Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nemsokára szedni fogom a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemsokára szedni fogom a Cypromix fogamzásgátlót. A betegtájékoztatóban az szerepel, hogy ha a mensesem első napján beveszem az első szemet, akkor már az első naptól véd. Mennyire megbízható ez a kijelentés?!

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
amennyire oda van írva. ha nem lenne az akkor nem írnák rá.
2009. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha te tablettával is a menzeszedkor akarsz szexelni.....azért nemárt megvárni míg elmúlik a menzesz és utána vetni vele magadat a szexuális életbe....én amúgy minden esetben várnék min 2 hetet, mert az első szemnél még nemlehet tudni h milyen mellékhatásokat okoz a tabletta, ésha okoz, pl összevissza vérezgetést akkor egyáltalán nem véd 100%-osan. ez a kijelentés, h az első szemtől véd, ez aztjelenti h feltételezik h nem okoz mellékhatásokat, és rögtön jólesz a tabletta, olyankor télleg véd. deha jön az összevissza vérezgetés, akkor egyáltalán nem véd 100%osan.
2009. nov. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia

ugyanazt a tablettát szedem én is.

Ha nem akarsz pecsételő vérzést, akkor kezd el szedni a menstruációd első napjától számított 5. napon. DE így fontos, hogy 1 hónapig még óvszert is használjatok, mert nem véd 100%-osan.


De nem értem amúgy, az orvos úgy írta fel neked, hogy nem is magyarázta el az ilyen dolgokat? Vagy miért nem kérdezted meg tőle?

2009. nov. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Mi az, hogy ha nem akar pecsételő vérzést akkor szedje az 5. naptól? Írod, hogy a doki nem magyarázta el neki? Akkor te miért adsz ilyen tanácsot?:S

Amúgy én is Cypromix-et szedek, én az első napon kezdtem, semmiféle köztes vérzésem nem volt, tehát a gyógszer mindenkire másképp hat! amúgy én megvártam a biztonság kedvéért az egy hónapot!!

2009. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

talán azér ad ilyen tanácsot, mert neki elmagyarázta a doki...:D ez nemjutott az eszedbe?

amúgy erről már énis hallottam, amit mondott....

2009. nov. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

1. Menzeszkor nem élek szexuális életet...

2. A doki annyit mondott, hogy 1. nap vegyem be az első szemet.

3. A betegtájékoztatóban van az, hogy ha a menzesz 1. napján veszed be, akkor már az első szemtől véd, ha később, akkor egy hétig kell kiegészítő fogamzásgátlás.

2009. nov. 6. 09:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is a mensi első napján kezdtem el szedni, és amint elmúlt, rögtön összebújtunk a párommal. És nem lettem terhes. Ha az van a tájékoztatóban, akkor az úgy is van.
2009. nov. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is a menstruációm 1. napján kezdtem el szedni a cypromix fogamzásgátlót(ugyebár korábban nem szedtem semmi fogamzásgátlót), és ahogy elmúlt már a párommal szeretkeztünk védekezés nélkül,elment bennem, és nem lettem terhes.De egyébként rá van írva a betegtájékoztatóra, hogy ha a ciklus első napjától szedjük a cypromix-et(ha a megelőző hónapban NEM szedett hormonális fogamzásgátlót!!), akkor a ciklus első napjától kezdve a fogamzásgátló hatása AZONNAL hat!!Ez azért van rá írva így,mert így is van.
2010. jún. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Yawa válasza:
Szex a mensi alatt? Hát ez botrányos! Legalább is egyesek számára, akik itt ennek a teljesen természetes dolognak a puszta gondolatától is kikeltek magukból. Ezek azok az emberek, akik a mensire azt mondják, hogy "megjött a bajom" és "beteg vagyok" :D Üdv a sötét középkorban...
2016. júl. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!