Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak/csináljunk a...

Mit csináljak/csináljunk a húgommal?

Figyelt kérdés

Már kezd idegesítő lenni a viselkedése. 18 éves már tehát nem gyerek, de a viselkedése az kb azzal egyenlő.

Az itthoni viselkedése botrányos, igaz féltestvérem, de akkor is néha felbosszant, de a maival aztán betelt a pohár. Úgy kezdődött hogy ma délben hazajöttem munkából tetőtől talpig koszos voltam, mert maszekoltunk és így jött ki a dolog. Anyám túlórázni volt, apám meg már nem él sajnos, 3 an lakunk együtt. Csórók nem vagyunk anyukánk jól keres, én is elég jól keresek igaz még nem olyan sokat, de simán elvagyunk így 3 an. A lényeg hogy hazajöttem és rögtön fürdéssel kezdtem a dolgot húgom volt még itthon rajtam kívül, és miközben zuhanyoztam a húgom teljesen meztelenül beállt mellém és elkezdett fogdosni majd a nemiszervem is megfogta. Én persze azonnal kiparancsoltam onnan, és jól leordítottam a fejét hogy mégis mit képzel a bátyja vagyok, még ha csak féltestvére akkor is. Anyám nem az igazi anyja egyébként de mivel a nevelő apám meghalt már 6 éve. az én apukám meg elhagyott minket. A lényeg az hogy ez a viselkedés már nagyon felbosszantott, tudja jól hogy van barátnőm, neki nincs jelenleg barátja had ne mondjam miért, de múltkor még karácsonykor a húgom meg is kérdezte hogy nincs e kedvem megb@szni. Akkor lettünk rosszba szinte, már unom a viselkedését.

A másik az hogy nem hajlandó kivenni részét a házimunkába, anyám nagyon mondogatja hogy amint elvégezte a sulit és elmegy dolgozni kivágja itthonról ha nem változtat a dolgokon. Arra sem képes hogy összetakarítson maga után, ha már nem hajlandó rendesen tanulni. Amikor hétköznap fél 6 kor hazaérek hulla fáradtan anyám lent a konyhába takarítja el a dzsuvát és közbe szidja a húgomat mi közbe ő fönt az emeleten vagy a tv-t bámulja vagy a gép előtt netezik. Ma szintén arra nem volt hajlandó hogy elmosogasson maga után amikor egy csomó edényt összemaszatolt. Anyám direkt megkérte arra hogy ha lejárt a mosógép teregessen ki. Mindent én csináltam, és a mai húzása amit korábban leírtam végleg kicsapta a biztosítékot, elköltözni nem fogok, mert anyámat nem akarom itthon egyedül hagyni, másrészt a barátnőm még nem akar összeköltözni. A húgom nagyon rosszul tanul, nyakán az érettségi fél évkor 4 tantárgyból bukott meg anyám akkor majdnem elverte rajta a nadrágszíját, akkor borzasztóan nagy háború volt itthon. Hamarosan érettségi már a tételeket kellene hogy tanulja, mert a tanárja aki az én tanárom is volt ő már most kérni fog 2 tételt, mert nemrég beszéltem vele. Persze ő is mondta hogy nagyon rossz a magatartása, hanyag semmire nem képes, sosem tanult meg egy anyagot sem történelemből. Nem tudom hogy így milesz vele, de már most kezdi elszúrni az életét. És még vannak egyéb problémák is hogy későn jár haza részegen stb... de erről most nem mesélek, mert szerintem mindenki tisztában lehet a dolgokkal. Diákmunkát vállal ugyan de a pénzt nem adja be a közösbe még egy apró kicsit sem, ezt persze nem várjuk el tőle, de akkor ne anyámtól meg tőlem kunyeráljon pénzt.

Bocsi ha hosszú lett és nem kamu a kérdés de már idegileg roncs vagyok és ma végleg betelt a pohár. Anyám is már teljesen kivan miatta idegileg, meg a munkája miatt is, mert akár akar akár nem muszáj néha túlóráznia és amikor hazaér hulla fáradtan állandó talpalásból még csinálja meg a házimunkát is, amikor néha nekem nincs rá időm mert én reggeltől késő délutánig nem jövök haza, ha anyám dél előtt dolgozik akkor a káosz fogadja őt ha délutános akkor már eltüntetem a káoszt.

Valaki mondja meg hogy hogyan hassunk már rá végre mert ez így nem állapot. 22/F


2012. jan. 28. 19:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Az első fele hogy bement a fürdőszobába szerintem nagyon durva... Valami nem normális dolog lehet a lánnyal, nem kellene orvoshoz vinni? Nekem is van egy 22éves fiú féltestvérem de attól mert féltestvér még meg sem fordult a fejemben hogy .. (fúúúúúúj) Szerintem orvoshoz kéne vinni, mert lehet beteg, mivel ez már az lehet... Az hogy lusta, azzal nem igen lehet mit csinálni szerintem, max rá nevelni... Én is az vagyok, de ez még az én koromban változni fog, most vagyok a kamasz korban nagyon... 14L
2012. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, hát nem tudom, mivel nagy korú már nem foghatjuk meg a kezét hogy menjen orvoshoz. Már fél éve nincs barátja ha jól tudom, eléggé maga alatt is volt egy ideig, de újra megjött az életkedve. Én sokat segítettem neki régen, de most nagyon haragszom rá, ritkán beszélgetünk én próbálok vele néha elbeszélgetni a dolgokról ha úgy alakul a dolog, de mindig elküld a rákba.

Régen 14 éves korában nem volt lusta, akkor jó tanuló volt, és a házimunkát is elvégezte itthon pedig most negyed annyit nem kérünk tőle mint akkor. 16 éves korától kezdett el ellustulni, ha aktívan pörögni kezd akkor is vagy azért mert jönnek hozzá a barátnői vagy azért mert elmegy valahova. Igen ez elég durva, lehet a barátnőmet fogom ráküldeni hogy kicsit dumáljon el vele, mert vele nagyon jóba vannak, mint két barátnő gyakorlatilag. Csak ugye ezt a ciki pillanatot amit a húgom akart, egyenlőre, nem szeretném az orrára kötni. Na mindegy még várom a válaszokat, Az elsőnek eddig köszönöm megy is neki a zöld.

2012. jan. 28. 19:59
 3/18 anonim válasza:
41%
A húgod tényleg nem lehet normális. De ha már a házimunkában nem segít, akkor legalább jól tanulna... csak azt tudom ajánlani, hogy vigyétek el pszichológushoz! Anyukád egyébként tudja, hogy mi történt a fürdőszobában? Mert az nagyon, de nagyon dúrva...
2012. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Anyukámmal még nem beszéltem meg a dolgot, egyenlőre még nem fogom ezzel fel idegesíteni. Már nagyon elgondolkoztam azon hogy beszélek egy pszichológus ismerősömmel hogy ilyenkor mi legyen a teendő. De egyenlőre várom még a további válaszokat is, hátha bejön egy jó ötlet.
2012. jan. 28. 20:06
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
Ez egyszerűen megdöbbentő. A fürdoszobás jeleneten szinte kiakadtam. Nekem gyermekotthonból fogadott testvérem és egy igazi tesóm van, viszont mindkettőjüket egyformán öcséimnek, tesóimnak tekintem, és ilyen még meg se fordult a fejemben, undinak és gusztustalannak tartom... A barátnődet küld rá, de szerintem mond el neki a zuhanyzós dolgot, mert jobb ha ezt tőled fogja megtudni, nem pedig a hugodtól, mert kitudja milyen verziót adna le neki. Vagy ha ismered a hugod barátait, legjobb barátnőjét, akkor sztem próbálj beszélni vele, hogy velük, vagy más srácokkal hogy viselkedik a hugod. Remélem segítettem. :) Sok sikert.
2012. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

rennie8888

Még mindig idegbajos vagyok, most beszéltem az egyik osztálytársával aki időnként idejárt és mondta hogy már elég régóta valami van vele mert teljesen ki kellt önmagából, és elég durva fantáziái is vannak. Túl sokat nem tudtam meg, a lényeg hogy barátnőmhöz holnap megyek ha jó napja van mindenképp elmondom neki ezt a dolgot, meg hogy ha van kedve beszéljen a fejével. Most a volt barátjával próbálom felvenni a kapcsolatot mert ő dobta őt ki és azért jó volna megtudni mert gyanítom hogy most jön ki az ok amiért ez történt, de nem biztos. A lustaságával még mindig nem tudom mit lehetne kezdeni, azon még nagyon agyalok.

2012. jan. 28. 22:37
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

A kérdésedre is, igérem, válaszolok, de itt valami nem tiszta:

"Anyám nem az igazi anyja egyébként de mivel a nevelő apám meghalt már 6 éve. az én apukám meg elhagyott minket."

Azt látom, hogy az édesapád elhagyott titeket, a nevelő apád pedig meghalt, és anyád most egyedül van. Azt viszont nem látom, a húgod biológiailag hogy került a képbe. Tippjeim


A, Az édesapád lánya, aki azután született, hogy apád elhagyott titeket. Innen egy kicsit kacifántos a történet, hogy került hozzátok. A szülei élnek, de ő még gyerekként az apjának a korábbi feleségéhez költözik.


B, Az édesapád lánya, akinek korábbi kapcsolatából született. Ebben az esetben van könnyen elképzelhető magyarázat, hogy hogy ragadt nálatok, de más dolog furcsa: Miután te 4 évvel idősebb vagy, apádnak hosszú ideig párhuzamosan kellett "futtatnia" anyád illetve a húgod anyját. Ez azért rendesen szinezi a történetet.


Mind az A, mind a B esetben kérdéses, miért említetted meg a nevelőapátok, aki a történet szempontjából irreleváns.


C, A húgod a nevelőapád lánya. Így a történet kerek. Viszont ebben az esetben ő neked nem a féltestvéred, hanem a mostoha testvéred, ami árnyalja a történteket. Természetesen ebben az esetben is problémás a viselkedése, de legalább nem vérfertőzést akar kezdeményezni.

2012. jan. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
8%

Meg kéne fogni egyszer a csajszit, jól megrázni és felpofozni. Majd megmondani neki, hogy sürgősen találjon magának valami célt az életében különben mehet ahová akar.

Ha már ott lakik és vér szerint nem köthető hozzátok, akkor hálát kéne adnia, hogy tető van a feje felett, meleg ételt kap és nem az utcára került. Szerintem cserébe ez lenne a legkevesebb, hogy megcsinálja a házimunkát, legalább maga után.


Ha valamire rá akarjátok bírni, akkor vegyetek el tőle valamit, ami neki fontos, pl a gépből kiszereled a vinyót.

Amíg le nem érettségizik addig se buli, se haverok ilyesmi. Persze 4 év anyagát nem lehet 4 hónap alatt megtanulni, de talán összejön neki. Aztán mehet szakmát tanulni vagy valami.

A lényeg az, hogy ne hagyjátok rá a dolgot, mert még jobban elkanászodik.

2012. jan. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

00:09 nekem húgom a fél tesóm mivel az én apám elhagyott minket állítólag meg is halt de én sosem ismertem őt.

Egyébként anyám ma elbeszélgetett vele jhogy van 2 választási lehetősége, ha látja rajta hogy tanul összeszedi magát, a jegyek alapján akkor elnézzük neki a házimunka elhanyagolását, vagy, ha nem is tanul rendesen akkor otthon végezze el azt amit lehet, vagy megy az ő vér szerinti nagyszüleihez élni, ha semmiben nem veszi ki a részét. Lehet rosszul fogalmaztam 1-2 dolgot ezért elnézést is kérek. A fürdőszobái húzásával, nem tudunk mit csinálni, a barátnőmnek elmondtam a dolgot le volt döbbenve és kb most kinyírná a húgomat, ezért is nem hoztam le ide. Anyám nagyon nagyot csalódott benne. Én megmondtam neki ha nem szedi össze magát semmiben akkor kitépem a net kábelt a falból és nála nem lesz net. Most lehet kezdi össze szedni magát, mert le esett neki hogy valami nem oké, és hogy változtatnia kéne, de ne csak 1 hétig tartson ez.

2012. jan. 29. 16:58
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

ma 16:58 "Lehet rosszul fogalmaztam 1-2 dolgot"

Nem, lehet, hanem biztos. Ráadásul amikor konkrétan rákérdeztem, sem tudtad másodszorra sem leírni.


Ez a formula ugyanis adott előzmények mellett érthetetlen:

"nekem húgom a fél tesóm mivel az én apám elhagyott minket állítólag meg is halt de én sosem ismertem őt."


Szóval van egy anyukád - Ö az egyetlen biztos pont a történetben.

Volt egy apád, akit te nem ismertél. Elhagyta anyád, és azt sem tudod róla, hogy meghalt-e vagy sem. Ez még rendben (konzisztencia szempontjából, mert egyébként szomorú).

Volt utána egy nevelő apád, aki szintén meghalt. Ez is szomorú, de eddig még érthető.


Mindezek mellé van egy nálad 4 évvel fiatalabb húgod, akiről nem sikerült leírnod, ki az anyja, sem azt, hogy ki az apja. a kérdésben sem, ahol ezt a témát amúgy hosszasan kifejtetted, de az iménti válaszodban sem, pedig direkt erre kérdeztem rá, és láthatóan próbáltál válaszolni. Úgyhogy felteszem egyszerűsítve a kérdést:


A húgod édesanyja a te édesanyád, vagy valaki más?

A húgod édesapja a te édesapád, vagy valaki más?

2012. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!