Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljunk a húgommal...

Mit csináljunk a húgommal hogy végre felfogja azt hogy csak magának árt ezzel?

Figyelt kérdés
A húgom 18 éves idén végzős mindjárt érettségizni fog. A probléma az hogy két érettségi tárgyból bukni fog. Ezt tegnap a szüleimnek előadta és olyan nagy veszekedésre meg ordibálásra jöttem haza hogy csak néztem. A húgom semmivel nem foglalkozik nem tanul, és csak vagy a gép előtt ül vagy kint lóg a barátnőivel. Tudtommal még nem is készült semmit az érettségire ami már egy a nyakán van. A tegnapi közleménye volt az utolsó csepp a pohárba, nagyon a dolgairól nem tudok semmit mert én ritkán vagyok itthon ugye nekem munka plusz a barátnőmhöz is megyek munka után meg minden egyéb. Most szabadnapos vagyok és dél előtt anyámmal kicsit elbeszélgettünk hogy mégis mi volt ennek a tegnapi balhénak a következménye. Apám szegény borzalmasan elvan keseredve reggel olyan rossz kedvű volt amikor bevittem dolgozni amilyennek én még nem láttam. Anyám is nagyon kivan akadva mert ez már tényleg sok volt hogy itt van a finishbe megbukik és nem is foglalkozik semmivel sem és egyszerűen nincsen semmi elképzelése a jövőjét illetően. Persze már sokszor voltak gondok vele hajnali hazaérkezés részegen meg még sok minden más, és ez most jött ki a szüleimen ez a kitörés. Anyám attól fél hogy apám kivágja őt az utcára mert megtehetné ha nem úgy áll a dolgokhoz. Most annyi esélyt kapott hogy a nyári pótvizsgán ha átmegy a két tárgyból és mehet ősszel érettségizni akkor nem vágja ki innen, de ha a nyári pótvizsgát elrontja akkor repül. Sajnos én ezt nem szeretném mert szeretem a húgomat de engem is az bánt hogy a húgom ezekről a balhékról sosem számolt be nekem pedig mindig láttam rajta hogy valami gáz van de inkább másfelé terelte a szót. Én a szabad időmben valahogy segíteni szeretnék rajta amit csak lehet de egyszerűen nem sok esélyét látom ennek. A délutáni programomat most lemondtam mert akkor csak ketten leszünk itthon a húgommal és szeretnék kicsit elbeszélgetni vele de ötletem sincs hogy mivel kezdjem el meg hogy hogyan beszéljem rá arra hogy szedje össze magát meg hogy érezze hogy itt már nagy gond van.

2012. ápr. 26. 12:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak tünet. Valójában más gondjai vannak. Elsősorban az, hogy nem tud ő, meg a szüleid őszintén beszélgetni. Valószínűleg a húgod úgy gondolja, nem tudnak, de inkább nem akarnak a szüleid segíteni neki a problémái megoldásában, ezért sem mondta eddig el, hogy problémái vannak a tanulásban.
2012. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem amíg a húgod nem tesz meg minden annak érdekében, hogy ne bukjon meg, addig hiába kényszerítitek :( neki kell végre belátnia, hogy az érettségi tényleg fontos, sőt... szinte már elengedhetetlen!Egyébként már gondolom hónapokkal ezelőtt,vagy félévkor is sejteni lehetett a hozzáállását, meg a jegyeit is gondolom, szóval már akkor kellett volna jobban a körmére nézni....


Próbáljatok vele leülni és higgadtan beszélni, hogy mi az oka végülis, hogy nem tanul! Én tuti megmondanám neki, hogy nézzen magába, hogy az oszálytársai meg a többi érettségizőnek simán menni fog az érettségi és neki rossz érzés lesz, hogy egy relatíve könnyű dolgon elbukik...

2012. ápr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
sajnos nincs más megoldás.... nekem ismerösöm ilyen hasonló témában, mindenki leakarta beszélni róla, csak ő makacskodott erősködött.... 3 napot az utcán töltött mert egy barátja se fogadta be, egyből változott a véleménye...
2012. ápr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

esélytelen, hogy segíteni tudj neki, nekem öcsém ilyen és kész én már rég feladtam, se a szép szó se a csúnya nem segített. Apám azt mondta, hogy ő nem veri meg mert már semmi értelme, anyám nem könyörög neki tovább.

A háztól meg nem zavarják el, mert akármilyen is csak az ő gyerekük.

Nem fogsz tudni bele beszélgetni, mert vagy hazudni fog vagy pedig lelép.

2012. ápr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm..,


Megoldás: jó, helyes srácot találni, aki bejön a húgodnak.


és a csavar: a srác érettségire készít fel... ;D


Nekem volt ilyen (bár nem vagyok sztm. szép, viszont a lányok szeretnek, mert közvetlen normális vagyok - hjjjajjj, a szerénység...;DDD)

Szv. korrepetáltam a lányt, tök simán át is ment az érettségin. Végig furcsa volt, meg örült is nekem stb. végén kérdezték meg a szülei, hogy észre-e vettem, de tetszem a lányuknak.... :-o


Én meg ott helyben köpni-nyelni nem tudtam..., kb. 2mp alatt kint is voltam. Zavaromban 3-szor ejtettem el a cuccomat, leanyuztam a nőt, és kezet fogtam (addig sosem..:) az apukával... :DD

2012. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%

Az volt a kérdésed, hogy mit csináljatok a húgoddal. 1. Gépét elszedni, nincs több internet amíg nem megy át a pótvizsgán. 2. Nem mehet bulizni, maradjon otthon és tanuljon.

Viszont a szüleid nagyon hibásak. A bukás az nem most derül ki, egész évben miért nem követték a jegyei alakulását?? És ha balhék voltak buli miatt, miért engedték el?? Úgy tűnik, nem foglalkoznak a húgoddal a szüleid. Beszélj velük is, a húgod érdekében vezessenek be tiltasokat! Az egész életét elcseszheti most, mert a szüleitek nem voltak képesek nézni a jegyeit év közben!

2012. ápr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Miért nem akar tanulni, mit akar később csinálni?


Szerintem mindenképpen beszélj vele.Próbálj segíteni! Én is ilyen voltam ezért írtam... Nem ismerem a családi helyzetet de lehet hogy lelki gondja van. Nem akarom részlezni de nekem pokoli volt amikolr ilyen idős voltam. nem akartam tanulni mert azt hittem érettségi nélül is boldogulni fogok. Családi problémák stb Tudtam angolul+rokonom kint lakott Usa-ba. Buta voltam és azt hittem boldolni fogok.. Aztán mikor anyámékkal összevesztem, nagyon elvoltak keseredve ( kiraktak nem volt pénzem stb)Barátok eltűntek stb. Rájöttem hogy nem olyan egyszerű mert nem találtam munkát, nem volt semmire elég a pénz. Vissza mentem és estin megcsináltam az érettségit. Nekem ilyen helyzetben az volt a legjobb hogy anyámék ezt csinálták és kaptam a pofonokat az élettől. Például ne gépezzen, ha elmegy ne adjatok pénz stb. 23L

2012. ápr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy a anyukádéknak jobban kéne foglalkozni vele! 23L
2012. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt menni fognak az értékelések is. A gond az hogy húgom fél évkor megbukott matekból plusz töriből is megbukott volna amiből most már ténylegesen bukásra áll de akkor úgymond előtte összekapta magát önként szüleim erről is csak most nem régóta tudnak. A gond az hogy hiába beszélnek vele a szüleim szépen vagy csúnyán ugyanúgy nem tesz semmit azért hogy jobb legyen, a tanulásban is sokat próbáltak segíteni mindig megkérdezték hogy mi megy mi nem megy miben kell a segítségük, magán tanárt is fogadtak volna hogy segítsen neki, de a húgom mindig azzal koptatta le őket hogy majd megoldja ne izguljanak. Húgom a jegyeit nem vezeti az ellenőrzőbe az osztályfőnöke sem foglalkozik ezzel hogy mit vezet és mit nem. És ugye jött a meglepetés hogy anyám megakarta nézni és csodálkozott hogy semmi jegye nincsen beírva csak néhány 3-4 es jegyek voltak bent de abból is tantárgyanként maximum kettő és persze nem minden tárgyból. Anyám be is ment a suliba beszélni az ofővel mert nem érti a dolgot kapott is másolatot a naplóból és szó szerint ledöbbent ez kb most volt néhány napja. Bulizást is úgy engedték neki hogyha időben hazaér és nem részegen akkor lehet ezt büntetés után csinálta majd újból részegen jött haza sajnos. És igazából ezen borult ki a bili. Barátjával szakított de túl tette magát rajta de ugyan akkor neki csak a barátai fontosak meg azthiszi hogy minden magától megy. Én amikor olyan idős voltam mint ő akkor nekem is nehezemre esett az érettségi de én akkor tanultam ezerrel meg akkor még nem volt ilyen nagydolog az internet sem mint most. A gond az hogy a húgom tényleg beismeri a gondjait és úgy tesz mintha tenne is azért hogy jobb legyen de ez maximum 3 napig van így. Érettségi nélkül nem talál munkát és a legtöbb szakmát is csak úgy tudná letenni ha van mellette érettségi. Annó nekem is kellett már jobban. Most nemsokára hazaér megpróbálok vele négyszemközt beszélni, hátha kiokoskodunk valami megoldást.
2012. ápr. 26. 13:47
 10/19 anonim ***** válasza:
Tavaly az én húgom is ugyan ezt csinálta, nem volt hajlandó tanulni fél évkor 5 tárgyból bukott. Anyám minden nap piszkálta őt hogy tanuljon meg nem egyszer volt hogy kikérdezte tőle az anyagot plusz magántanárhoz is beíratta. Nekünk az apánk már nem él az anyánk sokáig tartott el minket egy fizetésből most 2 éve már én is besegítek neki illetve a barátnőm is már ide költözött mert nagy a ház és simán elférünk, mindenki kijön mindenkivel így betudunk segíteni anyámnak is. A húgomat úgy beszéltük rá hogy elvettük tőle a telefonját meg a számítógépét is teljesen kiiktattam winchestert tápegységet kiszereltem hogyha esetleg meg is találja ne tudjon vele mit kezdeni :D Plusz nem engedtük el őt bulizni. Mi még fél évi bukása után megtettük ezeket a lépéseket mindenből 3 asra érettségizett le és mondtuk neki ha nyáron érettségi után hazahozza az érettségi bizonyítványt mindent visszakap és cserébe kap még egy apróbb ajándékot is ami egy koncert jegy volt neki. És ez működött magába szállt most teljesen normális továbbtanult szakmát tanul jelenleg jól megy neki plusz diákként dolgozik egy áruházban.
2012. ápr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!