Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg szemét kijelentés...

Tényleg szemét kijelentés volt? Érzéketlen volnék?

Figyelt kérdés

Tesóimmal beszélgettünk (én 22 ők 26-28 évesek) és a nagyinkra terelődött a szó.

Ő már 86 éves, rákos (több áttéttel), cukorbeteg, koleszterines, a szíve sem jó, alig bír enni, itthon kap vitaminos infúziót, marok gyógyszert szed reggel-délben-este.

Én kijelentettem, hogy a mamának az lenne a legjobb, ha éjjel agyvérzést, vagy szívrohamot kapna álmában és szép csendben meghalna. Amúgy ő is gyakran sír (főleg ha "baleset" éri a szobavécére menet) hogy már igazán vége lehetne, de még éhenhalni se tud a hülye infúziók miatt.

A kijelentésem után a tesóim szinte nekem jöttek, hogy milyen szar-szemét vagyok, meg minden. De én úgy látom, hogy ennél már jobban nem is lesz, ez az élet pedig maga a szenvedés.



2012. máj. 2. 10:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
54%

Miért kellene a szmébe mondani? És miért ne lehetne a szemébe mondani? Ha nyitott az ilyen beszélgetésekre, akkor én kimondanám, amit a kérdező mondott, de kérdem én, mennyire szeretne egy ilyen idős és beteg ember a halálról témázni? Hidd el ő is tudja a sajnálkozó pillantásokból. Sőt azt is tudja, hogy neki és a családjának is ez lenne a legjobb.

Szerintem felesleges ilyenen moralizálni, hogy kimondaná-e...

2012. máj. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
21%

Persze, csak akkor ne emeljük piedesztálra a kérdezőt, hogy milyen őszinte, meg érzékeny...

Közben meg a nagyi háta mögött agyvérzésben reménykedik.


Egyébiránt meg mind akkor megyünk el, amikor el kell menni (esetleg amikor úgy döntünk).


Bárki visszautasíthatja a kezelést, ha nem akarna élni, akkor megtehetné. Elég hülye ötlet a rokonságnak azon moralizálni, hogy most jó lenne-e a szívinfarktus a nagyinak vagy sem...

2012. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
52%

Hiába pontoztál le, utolsó. A szemébe mondanám- e? Képzeld, nem kellett: a mamám is kimondta magától. Nyilván nem helyeseltem neki, de némán egyetértettem. Nem agyvérzésben reménykedik a kérdező, mert reménykedni jó dolgokban lehet csak.

De ha neked ennyi jött le, és csak lepontozni tusz, akkor sajnállak. Majd megtudnád te is, ha például anyád feküdne így magatehetetlenül, meg sem ismerne, pelenkáznák, te itatnád minden nap, és látnád rajta, hogy ő se akar élni. Meglátnám, milyen hoyyzú életet kívánnál neki. Persze így könnyű a szád jártatni, kívülállóként.

2012. máj. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!