Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kezd egyre romlani a kapcsolat...

Kezd egyre romlani a kapcsolatom a testvéremmel, van megoldás?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben (bármennyire is rossz ezt mondani) teljesen semleges a kapcsolatom a testvéremmel.


3-an vagyunk testvérek, A húgom 16, a nővérem 22, én pedig 20 éves vagyok.


A húgommal sokkal közvetlenebb a kapcsolatom, ritkán veszekszünk, ha pedig igen, akkor pár óra után el is felejtjük az egészet. Nem tudom miért, de rá nem tudnék soha haragudni. nade a nővérem más tészta..


Mindenbe beleköt. Idegbeteg, kiabál, teljesen más mentalitása van, mint nekem.

Tavaly pl.: képes volt azért leordítani a fejem, mert odamentem hozzá segíteni tortasütésnél. Rohadt szarul esett. A probléma pedig az, hogy Ő fel sem fogja ezt és pár óra után mintha semmi sem történt volna jópofizik.

Én nagyon haragtartó típus vagyok, köszönhetően annak, mert amolyan introvertáltabb beállítottságú vagyok, így nem zavar ha nem kell beszélgetnem valakivel. (Nem vagyok teljesen az, járok edzeni, közösségbe, dolgozni stb, de ha választani kellene, akkor mindig jobban érzem magam egyedül)


De ez csak 1 a sok közül. Rengeteg ilyen történt már, a múltkor például azért esett nekem, mert hozzá értem véletlenül egy ajtóhoz, amit ő lefestett otthon. Nem az van, hogy figyelmeztet, hogy "Legközelebb figyelj már oda jobban." hanem rögtön kiabálva "Te semmire se tudsz figyelni?"


Ez is szarul esett, 3 hete nem is szóltam hozzá, és ez sem tűnik fel neki. Nem tűnik fel neki napról napra, hogy nem érdekel amit mond, nincs kedvem hozzá.


Nemrégiben sikerült munkát is találnom (nemrég végeztem technikummal, szeptembertől remélhetőleg egyetemen leszek) majdnem 9 hónap munkakeresés után és a munkahely 2 óra utazás oda vissza.

Egy napom úgy néz ki, hogy felkelek reggel 6 órakor, és hazaérek este 7-8 órára, minden hétköznap ez van. 8 óra munka után elmegyek edzeni, azért vagyok ennyit távol.

Tehát nem egy álommunka, de ez van.

Problémák vannak az alvásommal,

gyerekkorom óta elég sokszor felkelek éjszakánként (ami kezeltetve lesz remélhetőleg) szóval nálam az alvás olyan, mint egy szentírás. Nem tudok működni 4-5 óra alvással, úgy,

hogy az edzésben is fejlődjek (az edzés pedig kb. az egyik legfontosabb jelenleg az életemben). Épp ezért figyelek oda arra, hogy időben lefeküdjek aludni.(Röviden: megvan a 7-8 óra alvás, csak ahhoz 9-10 órát kell ágyban lennem)


Ezt a nővérem pontosan jól tudja. Tudja, hogy mikor kelek, tudja, hogy mikor érek haza, tudja, hogy nem tudok normálisan aludni. Ennek ellenére napi szinten éjszaka telefonálgat a barátjával. Egész nap nincs rá ideje? 8 órára megy munkába, a legrosszabb esetben is 2 előtt hazaér (többet keres, mint én és szó szerint semmit sem csinál egész nap a munkahelyén se [nincs magasabb végzettsége]), nem csinál semmit, nincs hobbija, és érdekes, hogy olyankor kell beszélgetnie, amikor más aludna.


(Külön szobánk van, csak áthallani a dolgokat.)


Ezt már eljátszotta egyszer egy kicsit durvább sztorival, akkor éppen nem a beszélgetést kellett hallgatnom, hanem ahogy szexel a barátjával.. Akkor nem szóltam, mert nem akartam bunkó lenni.


Szóval így ezek a dolgok miatt egyre jobban kezd az én részemről elhidegülni a testvéri viszony. Az ő részéről nem, mert ő úgy van vele, hogy pár óra múlva el van minden felejtve és happy minden. De én már belefáradtam ebbe.


Nem magamat szeretném védeni, de az esetek 90%-ban sosem én kezdeményezem a dolgokat. Mindig normális voltam hozzá, sosem ártottam neki.

A legnagyobb probléma az, hogy itt nem érvényesül az, hogy "Mindent visszakapsz az élettől." Ha jót adok, miért folyton rosszat kapok? Na ebből van elegem.



febr. 23. 11:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha jót adok, miért folyton rosszat kapok? He? Nekem ebből a leírásból az jön le, hogy egy iszonyat idegesítő figura vagy, és te elvárnád, hogy a nap is körülötted forogjon, mert különben neked nem jó. Vegyél egy jó füldugót!
febr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd jobb lesz, ha külön éltek
febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1#

Nem tudom, soha senki sem mondta még, hogy idegesítő vagyok.


A mondatot, amire reflektáltál úgy értettem, hogy miért viszonyul Ő így hozzám annak ellenére, hogy én nem ártok neki soha. Ennyi.

febr. 23. 13:09
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Este beszélget a párjával mert mondjuk akkor van rá ideje

(a srácra gondolok) az 1-es azért írhatta amit,mert ez jön át az írásodból persze nyilván csak a te álláspontodat ismerjük,lehet hogy a húgod meg rólad gondolja ugyanezt

febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Én csak azt tudom mondani, akkor lesz jobb, ha elköltözöl.


Az én testvérem hihetetlen idegesítő ember, ráadásul kétszínű is. Gyermekkorunkban állandóan rám volt akaszkodva (ő az idősebb), mert a saját barátai szülei nem örültek annak, hogy a gyerekükkel barátkozik. Állandóan ellopkodta a cuccaim, a zsebpénzem, vagy nekiállt bőgni, hogy én bántom őt, mikor kb hozzá se szóltam, aztán még én lettem megbüntetve, ő meg vihogott a markába. Ha szóltam a szüleiknek, azzal jöttek, hogy tudom milyen, legyek én az okosabb. Mikor kolis lettem, az otthonhagyott cuccaim eladogatta, elcserélte, elajándékozta pl a téli cipőm a barátja testvérének, de erre is csak az volt a reakció a szüleink részéről, hogy hát ő ilyen. Akkor lett olyan a viszony, hogy nem voltam hajlandó tudomást venni róla, mert nem bírtam már elviselni a hülyeségeit. A főiskola alatt párszor a szüleink köteleztek rá, hogy vele lógjak, de olyankor meg elvárta, hogy mindenfélét vegyek neki. Mióta teljesen függetlenül élek, nem nagyon találkozunk, szervezetten tuti nem, csak ha ő is épp otthon van. Beszélgetni évek óta nem beszéltünk és azóta vagyok jól.

febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8%
A rokon rokon marad, mindegy milyen rossz a kapcsolat.
febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A szitutól függ, lehet benned is van hiba. Pl hozzám se jöjjön senki segiteni ha tortat sütök csak ha kifejezetten kérem. Mert ahhoz hogy jó legyen, hely és nyugalom kell , ne legyen talp alatt senki.

A lefestett ajtó hogyhogy nem tűnt fel? Már a szag is árulkodó.

Ő lehet lobbanékony fajta, és valóban 5 perc múlva nem érsekli, te viszont szépen ragódsz rajta. Magadon tudnál változtatni, rajta nem pl hogy jobban rlengedd ezeket.

Az ejszakai telefonálás valóban zavaró, nalunk anyám csinálta a külföldön élő palijával ( időrltolódás volt) , alig lehetett aludni. A szex részével nem lehet mot csinálni nálunk ha reccsen egyet a padló hallatszik a masik szobában..

febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7# Egy kis felületet festett le, se szaga nem volt, és mivel ugyanolyan színűre festette, így látni sem lehetett.


A lényeg itt az, hogy jelentéktelen dolgok miatt képes lehordani minden sz*rnak..


Köszönöm a válaszokat, megpróbálok én is változtatni, amin tudok, bár, még rá kell jöjjek, hogy én mit rontok el.

febr. 23. 19:54
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Ja értem..hát nézd vannak ilyen emberek. Anyám is mindenre harapott régebben. Nem lehetett vele mit kezdeni.
febr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"még rá kell jöjjek, hogy én mit rontok el"

Nagyon egyszerű kérdezd meg a hugodat a szavaidból az jön le hogy jó vele a viszonyod egy probát megér

febr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!