Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne csinálni a húgommal?...

Mit kéne csinálni a húgommal? Mi szégyenkezünk miatta. :/ FONTOS!

Figyelt kérdés

A húgom ahova csak megy onnan lop, a kereszt szüleimtől is lopott, barátnőktől, mindenhonnan! Most a suliba ahova járok, onnan egy csajtól, az meg pletykás, és félek hogy engem is úgy fognak megítélni. A k.szüleim nem tartják velem se a kapcsolatot mert őket is meglopta, bár nem értem hogy akkor velem miért nem?! Volt kivizsgáláson is, de nem bírtak vele és idő előtt haza küldték, iskolából is lóg. Nagyon sokan elfordultak tőlünk, de tőlem is lop, ruhákat mindent, szüleimtől is. Rendesen betegség amit csinál, és mi szégyenkezünk miatta. Pedig nem vagyunk olyan helyzetben hogy lopnia kéne.

17L


2012. ápr. 3. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy betegség. Úgy hívják, hogy: kleptománia. Psychológus tudja kezelni.
2012. ápr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, ott is volt már, de annak se mondott el semmit őszintén, szóval azt is feladtuk. Már bíróságra is kell menni, mert nem jár suliba.
2012. ápr. 3. 10:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól meg kell fenyegetni, hogy akkor beadjátok nevelőintézetbe. Nem írtad, hogy hány éves lányról van szó. De ha már iskolás nem olyan kicsi. Ha tőlem lopna én zárnám a szobámat, a szekrényeimet, és ha megtalálnám nála a cuccaimat, akkor jól fel is pofoznám. Az egy dolog, ha valamit kölcsönkér, de ez így túlzás, főleg, hogy mindenkitől lop.
2012. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Ami segíthet, az a totális kontroll:

Reggel valaki elkíséri a suliba, és átadja az osztályfőnöknek. Az osztályfőnöknek megmutatni a listát, hogy miből mit vitt magával.

Kicsengetésre értemenni és ott a folyosón kipakoltatni vele a zsebeit, a táskáját. Utána haza, ajtó bezár, ebéd, tanulás. Az értékeket egy helyen tartani, zárni.

Egy két hét, max egy hónap és észheztér.

2012. ápr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
14 éves, és a tanárok szünetekbe adják egymásnak. A szobám zárható, de a szüleimnek van hozzá kulcsa, és mindig nyitva van hogy szellőzzön a szobám, a cuccaimat meg úgy elrakja, hogy nem tudjuk mit hova tesz. A fenyegetés hogy intézetbe teszik az se segít sokat, lesz-ja,d e már voltak kint a családsegítőtől.
2012. ápr. 3. 13:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak nem tán ő az aki lopja a szemüveged? És a szüleid nem szedték még le az ajtót,míg a barátoddal voltál? Még mindig nem oldódott meg ez a probléma? :S Úgy számolom ez már a 3. kérdésed, de majd írj hogy mi lett
2012. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!