk!!!)

Tegyük hozzá, hogy nekem is van 3 kicsi gyerekem és én sem a kertben szedem a fáról a pénzt, mindketten dolgozunk a férjemmel. Az én, illetve gyerekeim jövőjével mi lesz?

Egyébként dolgozik a nővérem, de nem tud félretenni. Az ügyvéd azt mondja, felejtsem el a pénzt, soha nem fogja a részemet visszafizetni. Szívesen megfogalmaz egy nyilatkozatot, de kötelezni nem lehet rá, ha meg perelnék, minek? Pereljem ki alóluk az ágyat vagy a tévét? Abszurd!

Még abban benne lennék, hogy egy részéről lemondok, mert anyut ellátja ha nagyon beteg lenne valamikor -most még rendben van, de ki tudja meddig, én meg 200 km-re lakom onnan. Lemondanátok a pénzről ilyen körülmények ismeretében?



febr. 14. 01:03
A kérdező szavazást indított:
Igen, belemennék, mert veszélyben vannak.
Nem, semmiképp, oldja meg! Az én gyerekeim jövője is fontos.
110 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/132 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, volt már egy lakása, amit eladott és annak az árát egy az egyben, az akkor még normális férjének házába belepumpált, mivel ott laknak. Tehát nincs mihez nyúlnia.

A férjem is adott már neki kölcsönt és legutóbb egy autót is vettünk neki, hogy tudja hozni-vinni a gyerekeket…

febr. 14. 01:08
 2/132 anonim ***** válasza:
61%
Én igen, de én nem is vagyok pénzszûkében.
febr. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/132 anonim ***** válasza:
78%

Fura. Ilyen ingatlanáraknál akar venni? Ha annyira veszélyben van először béreljen. Hol dolgozik? Valamennyit adnék, de nem egy fél lakást.

Amúgy szerintem azt lehet bizonyítani, hogy a lakás ára a férje házába ment. Ennyit nem lehet csak úgy elkölteni, nem hülyék a bíróságon. Kell ügyvéd, pl azt fizetnék neki inkább.

febr. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/132 anonim ***** válasza:
92%
Igazából te ebben a helyzetben nem vagy döntési helyzetben, mert ha jól értem, anyukád még él, tehát nincs örökséged. Szóval neked nem is kell lemondanod róla, mert azt csinál vele, amit akar.
febr. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/132 A kérdező kommentje:
4-es: persze, de anya belement. Nekem kell eldöntenem, hogy így lemondok-e a részemről. Mert hiszen gyakorlatilag erről van szó.
febr. 14. 01:47
 6/132 A kérdező kommentje:
Bérlés kizárt, mert egyrészt nincs albérlet, másrészt meg nem keres annyit.
febr. 14. 01:50
 7/132 anonim ***** válasza:
86%
Gyakorlatilag majd jol kisemmiznek teged a valamikori oroksegedbol. Semmit nem tudsz csinalni, ha anyad igy dontott.
febr. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/132 anonim ***** válasza:
62%
Anyád neked vegyen lakást, a tesó pedig bérelheti tőled kedvezményes áron.
febr. 14. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/132 anonim ***** válasza:
82%
Életreszóló hiba lenne, ha átadnád. Ha majd te kerülsz szorult helyzetbe, senki sem fog neked segíteni. Pláne, hogy volt lakása és sok támogatást is kapott.
febr. 14. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/132 anonim ***** válasza:
92%
Anyátok a testvéreddel és gyerekeivel lakna? Ha igen neki nem lehetne tulajdonjoga az újonnan vásárolandó házban, ha CSOK-os? Az lenne szerintem a legjobb. A értékének megfelelő arányban, amennyivel ki lenne pótolva a ház anyukátok lakásának értékével.
febr. 14. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!