Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A testvérem királynak képzeli...

A testvérem királynak képzeli magát, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves lány vagyok, van egy 16 éves öcsém, vele és édesanyámmal élek, egy közös szoba, konyha, nem sok minden van, szóval egy légtérbe is vagyok szorulva velük. Az öcsém mindenben parancsolgat, generálja a feszkót, főleg amikor anyuval jó kapcsolatot sikerül ápolnom. Csicskáztat,osztja az észt és anya sokszor bológat is,helyesli.

A kérdésem az, hogy mit tudnék csinálni? Volt egy balesetem, és elvesztettem a munkám, egyelőre nem tudok elköltözni,ellátni magam. Barátnőm nem tud befogadni, mert az anyukája nem épp jó szívű, nem tűr meg, akkor se ha csak vendégségben vagyok ott (depressziós,befordult volt a lánya és azért utál az anyuka mert felbátorodott a lánya és van véleménye, nem hagyja hogy bántsa mindenért). A szüleim elváltak, a testvérem napraforgó teljesen, egyszer velem is kedves utána anyut nekem uszítja, anyut meg a hátamögött r*b**cozza meg hasonlók. Volt olyan is, hogy egyszer beszólt az öcsém, hogy ő majd megnevel engem meg hasonlók. Az, hogy megverem nem opció, sokszor volt rá régebben példa, hogy összeraktam, de én kaptam ki pluszban anyutól. Édesanyám nem szereti ha verekszünk, vagy ha csak veszekszünk, ha úgy esik még én kapok ki, mert megvertem az öcsémet. Az öcsém nagyon sokszor nem is csinál semmit, semmit nem segít anyunak és engem b*szogat mind Ő mind anyu, hogy én nem segítek. Ma is a törött állkapcsommal vágtam fát öcsém helyett, hogy segítsek anyának meg ne b****anak le, de mégis ma is én voltam a sz*r, mert öcsém hazaért anyuval a boltból, és pattogtatni kezdett engem hogy hordjam megfele a mosógépet anyunak, mert ő 3 szatyrot cipelt haza, és én lettem leb***va mert szólni mertem, hogy ő engem ne csicskáztasson alig hogy berobbant az ajtón. Meghordtam volna magamtól is,megcsináltam amúgy is, de még én vagyok ilyenkor is lebaszva, hogy attól kb senki nem esik hasra, hogy 1 évben vágok 1x fát. De azzal senki nem foglalkozik, hogy a 8-9 vödör fától fájt az arcom mint a fene. Nincs bajom a munkával, csak van amitől érzem az állkapocs törésemet és nem tartom fairnek, hogy emgem b*szogat mindenki, amikor én segítek a legtöbbet. Meg ennyi idős fejekkel nem hiszem, hogy bántani kéne a másikat.

Szerintetek mit tehetnék?

22/L, 16/F, 44/N



2019. dec. 6. 19:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%
22 éves nőnek ennyire gyerekesze legyen... Elvileg felnőtt vagy állj már a saját lábadra és költözz el ha nem tetszik!
2019. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
Elköltözni és hagyni had boldogítsák egymást. Egymás hegyén hátán élve más megoldás nem igen van.
2019. dec. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem tudok, mert a munkámat elvesztettem, most álláskereső vagyok, mandibula műtét után lábadozok szívritmuszavarral még, vannak ájulásos problémáim még mindig. Légyszíves olvasdd el alaposan, ne szegről-végről írj.

Tudom, hogy a végmegoldás ez lesz, de addig mit tegyek amíg nem tud elköltözni?

2019. dec. 6. 19:42
 4/25 A kérdező kommentje:
*nem tudok
2019. dec. 6. 19:43
 5/25 anonim ***** válasza:
66%
keress pasit és költözz hozzá :D vagy egy jó nőt aszerint kihez vonzódsz
2019. dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

5-ös ez nagyon jó lenne komolyan, barátnöm a párom is egyben, csak jelenleg még ő is az anyujával lakik és az anyukájával nagyon nincs jó kapcsolatom, nem tűr meg. (barátnőmnél tervben van, hogy a mamájáékhoz költözik, amíg talál olyan munkát amiből meg is tud élni, ott lehetne esélyem, csak még fel kell ott újítani a szobát, mert visít be a hideg :/ )

De a nagyon távoli terv az a barátnőmmel való élés :) Csak addig nem tudom, hogy a saját esetemet hogy kezeljem le, amíg találok állást és eltudjak költözni. :/

2019. dec. 6. 19:48
 7/25 anonim ***** válasza:
53%

Közben utánanéztem. Sem a lábad, sem a kezed nincs korlátozva.

Amúgy semmit nem tudsz tenni, csak költözni. A házatok nem lesz hirtelen 3 szobás és az öcséd sem fogja kihagyni a kamaszkort, hogy egyből 30 éves legyen. Any question?

2019. dec. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Igen, a mandibula az állkapocs csont, nekem 3 helyen eltört, orvosi fémekkel lettem rögzítve életem végéig az állkapocs csontomon, januárban tört el, azóta még nem gyógyult olyan mértékben, hogy nehéz fizikai munkát végezzek fájdalom nélkül. Meg még a szívritmuszavarral küzdök ami kialakult a gyártosoron, meg a sok stressztől, inkább az a nagyobb baj, hogy még most kezdek csak teljesen felgyógyulni, normálisan visszatérni az életbe annyira, hogy tudjak dolgozni újra és eltudjam magamat látni akár egyedül is (nagyon sok ájulásos problémám volt, amiatt tört el az állkapcsom is)
2019. dec. 6. 19:52
 9/25 A kérdező kommentje:
A költözést tudom, el is akarok majd, vannak terveim, nem itt akarok kihalni. Az érdekel, hogy ezt a lehetetlen helyzetet hogy lehetne kezelni addig, amíg el nem sikerül költöznöm, hogy ne hülyüljek bele a sok bántásba, meg hasonlók, vagy mit tudnék az öcsémmel csinálni, hogy ne legyen ennyire szemét velem. Meg hogy anyu miért neki ad igazat akkor is ha nem neki van igaza? Nem az érdekelne, hanem az hogy addig, hogy tudnék esetleg békében meglenni vagy erre az a megoldás csak, hogy tűrök?
2019. dec. 6. 19:57
 10/25 anonim ***** válasza:
19%

megversz egy ereje teljében lévő kamaszfiút? Brutális vagy, azt csodálom, hogy nem te parancsolsz ezek után...

ilyenkor nincs nagy szád, hogy bezzeg te így melózol, és öcséd meg tényleg nem, vegye már észre?

2019. dec. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!