Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy mondjam el neki úgy,...

Hogy mondjam el neki úgy, hogy ne legyen veszekedés?

Figyelt kérdés

A nővérem mindenen felkapja a vizet kb nincs nap, hogy ne ordibáljon egy apró dolog miatt is. Ha nem hozzá szólnak akkor is ő válaszol vitát generál. Nagyon unom a folytoson vitát de már nem bírom magamban tartani ezt a dolgot viszont finoman nem tudom, hogyan közölhetném.

A nővérem szája olyan szagú mint a záptojás kb egy méterről tudok vele beszélgetni ha közelebb jön kifordul a gyomrom. Lehet egészségügyi dolog nem tudom, egyszer már mondtam neki, hogy olyan kellemetlen a lehelete nem tudok a közelébe lenni akkor majdnem nekem jött. Nem tudom ő, hogy nem veszi észre. A kérdésem teljesen komoly, együtt élünk de én már nem sokáig bírom a vitákat és azt, hogy közelében nem lehet lenni a lehelete miatt.



márc. 4. 07:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Együtt élünk közös a ház szobája persze mindenkinek saját van.

Én elképzelni sem tudom ő maga, hogy nem veszi észre, hogy ilyen büdös a szája.

márc. 4. 08:52
 12/23 anonim ***** válasza:
84%
Mond neki hogy rohadt büdös a pofád,úgy talán megèrti,bár nem mernèk fogadni rá.
márc. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Hova gondolsz ***** válasza:
93%

Nem tudom, mennyire van még türelmed, de egyszer még meg kellene próbálni, hogy megbeszéled vele, hogy üljetek le, és hozzátok rendbe a kapcsolatotokat.

És akkor valóban leülni, megkérdezed, hogy miért ilyen veled, hiszen testvérek vagytok.És esetleg beindulna köztetek egy normális beszélgetés. Akkor felhozhatod neki, hogy nem szeretnéd, megint megríkatni, de tényleg probléma van a leheletével, és talán ez minden problémája forrása.

(Egy volt munkatársamnak nyitott gyomorszája volt, és neki is ugyanez volt a gondja. Hogy megoldódott-e, nem tudom, írtam, hogy volt munkatárs.)

Meg pl. az is lehet, hogy van neki egy vagy több rossz foga, akkor rá kellene beszélni a fogorvosra, akár fel is ajánlhatod neki, hogy elmész vele.

Jobb ötletem nincs.

márc. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

13

Járok vele fogorvoshoz, reggelente azt tudom fogat is mos de itt más állhat a háttérben.

Leülni vele beszélni lehetetlen ma reggel is volt egy vitánk.

Van egy letört foga de nem hiszem ez okozhatja a gondot.

Folyton krákog olyan furán lehet mandula köve van de bármit mondok neki ő csak sír mert megbántom.

Próbálok vele megint beszélni ha lenyugszik.

márc. 4. 09:43
 15/23 Hova gondolsz ***** válasza:
90%

Nézd kérdező, kikerestem ezt neked:

[link]


Olvasd át, aztán talán ebből meríthetsz ötleteket a beszélgetéshez, amihez sok sikert kívánok.

márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

15

Köszönöm el fogom olvasni.

márc. 4. 09:52
 17/23 anonim ***** válasza:
86%

Refluxtól kezdve lehet még biztos pár egészségügyi probléma, amely ezt tudja okozni.

Kérdező: valahogy úgy lenne érdemes - még egyszer - megpróbálni talán hogy: "Gyere ide, maximálisan együttérzek veled, lehet hogy egészségügyi problémád van, nagyon kérlek hogy vizsgáltasd ki, hogy megoldódjon és a jövőbeni életedre ne legyen kihatással."

márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
"olyan szagú mint a záptojás" - tehát kénes. Nem eszik túl sok fokhagymát?
márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

18

A fokhagyma illata más.

Ez rohadt szag, záptojásos büdös, nem akarok bunkó lenni de mint a ,💩. Szerintem mandula köve van folyton krákog.

márc. 4. 12:48
 20/23 anonim ***** válasza:
91%

"Ne haragudj, Lujzi, nem bántani akarlak, de amint már többször mondtam, nagyon kellemetlen szagú a leheleted, és ez egészségügyi problémára utal, ki kellene vizsgáltatnod."

Ennél udvariasabban nem tudom, hogy lehetne szóvá tenni. Ha erre is csak megsértődik és nem tesz semmit, akkor két lehetőséget látok:

1. Tegye szóvá más is. Családtag, barátnő. Ha többen mondják, talán észhez tér és elmegy kideríttetni az okot.

2. Mondanám gyakrabban, és ha kell, kevésbé szépen. Büdös szájú ember mellett nehéz létezni. Volt egy osztálytársam, akinek szintén nagyon kellemetlen szagú volt a lehelete, egy méteres környezetében mindenki kénytelen volt elfordulni tőle. Őt nem zavarta, vagy nem vette észre. Mondjuk azt már nem értem, hogy a családtagjai miért nem vitték orvoshoz.

Szóval mondanám többször és másképp.

márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!